Telpu futbola sezona rit pilnā sparā

Divas mūspuses novadu jauniešu vienības šogad ieguvušas Zemgales reģiona čempionu titulu telpu futbolā. Citas komandas vēl cīnās, sacensības aizvada arī meiteņu vienības, notiek vietējie pieaugušo turnīri.

Futbola kluba «Iecava» U14 vecuma grupas meitenes startē Latvijas čempionātā elites grupā, kur spēles tikai sākušas, un par rezultātiem runāt pāragri. U12 grupas sportistes spēlē attīstības grupā un pašlaik atrodas ceturtajā vietā, tiesa, tikai divus punktus atpaliekot no līderēm – «Viļānu NSS».
 
Zemgales reģiona jaunatnes telpu futbola čempionāta 2019./2020. gada sezonā notiek spēles deviņās vecuma grupās. Gandrīz visās startē futbola kluba (FK) «Iecava» vienības, turklāt dažās vecuma grupās pārstāvētas pat divas komandas. Daudzās grupās spēlē Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) vienība. Vairākās grupās ir pārstāvēts jaunais Vecumnieku novada sporta klubs «Vēsma/Vecumnieki», taču pagaidām augstu panākumu jauniešiem nav – ir uzvaras, bet par iekļūšanu grupu finālsacensībās vai cīnīties par medaļām vēl neizdodas.

Baušķeniekiem šogad veiksmīgākā bija vecākā grupa – U16, kas izcīnīja Zemgales čempionu titulu. Tiesa, panākums nenāca viegli – tikai viens punkts vienību šķīra no Jūrmalas sporta skolas komandas. Jāteic, šo panākumu «Bauskas BJSS» izcīnīja pēdējā dienā, 17. februārī, uzvarot jūrmalniekus ar rezultātu 2:1. Tā liecina mājaslapā zemgale.lff.lv publicētā informācija.

Trešo vietu Zemgales čempionātā ieguva Bauskas novada BJSS otrā komanda; arī tā godalgu nodrošināja pēdējā dienā, ar rezultātu 6:1 uzvarot tuvāko konkurentu – «Jelgavas BJSS». Baušķeniekus trenē Artūrs Kupčiuns.

Pēdējos mačus savās mājās U11 vecuma elites grupā aizvadīja Iecavas novada jaunie futbolisti. Izrādījās, ka mājas sienas ļoti palīdz. Pirmajos mačos Tukumā iecavniekiem bija tikai viena uzvara un divi zaudējumi, bet savās mājās izdevās gūt trīs ļoti pārliecinošas uzvaras: ar rezultātu 4:0 pārspēts FK «Tukums», ar 3:0 – «Jūrmalas SS-1», bet ar 6:0 – «Jūrmalas SS-2». Komandas treneris Andrejs Tiščenko Iecavas novada pašvaldības mājaslapā informē, ka rezultātā zēniem izdevās atkārtot pagājušā gada rezultātu un kvalificēties Latvijas telpu futbola čempionāta finālam.

Spēles elites grupā ir noslēgušās arī iecavnieku U12 vienībai – pēdējos divos mačos 10. februārī gūta uzvara pār Jūrmalas pilsētas komandām, kā arī izcīnīta trešā vieta Zemgales reģionā.

Citās grupās spēles vēl turpinās. FK «Iecava» vienība pašlaik ir otrajā vietā U14 vecuma A grupā un, visdrīzāk, iekļūs finālā, kur cīnīsies par medaļām. FK «Iecava» U13 vienība jau ir uzvarējusi B grupā un nodrošinājusi vietu finālā. U9 vecuma grupā finālā iekļuvušas abas Iecavas novada komandas.

Savukārt 9. februārī sporta namā «Mēmele» notika Codes kausa izcīņas zāles futbolā otrais posms, ko organizē Jānis Rotbergs. Sacensībās piedalījās astoņas komandas.

Pirmajā pusfinālā «Īslīce» ar rezultātu 4:1 pārspēja FK «Lions» un TFK «Lats» ar 3:2 uzvarēja «Cerauksti». Spēlē par trešo vietu mačs beidzās ar rezultātu 1:1, un FK «Lions» pēcspēles soda sitienos piekāpās «Ceraukstei».

Par fināla cīņu stāsta J. Rotbergs: «Sākumā divus vārtus guva īslīcieši, taču īsā laikā TFK «Lats» futbolisti viņus panāca ar stūra sitiena izspēlēm. Trīs minūtes pirms beigām rezultāts bija 2:2, taču «Īslīce» trešos vārtus guva pēc lieliskas Mārtiņa Bukša darbības. Spēles izskaņā jau tukšos vārtos bumbu precīzi raidīja Mareks Labanovskis.» «Īslīcei» uzvara ar rezultātu 4:2.

Rezultatīvākais spēlētājs ar 12 precīziem sitieniem ir Raivis Miļuns, bet astoņus guva Vairis Velme un Jānis Lazdiņš. Pēc otrā posma visvairāk punktu ir «Īslīcei», tad TFK «Lats», bet trešajā vietā ir FK «Lions». Trešais posms notiks 14. martā Codē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas