Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tautfrontiešus aicina uz Bārbeli 2

Bārbeles tautas namā piektdien, 8. novembrī, notiks Latvijas Tautas frontes (LTF) 25. gadadienai veltīts tematisks sarīkojums. Tajā īpaši gaidīti ir tautfrontieši no visa bijušā Bauskas rajona, informē Bārbeles pagasta bibliotēkas vadītāja Brigita Krauze. Konferenci rīko Bārbeles pagasta pārvalde un vietējā bibliotēka.

Pasākumā uzstāsies vēstures zinātņu doktors, dokumentālās filmas ”Padomju stāsts” autors Elmārs Šnore. Viņš prezentēs pētījumu ”Trešā atmoda Latvijas vēsturē”. Atmiņās par 1991. gada barikādēm dalīsies Romualds Ražuks, LTF bijušais vadītājs, kurš šo posteni ieņēma pēc kustības pirmā priekšsēdētāja Daiņa Īvāna.

Tematiskā sarīkojuma mērķis jaunās paaudzes informēšana par valsts neatkarības atjaunošanas periodu, jo skolas mācību grāmatās atmodas laiks nav pietiekami atspoguļots, tāpēc aculiecinieku stāstījums palīdzēs jauniešiem to labāk izprast. Notiks arī domu apmaiņa par valsts nākotni. Bārbelē rīkotā konference ir vienīgā iespēja tautfrontiešiem satikties, kavēties atmiņās un analizēt notikumus, kas risinājās pirms gadsimta ceturkšņa. 

Iepriekšējā tautas atmodas dalībnieku konference  Bārbelē notika pirms pieciem gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Es

"Skolas mācību grāmatās nav pietiekami atspoguļots Atmodas laiks...", nav pietiekami atspoguļots Barikāžu laiks, nav pietiekami atspoguļots Nacionālo partizānu karš, leģionāri, Brīvības cīņas, 1905.gada revolūcija, Kauguru nemieri u.tt. To tik vien dzird, kad runa ir par kādiem vēstures notikumiem. Es atkal uzskatu, ka skolas vēstures grāmatas, tieši otrādi, ir pārbāztas ar informāciju par visu ko; tad vēl sadalīja divas atsevišķas vēstures - Latvijas vēsturi un Pasaules vēsturi, kas arī ir piebāzta ar informāciju, gadaskaitļiem un jēdzieniem. Tad nav brīnums, ka jauniešiem iestājas "error" un tad ir tā, ka nezina no vēstures it neko. Tā vietā, lai domātu, kā atslogot saturu, padarīt vēstures mācīšanos par interesantu piedzīvojumu, tik runā, ka par to nav pietiekamas informācijas, par to arī un par to arī u.tt.

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 12:23

joprojām nomidzī

Sevišķi gaidīti pēkšņi no komunistiem par latvju patriotiem pārtapušie PSKP biedri.

pirms 6 gadiem, 2013.11.06 17:51

Vietējās ziņas