Sviteniekiem būs pieejams kvalitatīvs dzeramais ūdens 2

Kopš marta Rundāles novada Svitenē SIA «Būvfirma Vītols», kas reģistrēta Jelgavas novadā, aktīvi rekonstruē ūdenssaimniecības infrastruktūru.

Svitene ir pēdējais ciems Rundāles novadā, kur paredzēts ūdenssaimniecības remonts. Līdz šim uzlabojumus jau piedzīvojuši Viesturu, Saulaines un Pilsrundāles ciema iedzīvotāji.

Paredzēts, ka Svitenē rekonstruēs ūdensapgādes tīklus, izveidos jaunu dziļurbumu dzeramā ūdens iegādei, izbūvēs jaunus un atjaunos kanalizācijas tīklus, kā arī uzlabojumus piedzīvos sūkņu stacijas.

Līdz šim 265 metru garumā izbūvēti kanalizācijas spiedvadi no attīrīšanām līdz sūkņu stacijai. No sūkņu stacijas līdz robežai ar valsts ceļu uzstādīti jauni pašteces kanalizācijas tīkli 138 metru garumā. Privātmāju teritorijā ar beztranšejas metodi ievilkti ūdensvadi 695 metru garumā, kā arī izveidots jauns artēziskais 200 metru dziļurbums. Divi urbumi, kas ilgus gadus nedarbojās, ir slēgti tamponējot.

Svitenes ciemā ar centralizēto ūdensapgādi ir nodrošināti gandrīz 73 procenti iedzīvotāju. Dārza ielā, mājās «Dzelmes», dzīvo Sarmīte Lebede, un viņa atzinīgi vērtē ūdenssaimniecības remontu. Iedzīvotāja stāsta, ka mājā dzīvo jau 30 gadus un ūdenssaimniecības tīkli ne reizi nav rekonstruēti, vienīgi plīsušās vietas, kas pēdējā laikā nebija retums, pēc avārijas salabotas.

Ūdens bijis nekvalitatīvs – brūns un nedzerams, tāpēc S. Lebede savā pagalmā ar prieku sagaida strādniekus. Sviteniece atklāj, ka būvnieki darbojas solīdi – slēgtā jeb beztranšejas metode ļauj jaunos tīklus ievadīt zemē, neuzrokot visu dārzu. S. Lebede priecājas, ka neskartas palikušas zemeņu dobes.

SIA «Būvfirma Vītols» pārstāvis K. Vītols atklāj, ka pašlaik darbi privātmāju teritorijā ir pārtraukti, līdz kļūs sausāk: «Dažās mājās ūdensvadi neatrodas ne tuvu projektā norādītajai vietai. Lai tos pieslēgtu sistēmai, nācās rakties pa dārzu četrus līdz astoņus metrus paredzēto divu vietā. Iedzīvotāji bija neapmierināti, tāpēc vienojāmies, ka rakšanu turpināsim labākos laikapstākļos, piemēram, maijā, lai nesabojātu visu teritoriju.»

Vairāk par rekonstrukcijas gaitu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Māris

Diez no kura laika Rundāles novads sastāv no četriem CIEMIEM. Es līdz šim biju iedomājies, dzīvoju Svitenes pagastā, bet izrādās ,ka padomju laiak ciemā! Tad jau mums nav arī pagasta valdes, bet gan ir ciema padome ar savu savu izpildkomiteju! Padomju laiki atgriežas un mūžam dzīvi! Gorškovas kdzei sviecieni un iepazīties ar Latvijas administratīvo iedalījumu!

pirms 5 gadiem, 2015.04.04 11:39

Mārim_skaidrībai un izglītošanai

Māri, katrā pagastā ir vairāki ciemi, piemēram Svitenes pagastā 3, bet Rundālē, šķiet, 11 - Ziedoņi, Saulaine, Mazbērstele utt. - Svitenes pagasta centrs arī tiek apzīmēts kā ciems, un ūdenssaimniecības rekonstrukciju veic ne jau visā pagastā, diemžēl ne Svitenes pagasta Virsītes ciemā, bet tieši apdzīvotajā vietā - Svitenes ciemā. Lūdzu, izlasi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, vismaz 9. - 11.pantu, tad sāc komentēt te aplamības un nepatiesi apvainot žurnālisti. Vispār esmu ievērojusi, ka komentētāji ir trakoti neizglītoti, bet ļoti knaši uz citu apvainošanu. Turklāt nemaz nekautrējas publiski demonstrēt savu dumjumu...

Lasītāja

pirms 5 gadiem, 2015.04.04 15:32

Vietējās ziņas