Talkā ieliek pamatus jauniem zirgu boksiem

Iecavas novada Zorģu jātnieku sporta centrā «Drostalas» svētdien, 18. oktobrī, rudens talkā ielikti pamati jaunām zirgu mītnēm. Talkā visas dienas garumā piedalījušies desmit cilvēku, portālu informēja centra vadītāja Linda Arāja.

«Mums ir gan zirgu, gan jātnieku pieaugums, sāka pietrūkt zirgiem mājiņu,» skaidro jātnieku trenere, «talkā jaunajām mājiņām sagatavoti pamati – būs seši papildu boksi zirgiem, ko domājam aizpildīt jau šoziem. Gan mums pašiem zirgu būs vairāk, gan ir jauni zirgu saimnieki, kas ved uz mūsu stalli iemītniekus.»

Šonedēļ talcinieki atkal gaidīti «Drostalās», lai uzliktu jaunajām zirgu mītnēm jumtus. Pēc tam boksos vēl ierīkos apgaismojumu, iekārtos siles. Sestdien, 24. oktobrī, darbi «Drostalās» sāksies ap pulksten 11. Plānots, ka pilnībā plānoto pabeigs svētdien, 25. oktobrī.

Līdz ar papildinājumu šoziem «Drostalās» dzīvos 14 zirgi. Jau vēstīts, ka centra teritorija paplašināta ar jauniem zemesgabaliem, kur iecerēts iekārtot laukumus un pastaigu takas. Plānots saņemt Eiropas fondu atbalstu jaunam stallim un manēžai, lai ziemā varētu turpināt treniņus zem jumta.

«Pašlaik esam atkarīgi no laikapstākļiem, un garš, silts rudens mums ir pa prātam,» skaidro L. Arāja, «Jātnieku federācijas kalendārā sacensības plānotas vēl novembra beigās un decembra sākumā, taču, ja atnāks sals, Zorģos treniņi būs jāpārtrauc. Šoruden laukumi vēl ne reizi nav sasaluši, tāpēc treniņus var turpināt.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas