Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Tarkšķi» aicina uz jubilejas koncertu 9

Folkloras kopa «Tarkšķi» gaida klausītājus desmit gadu jubilejas koncertā Iecavas kultūras namā šodien, 19. janvārī, pulksten 16, informē grupas vadītāja Kristīne Karele.Kopas ar nosaukumu «Tarkšķi» darbība sākusies jau 1992. gadā Rīgā, liecina informācija grupas vietnē portālā draugiem.lv. Tur «Tarkšķi» darbojušies desmit gadus, bet pēc tam «no jauna piedzimuši» Iecavā.«Tarkšķu» galvenā īpašība ir atvērtība katram muzicēt gribētājam. Grupas dalībnieku skaits pārsniedz pussimt cilvēku. K. Karele, izmantojot pašas multiinstrumentālistes talantu, ierāda mazākiem un lielākiem ne tikai tradicionālo dziedāšanas manieri, bet arī vijoles, kokles, stabules, cītaras, dūdu, mandolīnas u. c. instrumentu spēli. Īpaši iemīļotas publikā parasti ir «Tarkšķu» vadītās rotaļas.Grupas dalībnieki dažādos sastāvos un individuāli piedalījušies tautiskās muzicēšanas festivālos un guvuši augstu vērtējumu konkursos. Portālā youtube.com pieejami daudzi «Tarkšķu» uzstāšanās ieraksti. Grupa izdevusi kompaktdiskus.Bieži «Tarkšķi» kuplina dažādus sarīkojumus mūsu valstī un ārzemēs, aizraujot kopīgos dančos ne tikai Latvijas, bet arī citu zemju ļaudis. Pērnvasar «Kveriņu» ielīgošanas mācību dalībnieki kopā ar «Tarkšķiem» kopīgi muzicēja un dancoja vairākas stundas.Iepriekš «Tarkšķi» bija Latvijā populārākā bērnu un jauniešu folkloras kopa, taču pērn tai pievienojušies arī tradicionālās mūzikas cienītāji pieaugušie. Tagad visi kopā svinēs grupas darbības desmitgadi Iecavā. «Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka koncertu bija iecerēts rīkot pērn decembrī, taču to nācās pārcelt.Jubilejas koncerts visiem interesentiem pieejams bez maksas, «Bauskas Dzīvei» apstiprināja kultūras nama direktore Alma Spale.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

gnu

Cilvēki, nu taču nerakstiet, ja jums nav ne jausmas, par to, par ko vēlaties izteikties.
Tarkšķi ir viens brīnišķīgs, aizrautīgi muzicējošs latviskā gara paudējs. Un tāds vienīgais samērā plašā apkārtnē.
No sirds sveicu! Lieliskajai vadītājai - bravo!

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 18:25

susurs

Priecājos par to, ka jūs tik labi visu par mani zināt- ko es daru un kur piedalos. Gribētos vēl kaut ko par sevi uzzināt. Bet vienalga kā tur nu būtu, bet nepatīk man tas nosaukums- Tarkšķi, lai arī cik labi mākslinieki viņi nebūtu. Nosaukumam tomēr ir nozīme. Gaidu tagad atkal man veltītas vārsmas. Jau iepriekš- paldies.

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 18:11

vāle

Un vēl susurs dejo vēderdejas grupā "Suņuburkšķi" un piedalās ar visu neapmierināto klubiņā "Mūžīgie murkšķi".

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 12:33

tiešām

Susurs pats dzied kolektīvā "Purkšķi",tāpēc citi viņus neinteresē.

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 12:19

es

Susur, Tu šo pozitīvo kolektīvu vienkārši neesi dzirdējis!

pirms 7 gadiem, 2013.01.20 09:36

susurs

Nosaukums tāds - ne visai, neuzrunā un neieinteresē.

pirms 7 gadiem, 2013.01.19 21:12

Vietējās ziņas