Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Teātris gaida skatītājus

Interese par muzikālo komēdiju «Bitīt rožu dārziņā», kuru Bauskas pilskalnā rādīs piektdienas, 9. augusta, vakarā, ir milzīga. Tā liek secināt «Bauskas Dzīves» un producentu grupas «Muzikālais teātris 7» kopīgi organizētais konkurss.

Stundas laikā nosaukt pareizās atbildes un apmeklēt teātra izrādi vēlējās gandrīz 50 interesentu. Lai arī četri konkursa jautājumi šoreiz šķita grūtāki nekā citkārt, visi mūsu laikraksta lasītāji apliecināja labas zināšanas un atbildēja pareizi.

Izrādes pamatā ir Ādolfa Alunāna komēdija «Seši mazi bundzinieki», kuras darbība risinās 1873. gadā, kad notika pirmie Vispārējie latviešu dziesmu svētki. Iestudējuma režisors ir Voldemārs Šoriņš.

Ielūgumus uz 9. augusta izrādi «Bitīt rožu dārziņā» Bauskas pilskalnā divām personām saņem Madara Maslova no Mežotnes un Aija Sturme no Bauskas. Ielūgumus varēs saņemt pie biļešu pārdevējām līdzās ieejai pilskalna estrādē. Līdzi jāpaņem personu apliecinošs dokuments.

Pārējos konkursa dalībniekus «Muzikālais teātris 7» aicina laikus iegādāties biļetes un pavadīt lieliski vakaru, izbaudot uz skatuves notiekošo. Visi varēs vērot, kā tālajā 1873. gadā, dažus mēnešus pirms pirmajiem Dziedāšanas svētkiem, kādā bezrūpīgas un jautras vaļības pārņemtā Latvijas muižā ļaudis mēģina tikt skaidrībā ar jautājumiem, kurus neesam atrisinājuši līdz mūsdienām. Tiks izzināts, kurš mūsu zemē ir saimnieks, kurš – tikai mīlnieks, kurš – īstens precinieks.

Iestudējuma muzikālais ietērps arī veidots no pagājušā gadsimta sākuma populārajām un tautā zināmajām galda dziesmām – «Šalc zaļais mežs», «Še, kur līgo priežu meži», «Brūklenājs», «Mans brūtgāns ir jātnieks», «Es zinu, ka kādreiz», «Jaunība», «Atceries, meitenīt» un daudzām citām. Dziesmu jauno aranžiju autors ir Atis Auzāns.

Dramaturgs Kārlis Anitens šoreiz iejuties arī kostīmu mākslinieka lomā. 19. gadsimta latviešus un nelatviešus izrādē spēlēs Voldemārs Šoriņš, Akvelīna Līvmane, Zigurds Neimanis, Jānis Skanis, Jolanda Suvorova, Mārtiņš Brūveris, Ērika Eglija, Alberts Kivlenieks, Marta Līne, Kārlis Anitens, Olga Stupiņa, Anita Levša, Inta Ļaksa, Kaspars Brūvelis, akordeonisti Sergejs Ivanovs un Artūrs Noviks.
Izrādes veidotāji ir pārliecināti, ka jautrības luga, kā to apzīmējis Ādolfs Alunāns, izvērtīsies par skaistiem sadziedāšanās svētkiem, jo izvēlētie meldiņi paši «ievilks» skatītājus izrādes notikumu virpulī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas