Svitenes seniori darbojas par prieku sev un citiem

Rundāles novada Svitenes pagasta pensionāru apvienība «Sudrabupe» piektdien, 1. novembrī, sanāca tautas namā, lai baudītu vakaru kopā ar daudzu teātra skatītāju cienītu un mīlētu aktrisi Indru Burkovsku.

Māksliniece vakara gaitā runāja Māras Zālītes «Pasaku par laimes kreklu». Dzejniece poēmu savulaik rakstījusi īpaši Indrai Burkovskai. Tapusi pat kopīga programma, kurā dzeja autores sniegumā mijusies ar aktrises poēmas lasījumu. Šoreiz, iepauzējot priekšnesumu, I. Burkovska uzrunāja vakara apmeklētājus, pastāstīja dažādus anekdotiskus atgadījumus no «skatuves aizkulisēm» un izspēlēja humoristiskas etīdes, kādas eksāmeniem gatavo topošie aktieri. Tās bija variācijas par tautasdziesmu «stundu stāvu domādama». Skatītājiem bija, par ko pasmaidīt un padomāt.

Indrai Burkovskai bija jautājumi arī vakara apmeklētājiem: par dzīvi, skolu, cilvēkiem, apkārtni. Viņai atmiņā palikuši Svitenes upeņu lauki, kuru vairs nav. «Nu tad jāstāda jauni!» izsaucās aktrise. Viņa atzina, ka ne tikai laukos, bet arī Rīgas teātros jūtama iedzīvotāju (skatītāju) skaita samazināšanās. Indrai Burkovskai, izrādes «Benjamiņa» titullomas atveidotājai, tika jautāts par to, kā viņa jūtas pēc šīm izrādēm. Pēc garas klusuma pauzes sekoja dažas pārdomas par preses izdevumiem «Atpūta» un «Jaunākās Ziņas».

Skatuves māksliniecei padodas akordeona spēle, un tad dažai dziesmai varēja piebalsot arī klausītāji. Vakara apmeklētāji aktrises sniegumu būtu labprāt baudījuši vēl un vēl, bet Indru Burkovsku ceļš tālāk veda uz Āni, kur bija paredzēta izrāde «Benjamiņa», lugas scenārija autore un režisore ir Baņuta Rubesa.

«Sudrabupes» vadītāja Velta Kočajeva atzina, ka iepazīt māksliniekus satuvinātā gaisotnē ir interesanti un bagātinoši. Ieeja pasākumā bija bez maksas, bet ne visi, kam šī iespēja būtu noderējusi, to izmantoja. Šādi sarīkojumi iespējami, pateicoties pašvaldības atbalstam projektiem, ko ik gadu apvienība sagatavo un iesniedz novada projektu konkursam. Šogad tā nosaukums ir «Labs darbs divus mūžus dzīvo».

Patlaban Svitenes pagasta senioru apvienībā ir 19 dalībnieku, bet «Sudrabupē» gaidīts ikviens jauns pensionārs, kas vēlas līdzdomāt un līdzdarboties visdažādākajās aktivitātēs un pasākumos.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas