«Tautas garšas» laureātu vidū divu Bauskas novada uzņēmumu produkcija 1

Ar divu dienu vērienīgu pasākumu nedēļas nogalē Rīgā noslēdzies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais pasākums “Novada garša”. Četru novadu mazie ražotāji vienuviet ikvienam ļāva kaut nedaudz sajust, iepazīt un atklāt Latvijas novadu cilvēku prasmes un piedāvājumus, portālu informēja LLKC pārstāve Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Pasākuma pirmo dienu ievadīja konference “Liec pārtikas grozā vietējo!”. Tās mērķis – aizsākt diskusiju par to, kā vietējos, tostarp bioloģiskos, pārtikas produktus daudz plašāk izmantot skolu un bērnudārzu audzēkņu ēdināšanā, kā veicināt pašvaldību lielāku iesaisti šajā jautājumā un, veicināt pašu zemnieku kooperāciju, nepieciešamo produktu nodrošināšanā.

I.Rūtenberga-Bērziņa stāsta, ka lielu uzmanību izpelnījās ēdinātāja “AmDaram” pozitīvā pieredze, kuri jau vairāk nekā gadu nodrošina bioloģiskus produktus bērnu ēdināšanā. Konferencē analizēja sabiedrības ēšanas kultūru kopumā, smēlās idejas no šefpavāriem, kā pagatavot gardākas pusdienas skolēniem, vai un kā mazajam ražotājam veidot attiecības ar lielveikaliem un, izmantojot sociālos tīklus, panākt lielāku savas produkcijas atpazīstamību.

Dienas izskaņā tika nosaukti arī piecos reģionālajos “Novada garšas” pasākumos notikušā konkursa “Tautas garša” uzvarētāji, kuri balvā saņēma iespēju doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Zviedriju. To vidū bija arī divi Bauskas novada uzņēmumi – piena produktu kategorijā par labāko atzina z/s  “Krišjāņi” produkciju, bet alkoholisko dzērienu kategorijā –  SIA “Dūmiņu vīna darītava” ražojumus.

 "Milzīgs prieks, ka pašvaldību iepirkumu speciālisti un skolu pārstāvji atzina - guvuši noderīgu informāciju un arī iedvesmu ko praktiski mainīt savu iestāžu ēdināšanā. Tādēļ aicinām pašvaldības uz ciešāku sadarbību vietējo produktu iekļaušanā skolu ēdināšanā. Milzīgu paldies sakām visiem festivāla atbalstītājiem. Arī nākamgad noteikti tiksimies Novada garšas reģionu pasākumos un noslēguma festivālā Rīgā!" teic LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

Festivāla otrā diena Hanzas peronā pilnībā bija veltīta Kurzemes, Vidzemes, Latgales un Zemgales mazo ražotāju produkcijas iepazīšanai, aizrautīgām pavāru meistarklasēm, apmeklētāju sarunām ar saimniekiem, iemīļotu mūziķu priekšnesumiem. Kopumā rīdziniekiem un galvaspilsētas viesiem bija iespēja iepazīt vairāk nekā 100 ražotāju no visas Latvijas.

LLKC rīkotā pasākuma “Novada garša” ietvaros garšu festivāli šovasar notika Valmierā, Siguldā, pie Nabas ezera Kuldīgas novadā, Ribbes dzirnavās Bauskas novadā un Krāslavā. Kopumā šajos pasākumus piedalījās vairāk nekā 150 mazie ražotāji un tos apmeklēja teju 4000 cilvēku.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kā var ielikt bildi ar tik saņurcītu linu galdautu?

pirms gada, 2019.10.01 16:23

Vietējās ziņas