Svitenes pagastā deg labības rugāji vairāk nekā trīs hektāru platībā

Zemgalē aktīvi vāc ražu, un pieaug izsaukumu skaits, kad deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika.

Tā nedēļas nogalē dzēsti astoņi šādi ugunsgrēki, tostarp Bauskas novada Rundāles pagastā, kur dega sausā zāle un labības rugāji 1000 m2 platībā, un Bauskas novada Svitenes pagastā, kur sestdien, 31. jūlijā, dega labības rugāji vairāk nekā trīs hektāru lielā platībā, informē Sandra Vējiņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Savukārt Bauskas novada Bārbeles pagastā svētdien, 1. augustā, dega vieglā automašīna 8 m2 platībā un vēl arī rugāju lauks divu hektāru platībā.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos, skaidro VUGD pārstāvji.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama sestdien, 31. jūlijā, Iecavā, kur dega vieglā automašīna 0,5 m2 platībā, Bauskā, kur dega siena kaudze 4 m2 platībā, informē Sandra Vējiņa.

Savukārt Iecavā svētdien, 1. augustā, kādā mājoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens

Saistībā ar stiprā vēja postījumiem VUGD Zemgalē piektdien saņēma 13 izsaukumus, sestdien piecus, bet svētdien vienu, kur bija jānovāc nolūzuši un aizlūzuši koki, kas radīja apdraudējumu. Galvenokārt koki tika novākti no ceļu braucamās daļas.

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 30. jūlija plkst. 6.30 līdz 2. augusta plkst. 6.30, VUGD Zemgales reģiona brigāde saņēma 46 izsaukumus – 16 uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas