Tenisists Mārtiņš Podžus uzvar Ēģiptē 7

Pirms otrā «Covid-19» vīrusa izplatības viļņa ārzemēs vairākās valstīs aizvadītas tenisa sacensības. Divreiz savu veiksmi izmēģinājis tenisists no Vecsaules pagasta Mārtiņš Podžus, un otrās sacensības Ēģiptes pilsētā Šarmelšeihā bija veiksmīgas.

Šarmelšeihā no 5. līdz 11. oktobrim notika «Future» M15 klases turnīrs. Pēc pavasara pārtraukuma pirmais mēģinājums atgriezties sacensībās M. Podžum bija augustā M25 klases turnīrā Poznaņā, bet tur jau pirmajā kārtā viņš piedzīvoja neveiksmi ar 1:6 un 3:6 pret Lielbritānijas sportistu Aidanu Makhugu.

Šarmelšeihā M. Podžus bija viens no turnīra favorītiem – pēc reitinga atradās trešajā vietā. Tomēr ceļš līdz uzvarai bija ļoti grūts. Pirmajā kārtā trīs setos pārspēts Krievijas sportists Jegors Novikovs, kas nebija potenciālo līderu grupā – 7:5, 4:6 un 6:3. Otrajā kārtā ar taibreiku uzvarēts itālis Daniele Kapeči – 6:4, 7:6 (3). Ceturtdaļfinālā atkal taibreikā pārspēts Ukrainas sportists Vladislavs Manafovs, kas pēc reitinga bija sestais spēcīgākais – 6:3 un 7:6 (3).

Pusfinālā pretim nāca pēc reitinga pirmais numurs no Kazahstānas Deniss Jevsejevs, bet M. Podžum problēmu nebija – 6:3 un 6:3. Finālā pretinieks bija pēc reitinga jau otrais numurs – Amerikas Savienoto Valstu (ASV) pārstāvis Niks Čapels, kuru izdevās pārspēt trīs setos – 6:4, 1:6 un 7:5.

Šogad vecsaulietim šis ir pirmais uzvarētāja tituls. Pavasarī ASV labi aizvadīts sezonas sākums – Floridas pilsētā Palmkostā izdevās iekļūt finālā, bet toreiz uzvarēt neizdevās. Tagad ļoti labs panākums Ēģiptē. 2019. gadā M. Podžus kontā gan bija divas uzvaras – Falunā un Koszalinā, bet šogad sacensību diezgan maz, un tas, visdrīzāk, ietekmēja arī to, ka titulu varētu būt mazāk.

Par to, kā šogad turpināsies tenisa sezona, skaidrības ir maz. Starptautiskās Tenisa federācijas tenisa turnīru kalendārs ir pilns ar atzīmēm par to, ka sacensības ir atceltas saistībā ar vīrusa «Covid-19» izplatību, un nav skaidrs, vai sezonu šogad vēl izdosies turpināt.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Inga

Redz, kā paklausa maniem norādījumiem, tā uzreiz labs rezultāts.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.19 20:50

gunnars

dauzas tik atkal apkart pa pasauli, sai kovita laikaa veel. bet , taa jau dzeks malacis, ar uzvaraam. nu ko, Ernestam jasak baidities un piekaapties jaunajai maiņai!)) noriets viņam.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.19 22:15

zeneca

Prestižs turnīrs, respektabls, labi apmaksāts.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.19 22:58

Vietējās ziņas