Tarvidām zelts un sudrabs Turcijā 2

Atsākusies cīņa par iespējām startēt Tokijas Olimpiskajās spēlēs, kas notiks Japānā no 23. jūlija līdz 8. augustam. Par ceļazīmi uz Olimpiskajām spēlēm turpina sacensties vairāki mūsu novadnieki.

Martā jau divas sacensības aizvadījušas tekvondistes māsas Inese un Jolanta Tarvidas, kuras gatavojas arī Eiropas čempionātam, kas 8. – 11. aprīlī notiks Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā.

Vispirms māsas piedalījās «Ramus Sofia Open» turnīrā Sofijā, kas notika 7. martā. I. Tarvida startēja svara kategorijā līdz 57 kilogramiem. Pirmajā kārtā viņa uzvarēja Faidru Kalteki no Grieķijas ar 15:8, bet jau otrajā kārtā nāca pretim pasaules reitinga pirmais numurs Džeida Džonsa no Lielbritānijas – zaudējums ar 10:26. Tiesa, turpmākie notikumi radīja papildu nepatīkamas pārdomas – pusfinālā Dž. Džonsu ar 3:1 pārspēja Marija Stetica no Bosnijas un Hercegovinas, kas ir potenciālā I. Tarvidas konkurente cīņā par ceļazīmi uz Olimpiādi. Pusfinālā iekļuva vēl viena konkurente – poliete Patrīcija Adamkijeviča. Tā liecina tpss.eu mājaslapas informācija.

Svara kategorijā līdz 62 kilogramiem startēja J. Tarvida. Viņa pirmajā kārtā pārspēja Gerdu Gaizauskaiti no Lietuvas ar 7:0, bet otrajā kārtā uzvarēja ar 7:1 spānieti Albizu Džonu Magdaleno. Pusfinālā tomēr iznāca piekāpties Brunai Vuletičai no Horvātijas ar 1:8. Uzreiz gan jāatzīmē, ka šī grupa bija salīdzinoši vāja – B. Vuletiča pasaules reitingā svara grupā līdz 67 kilogramiem, pēc mājas lapas worldtaekwondo.org datiem, ir 44. vietā un par Olimpiādi pat necīnīsies.

Nākamo turnīru abas māsas aizvadīja Turcijas metropolē Stambulā, kur notika pasaules reitinga turnīrs «Turkish Open». Pirmā svara kategorijā līdz 62 kilogramiem startēja Jolanta Tarvida. Viņa vispirms ar 36:5 uzvarēja turcieti Neslihanu Juci, tad nākamajā kārtā pārspēja vēl vienu mājinieci Hanifu Jildizu ar 8:1. Savukārt ceturtdaļfinālā pārspēja čehieti Ivetu Jirankovu ar 7:4. Pusfinālā ļoti rezultatīvā mačā panākums pār Jaldu Alinedžadu ar 23:22, un finālā uzvarēta marokāniete Safija Saliha ar 13:3. Rezultātā J. Tarvida izcīnīja zelta medaļu.

Savukārt I. Tarvida startēja ierastajā svarā līdz 57 kilogramiem. Ceturtdaļfinālā pretim nāca Fani Tzeli no Grieķijas, kuru uzvarēja ar 4:3. Pusfinālā ļoti grūtā cīņā pārspēta irāniete Nahida Kijaničandeha ar 14:12. Finālā bija morāli smaga cīņa – ar polieti P. Amankijeviču, praktiski galveno pretendenti uz olimpisko ceļazīmi, kura šoreiz uzvarēja ar 31:10, un I. Tarvidai sudraba medaļa.

Galvenās šī gada sacensības sportistēm būs no 7. līdz 9. maijam Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā, kur notiks cīņa par divām vietām Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Divkārtējā pasaules bronzas medaļniece Inese Tarvida cīnīsies 57 kilogramu svara kategorijā, bet Jolanta Tarvida startēs 67 kilogramu svara kategorijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas