Tehnoloģiskā pārtraukuma laikā Pilskalna ielā saglabās satiksmes ierobežojumus 3

Klimatisko laika apstākļu un pieejamā finansējuma dēļ oktobra beigās sācies tehnoloģiskais pārtraukums Pilskalna ielas pārbūvei. No plānotā darba apjoma ir izpildīti 22%, tos paredzēts atsākt nākamā gada pavasarī, portālu informēja Bauskas novada administrācijas projektu vadītāja inženierbūvēs Laima Berga.

Viņa atklāja, ka Pilskalna ielas 400 metru garajā vidusposmā – no 1. maija līdz Pionieru ielai – veikta brauktuves ceļa pamata un asfalta apakškārtas seguma izbūve, nobrauktuvju bruģa ceļa segas, gājēju ietves un veloceliņa izbūve visa posma garumā. Šai ielas daļai atlicis vēl uzklāt seguma virskārtu un izlabot konstatētos defektus. L. Berga skaidro, ka minētajā teritorijā starp ietvi un nobrauktuvi atsevišķos posmos ir jāveic bruģakmens un apmaļu augstuma labojumi salaiduma vietās, kā arī jānovērš nepilnības ietves konstrukcijā dažos posmos. «Izbūvēts pēc projekta, bet, apsekojot dabā, konstatēts, ka nepieciešams lēzenāks kritums pie dažām nobrauktuvēm. Sākot darbus pēc tehnoloģiskā pārtraukuma, notiks atkārtota izvērtēšana, vai ir nepieciešama pārbūve šajos posmos,» uzsvēra L. Berga.

Pavasarī būvniekiem būs jāķeras arī pie atlikušā 870 metru garā ielas posma izbūves, kur iekļaujami arī inženierkomunikāciju izbūves darbi.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe precizēja, ka kopējās projekta izmaksas, iekļaujot būvuzraudzību un autoruzraudzību, ir 2 000 577 eiro, līdz šim apgūti 425 000 eiro. A. Dulbe atklāja, ka būvniecībai valsts līdzekļi nav atvēlēti. Ticis plānots, ka vietvara 2019. gadā varētu ņemt aizņēmumu Valsts kasē, bet tas netika piešķirts. Arī 2020. gadā pašvaldība iecerējusi pieprasīt aizdevumu Valsts kasē. Ja tas neizdosies, ielas būvniecība turpināsies par pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Tikmēr autovadītājs Jānis Ozoliņš interesējās, ja ielas remonts neturpinās, kālab tā nav pieejama satiksmei pilnībā. L. Berga paskaidroja, ka Pilskalna ielā ir atvērti būvdarbi un tos veic pa posmiem. Lai nenoslogotu pārējās ielas, satiksme atļauta tur, kur netiek veikti būvdarbi. Pilskalna ielā no 1. maija līdz Pionieru ielai ir izbūvēta tikai asfalta seguma apakškārta ar tai paredzēto asfaltbetona masu, kura nav domāta intensīvai transporta kustībai. Tādēļ ir noteikta satiksmes organizācija ar uzstādītajiem satiksmes organizācijas tehniskajiem līdzekļiem. Savukārt Pilskalna ielā no Uzvaras ielas paralēli ielas pārbūvei notiek a/s «Gaso» gazifikācijas projekta izbūve.  

Pievieno komentāru

Komentāri 3

tik gudri runā! Saeimā par deputāti!

Kur Laima Berga ir studējusi būvniecību un vai viņa ir ieguvusi būvinženieres diplomu?

pirms gada, 2019.11.21 12:27

lai vadītu projektu, tad atbilstošu izglītību vaja

Un kā Laimai Bergai veicas ar sporta halles projektu jeb Bergas vietā šo projektu vada tas jurists...Uzulēns?

pirms gada, 2019.11.21 12:29

kurš pateiks?

cik nākošgad izmaksās daudzo uz brauktuves atrodošos skataku līmeņošana līdz asfalta "noslēdzošajai kārtai", vai tā nav ļoti lielas naudas "ierakstīšana skurstenī", jo tagad skataku līmenis sakrīt ar jau uzlieto asfalta kārtu.

pirms gada, 2019.11.21 16:40

Vietējās ziņas