Tehnikumā Saulainē plāno uzņemt 75 studentus 3

Līdz 23. augustam jauniešiem ir iespējams iesniegt dokumentus un izvēlēties nākotnes profesiju Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā.

Jaunajiem studentiem piedāvā apgūt šādas profesijas: augkopības tehniķis, automehāniķis, datorsistēmu tehniķis, pavārs un viesmīlības pakalpojumu speciālists.

«Šogad ir ieplānots uzņemt ap 75 studentiem, un līdz šim lielākais pieprasījums ir uz automehāniķu specialitāti, aiz kuras seko augkopības tehniķis,» stāsta skolas direktora vietniece mācību darbā Iveta Marušēna.

Līdz šim ir iesniegti 25 pieteikumi uz Saulainē piedāvātajām programmām. Iesniegumi ir ne tikai no mūspuses jauniešiem, bet arī no tālākām pilsētām, piemēram, no Jelgavas un Talsiem. Visi pieteikumi ir iesniegti klātienē, jo lielākoties studētgribētāji ir nepilngadīgi, lai iestātos tehnikumā, ir nepieciešams arī vecāku iesniegums. Tehnikumā ir iespējams iesniegt dokumentus tikai klātienē, tas nozīmē, ka nevar pieteikties mācībām elektroniski.

Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālā struktūrvienība katru gadu jaunajiem studentiem piedāvā kaut ko nebijušu. 2019./2020. mācību gadā ar janvāri būs iespēja apgūt augkopības tehniķa profesiju arī neklātienē par maksu. «Neklātienes programma augkopības nozarē tiek veidota, jo mūsu novados ļoti strauji attīstās tieši lauksaimniecības nozare. Tas nozīmē, ka pieaug arī studentu skaits, kuri ir ieinteresēti darboties šajā jomā,» teic Iveta Marušēna.

Skola nesen, 28. jūnijā, svinēja savu 134. izlaidumu. Tas bija īpašs ar to, ka savu pirmo izlaidumu piedzīvoja datorsistēmu tehniķu programmas studenti. Šī programma tika atvērta 2015. gadā. Liela daļa izglītojamo tehnikumu pabeidza ar izciliem panākumiem olimpiādēs, konkursos un mācību darbā, bet viens no spilgtākajiem audzēkņiem bija no datorsistēmu tehniķu programmas – Alens Pašņikovs. Viņš izlaiduma dienā saņēma valsts apbalvojumu «Simtgades izcilnieks» par augstiem rezultātiem olimpiādēs un teicamām sekmēm, beidzot skolu.

Katru gadu skola piedāvā studentiem piedalīties dažādos pasākumos un apmaiņas projektos, kuros studenti iegūst praksi savā profesijā. Šogad augkopības tehniķu programmas studentiem būs iespēja doties braucienā uz Portugāli.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ass

Tur mācīties jēga iet ir tikai tad ja negribi neko iemācīties bet skolu pabeigt tāpat, principā tikai dēļ papīra.

pirms gada, 2019.07.07 16:11

P

Kāpēc uz Portugāli?Lielāka jēga tepat praksē pie mūspuses zemniekiem,varbūt kādam paveiksies, nevajadzēs dzīt sevi trimdā.

pirms gada, 2019.07.10 18:36

Vietējās ziņas