Svitenes pilī rit ikgadējais glezniecības simpozijs 5

Šonedēļ Svitenes pilī  no pirmdienas līdz sestdienai risinās astotais Svitenes glezniecības simpozijs. Ik vasaru pilī ierodas un radoši strādā mākslinieki, profesionāli gleznotāji, kuri Rundāles novadā ir bijuši jau iepriekšējos gados. Sestdien, 10. augustā, plkst. 16 tiks atklāta nedēļas laikā  tapušo darbu izstāde, uz kuru tiek aicināti Rundāles novada iedzīvotāji un viesi.

Simpozija iniciatore, iedvesmotāja un organizatore ir māksliniece Īra Rozentāle. Viņa atgādināja: «Tradicionāls un visiem dalībniekiem vienojošs pasākums katru gadu ir gleznošana brīvā dabā Rundāles pils Rožu dārzā. Bet mākslinieku individuālo pienesumu un jaunradi varēsim vērtēt nedēļas nogalē, kad darbi būs pabeigti.»

Rundāles novada pašvaldība atbalsta pasākumu gan ar transportu, gan sadzīves telpām Svitenes tautas namā. Turpat tiek uzglabāts gleznu krājums no vasarās radītajiem darbiem. Kolekcijā uzkrāti simts divdesmit četri darbi. Novada svētku reizēs tiek rīkotas nelielas izstādes.

Sandra Kerēvica, Rundāles novada kultūras nodaļas un Svitenes tautas nama vadītāja, raksturojot pasākumu, uzsvēra: «Visi darbi ir mākslinieciski augstvērtīgi, un novads patiesi lepojas ar šo kolekciju un mākslinieku labvēlību, kuri savus darbus mums dāvinājuši. Iespējas tos atklāt plašākam mākslas cienītāju pulkam dos jaunās multifunkcionālā centra telpas. Atsaucību izrādījuši arī Rundāles pils izstāžu organizatori. Simpozijā ik gadu piedalās piecpadsmit līdz divdesmit radošās personības, allaž pievienojas arī jauni dalībnieki. Viņu vidū šogad pirmo reizi  mūsu novadnieces, Rundāles novada Mākslas skolas absolventes Marita Kitija Škapare, Juta Bičevska un Liliāna Indāne. Arī Linda Freiberga, Aina Putniņa un Līga Jukša Svitenes simpozijā līdz šim nav bijušas. Vairākkārt Svitenē viesojušies mums labi pazīstamie Tālivaldis un Ieva Muzikanti, Inese Sudare, Laine Kainaize, Ēra Zalcmane un citi. Svitenes nedēļa mūs visus atkal bagātinās ar radošām atklāsmēm un jaunām mākslas vērtībām.»

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Priekulis

Laukos laukstrādnieces trūkst.(darba rokas)

pirms gada, 2019.08.10 08:51

dzintra

Paņem pats pindzeli un pamēģini, redzēsim kas sanāks, pēc tam kopīgi par tevi sirsnīgi paņirgsim un varēsi kaplēt vien bietes tālāk.

pirms gada, 2019.08.17 22:17

vārna

Štata zākātājiem, arī visās citās tēmās,laikam muti varēs aizvērt tikai tad, ka Ziemeļjūrā kāds pārgriezīs kabeļus...

pirms gada, 2019.08.11 12:24

Vārnai

Neķērc, neķērc, vai tik pati neesi no zākātājiem?

pirms gada, 2019.08.11 16:29

Vietējās ziņas