Tapis informatīvi dokumentāls raidījums par Iecavu 4

«Rīga TV24» sērijā «Ceļojums pagātnē» pirmizrādi piedzīvojis 26 minūšu garš informatīvi dokumentāls raidījums par Iecavu.

«Ceļojums pagātnē» ir vēsturisks, dokumentāls skatījums par kultūras, industriālo mantojumu un saimniecisko dzīvi Latvijā. Vēsturisko notikumu retrospekcija bagātināta ar kino-fonofoto materiālu klāstu. Raidījuma pamatdarbība nerisinās tikai studijā, bet ir papildināta ar izbraukumu filmēšanām. Izmantojot kino materiālu, tiek uzburta pagātnes ilūzija, un raidījuma vadītāja Laura Subatnieka stāsts iegūst daudz spilgtāku nokrāsu. Raidījums tapis ar Iecavas novada domes atbalstu.

Producente ir SIA «Stella Terra», vēsta Iecavas novada pašvaldība. Līga Egle, Iecavas novada pašvaldības administrācijas sabiedrisko attiecību speciāliste, informē, ka līgums ar SIA «Stella Terra» ticis slēgts par 3025 eiro ar PVN.

Vēsturisko ieskatu, kā no kādreiz nelielas apdzīvotas vietas ir izaugusi pilsēta, veido unikāli arhīvu materiāli, ko papildina ekspertu, vēsturnieku un aculiecinieku stāstījums. Kultūras vēsturniece Aldonija Gaveika, stāstnieks Andris Kopeika, biedrības «Arhīvs» pārstāvis Kārlis Sinka, bijušais kolhoza «Iecava» agronoms Ēriks Grants, Iecavas putnu fabrikas ilggadējs darbinieks Rolands Kreicbergs un Iecavas novada domes deputāts kopš 1994. gada Juris Krievs – katram no raidījuma dalībniekiem ir savs pārdomāts vēstījums, kas stāstu par Iecavas pilsētas tapšanu iezīmē un papildina katrs no sava redzes punkta. Ja vecākās un vidējās  paaudzes skatītāji ar nostalģiju var vērot pazīstamus kadrus no arhīva materiāliem, tad gados jaunajiem iecavniekiem raidījums ir izzinošs un dokumentāls stāsts.

Gunta Ozola, raidījuma producente un režisore, «Bauskas Dzīvei» telefona sarunā pastāstīja, ka intensīvs darbs arhīvu materiālu apzināšanā un sižeta veidošanā sākts septembrī. Gunta ar pateicību uzteic raidījumu dalībnieku atsaucību, īpaši siltus vārdus veltot Iecavas vēstures zinātājam un pētniekam Kārlim Sinkam. Režisore pastāstīja, ka safilmētā materiāla pietiktu vismaz trijām filmām, aiz kadra palicis «varbūt daudz kas tieši iecavniekiem interesants», bet viņas uzdevums nebūt nav bijis viegls – «izvilkt esenci, raidījumā līdzsvarojot gan plašo informāciju, gan tikai Iecavai raksturīgo noskaņu».

Ikviens interesents var ne tikai noskatīties raidījumu «Ceļojums pagātnē» «Facebook» kontā, bet arī pievienoties vērtētāju pulkam, dalīties savās emocijās un pārdomās.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Traktorists

Re kā, mana nodokļu nauda tiek izcūkota, svoloči.

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.04 11:15

Piekrītu!

Ne kapeiku kultūrai. Tikai dauņiem traktoristiem!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.04 23:13

Beisiks

Paldies, raidījuma veidotājiem par ieguldīto darbu!

pirms 5 mēnešiem, 2020.12.05 10:46

Vietējās ziņas