Taurkalnē no dzelzceļa cisternas noplūst šķidrums

Ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama, lai novērstu šķidruma noplūdi no dzelzceļa cisternas Vecumnieku novada Taurkalnē.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku posteņa komandieris Māris Plēsnieks informē, ka izsaukums uz Taurkalnes staciju tika saņemts 17. martā pulksten piecos pēcpusdienā. Kravas vilcienu sastāvā, kas bija ceļā uz Ventspili, Taurkalnes stacijā no vienas cisternas tika konstatēta naftas produktu noplūde. Apjomi bija nelieli, taču šķidrums izplatīja nepatīkamu, spēcīgu smaku.

Notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēju brigādes no Vecumniekiem un Aizkraukles, kā arī avārijas brigāde no «Latvijas Dzelzceļa».
Tika ierobežota noplūdes vieta, savākts izlijušais šķidrums, kā arī teritorija noklāta ar putām, tādējādi novēršot nejaušu uzliesmošanu. Atdzesēšanas nolūkos ar ūdeni tika aplieta arī cisterna. Visticamāk, naftas produktu cisterna saulē sakarsusi, iekšā esošais šķidrums izpleties un pa pārplūdes vārstu sācis pilēt laukā. Darbu notikuma vietā glābēji beidza ap pulksten septiņiem vakarā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas