Taksisti iebilst pret radītajām neērtībām 9

Bauskā pašlaik reģistrētas astoņas licences taksometru pakalpojumu sniedzējiem. Nākotnē šī darba veicējiem dokumentus kārtot nāksies Jelgavā.

Zemgales plānošanas reģionā (ZPR) plānotas izmaiņas, nosakot licences taksometru pārvadājumiem izsniegt reģionālajā, nevis novadu līmenī. Šie dokumenti tādējādi būs jākārto Jelgavā. Pārvadātājiem tas ļautu darboties un brīvi pārvietoties visā reģiona teritorijā, no vienas pašvaldības uz citu. Patlaban spēkā esošā kārtība neļauj pārvadātājam ārpus licences teritorijas uzņemt pasažierus, kas savukārt veido «tukšos» braucienus atpakaļceļā.

Bauskas novada taksometru pakalpojumu sniedzēji ir neapmierināti, ka licenču izsniegšana tiktu nodota Zemgales plānošanas reģionam. Bauskas novada atļauju izsniegšanas un licencēšanas komisijas priekšsēdētājs Modris Mākulēns skaidro, ka taksometru pakalpojumu sniedzējus neapmierina plānotās izmaiņas. Iebildumi esot pret to, ka licenču izsniegšana notiks Jelgavā. Tas sarežģītu un padarītu neērtu dokumentu iesniegšanu, kā arī licenču un konsultāciju saņemšanu.

Baušķenieka Uģa Foigta vadītajā uzņēmumā taksometru pakalpojumus sniedz ar trim automobiļiem. «Bauskas Dzīvei» viņš uzteica līdzšinējo licenču saņemšanas kārtību: «Bauskas pašvaldībā mūs vienmēr uzklausa ļoti pretimnākoši speciālisti. Ja kāds dokuments nav aizpildīts precīzi, mēs to ātri varam izlabot. Ja būs jaunā kārtība, vienas licences saņemšanai uz Jelgavu var nākties braukt vairākkārt. Tas tomēr ir lieks naudas un laika tēriņš.»

Bauskas novada pašvaldības atļauju izsniegšanas un licencēšanas komisijas locekle Līga Juberte apliecina, ka līdz šim ar taksometru pakalpojumu sniedzējiem problēmu nav bijis. Ja radušās neskaidrības, uz vietas tās ātri novērstas.

Pašvaldība arī noteikusi maksu par licences izsniegšanu pasažieru komercpārvadājumiem ar vieglajiem taksometriem. Fiziskajai personai uz gadu licence izmaksā 42 eiro, juridiskajai personai atkarībā no automobiļu skaita jāšķiras no 71 līdz 107 eiro. Tāpat jāmaksā par licences kartīti 17 eiro gadā. Lai arī kopumā šī summa nav liela, tomēr pašvaldības budžetā naudiņa ienāk. Ja apstiprinās jauno kārtību, nauda nonāks plānošanas reģiona kasē.

Aizstāvot iecerēto jaunievedumu, ZPR Sabiedriskā transporta un autoceļu nodaļas vadītāja Alda Ērmane skaidro, ka šīs izmaiņas mazinātu birokrātiju un atvieglotu taksometru darbu, jo samazināsies licenču skaits.

Aģentūra LETA informē, ka plānots uzlabot pārvadājumu ar taksometriem licencēšanu. Tādēļ iecerēts licences izsniegt deviņās republikas pilsētās un piecos plānošanas reģionos, nevis visās pašvaldībās, kā tas ir patlaban. Savukārt Satiksmes ministrijas izplatītajā ziņojumā papildus noteikts, ka plānošanas reģionā izsniegtā licence nedod tiesības veikt pārvadājumus ar taksometriem republikas pilsētās un otrādi – republikas pilsētas izsniegtā licence nedod tiesības veikt pasažieru pārvadājumus ar taksometriem plānošanas reģiona teritorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

iedzīvotāja

Nu gan problēma,labi ka vēl uz Rīgu nav jābrauc:)))

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 20:04

Devil

Vis kas bijis labs vajag sa***! Krēslā pirdēji piegriezušies!

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 20:19

signe

varēja kāda firma pārņemt to biznesu ar normālām mašīnām

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 22:37

es

ja kas nepatīk, brauc ar sabiedrisko....

pirms 5 gadiem, 2015.12.18 23:20

Braucēja

Vēl ir ļoti mazas licenžu cenas vajaga lielākas un kas kontrolē mašīnu stāvokli.Un kādas problēmas aizbraukt uz Jelgavu,jo Bauska ir korupcija

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 08:10

tieši tev

un tādām braucējām ērtību uzlabošanai, vienīgo takšu stāvietu atļaut pie Lukoil...

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 11:33

y

Korupcija ir pilnigi visur! Bez tās mēs nemākam dzivot,diemžēl!

pirms 5 gadiem, 2015.12.19 20:39

Janis

Tev tuvākie taksometri - Taxi Pocket aplikācijā. taxipocket lv

pirms 5 gadiem, 2015.12.20 14:29

Kantri festivāla viesis Bauskā

Auto piesmēkets nobraukts lidz baisiem trokšniem transmisija,paneli deg SARKANAS kontrollampinas.
Tātad valda pilnīgi formāla kontrole.

pirms 5 gadiem, 2015.12.25 00:09

Vietējās ziņas