Tarifu palielinās, reisu skaits samazināsies 9

Jau šomēnes iespējamas pārmaiņas rajona sabiedriskajā transportā. Paredzams, ka jūlija beigās varētu tikt paaugstināta maksa par braukšanu SIA «Aips» apkalpotajos rajona maršrutos. Līdz septembrim varētu tikt izskatīts arī jautājums par dažu rajona reisu slēgšanu, informēja uzņēmuma vadītājs Uldis Kolužs. Rajona Padomē (RP) izskatīšanai iesniegti jaunie braukšanas tarifi. Attīstības un plānošanas nodaļas vecākais speciālists Jānis Ķēniņš pastāstīja, ka tarifs ir apspriests, sagatavotie dokumenti nosūtīti Satiksmes ministrijai. Viņš pieļāva, ka līdz jūlija beigām visi dokumenti tiks nokārtoti un uzņēmums varēs paaugstināt braukšanas maksu. U. Kolužs «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka pilsētas maršrutos līdzšinējo 25 santīmu vietā maksa par biļeti būs 30 santīmu. Braucot tālāk, minimālā maksa starp pieturām 15 santīmu vietā būs 20 santīmu. Savukārt maksa par nobraukto kilometru no līdzšinējiem 2,8 santīmiem tiks palielināta līdz 4 santīmiem.  «Uzņēmums tādējādi cer palielināt ienākumus par procentiem 20 līdz 30. Taču arī to vēl nevar nosaukt par izdzīvošanas variantu, tā drīzāk ir lēna agonija. Valsts mums pašlaik parādā ir 120 tūkstošus latu. Uzņēmumam tā ir milzīga nauda. Turklāt Satiksmes ministrija nesola, ka nauda budžetā parāda atmaksai varētu atrasties. Tāpēc braukšanas maksas paaugstināšana ir vienīgā izeja. Nav izslēgts, ka šogad tas varētu notikt vēlreiz,» tā U. Kolužs. Pasažieru pārvadātājs, arī RP saņēmuši Satiksmes ministrijas ieteikumu pārskatīt rajona maršrutus un no tiem apmēram 15 procentus slēgt. Tas būtu jāpaveic līdz septembrim. U. Kolužs pastāstīja, ka RP iesniegts pārskats par reisiem, braucēju skaitu tajos. J. Ķēniņš paskaidroja, ka saraksts caurskatīts, taču galīgo lēmumu par konkrētu reisu slēgšanu jāpieņem pašvaldību vadītājiem. Tas varētu notikt augusta RP sēdē.  J. Ķēniņš aicināja rajona iedzīvotājus informēt vietējās pašvaldības, kuros maršrutos, viņuprāt, varētu reisu skaitu samazināt: «Situācija ir tāda, kāda tā ir, daži reisi būs jāver ciet, jo cita varianta nav. Cilvēki pagastos tomēr paši labāk zina, kur ko varētu mainīt.»  Līdztekus šai, ne visai iepriecinošajai informācijai U. Kolužs pavēstīja, ka uzņēmums šonedēļ iegādājies divus jaunus autobusu pasažieru pārvadāšanai. Tie ir «Mercedes Benz» autobusi ar 15 sēdvietām. Tos izmantos galvenokārt pilsētas maršrutos.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Jurists

Tāpat kā jebkuram pilsonim, jebkurai iestādei tā arī valstij ir savi pienākumi. Rodas jautājums kāpēc U.Koluža kungs savas vadītās ietādes vārdā nesūdz Satiksmes ministriju tiesā? Jo katram pilsonim ir skaidrs, ka savi parādi ir jāatmaksā. Tā ka lūdzu uz priekšu.

pirms 12 gadiem, 2008.07.14 14:27

par skf

Lai tik pamēģina atceltreisus uz SKF vērsīšos tiesā. Jo kā lai ar bērnu tiek uz bērzkalniem? Līst pārpildītā autobušā uz Uzvaru? Vai iet pāri upei pa pussagruvušo tiltu? Absurds par ko mēs maksājam nodokļus? Ja nevar pat saremontēt tiltus.

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 21:43

Braukātāja

Hmm - Tu nezini, kas ir pilsētas maršruti? AS – Ceraukste (AS ir domāta Bauskas autoosta); AS – Latvenergo; AS – LLT – Līdums; AS – Mēmeles iela; AS – Priedītes; AS – Saulaine; AS – SKF; AS – Ziedoņi. Tagad saprati, ka tādu ir daudz?

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 20:26

Ese

Zai*is. Blin apvienos mūs novados autobusu satiksmi noveidos.Paliks Tādi reisi ka Rīga novada centrs a pāķi, lai līdz saviem miestiem peškām soļo. Attīstamies

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 19:18

Hmm

Kas tie tādi "Pilsētas maršruti"?
Tādu vispār nav

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 19:13

}:{P

Domāju tādi reisi kā Bauska-SKF toc var atcelt. Bet daudzviet tos būtu japalielina

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 19:08

Guna

It kā jau no vienas puses piekrītu, ka cenas vajadzētu pacelt.. Bet no otras puses tas nozīmē, ka sabiedrisko transportu nāksies izmantot mazāk jeb tikai "ārkārtas gadījumos"..
Runājot par reisiem, kurus vajadzētu atcelt un kurus atstāt- manuprāt, ir jāatstāj reisi Bauska- Jaunsaule- Skaistkalne, arī Bauska- Brunava- Ērgļi, kā arī, protams, Rīgas maršruti ir jāatstāj. Varbūt vienīgi varētu padomāt par laikiem, kādos reisi būtu vairāk vajadzīgi, kādos savukārt vairāk.
Par pārējiem rajona reisiem gan nebūs viedokļa, jo tos neizmantoju.

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 18:03

Artis Latviets

Tas ir p....ec. tas taks nav nornmali pacelt cenas cik nesen cela cenas. Cerams ka to 2 luznus neoplanus nonems no linajas nos un jaunos laidis piepilseta.

pirms 12 gadiem, 2008.07.10 17:12

Vietējās ziņas