Tenisists Mārtiņš Podžus uzvar turnīrā Zviedrijā

Vecsaulietis Mārtiņš Podžus guvis uzvaru Zviedrijas tenisa turnīrā ar 25 tūkstošu dolāru balvu fondu Falunas pilsētā. Savukārt kopā ar brāli Jāni Podžu nokļuva līdz dubultspēļu finālam, kur tomēr piekāpās Francijas un Polijas valstu sportistu duetam.

Pirms Falunas abi brāļi no 24. līdz 29. septembrim aizvadīja spēles turnīrā Stokholmā. Jānis Podžus abos turnīros individuāli pārvarēja atlases kārtu, bet Stokholmā izkrita pirmajā kārtā, Falunā – otrajā kārtā. Stokholmas turnīrā M. Podžus pusfinālā piekāpās Botikam van de Zandšulpam no Nīderlandes. Savukārt dubultspēļu turnīrā abi brāļi tika līdz pusfinālam, kur tikās ar Polijas duetu – Janu Zeļinski un Zuku Kacperu. Poļi uzvarēja ar 6:4 un 7:6 (4). Tā liecina mājaslapas itftennis.com informācija.

Falunā brāļi šoreiz tika līdz finālam, kur atkal pretim nāca Jans Zeļinskis, šoreiz kopā ar francūzi Florianu Lakatu. Brāļi šoreiz zaudēja ar 6:7 (5) un 1:6. Individuālajā turnīrā M. Podžus bija piektais spēcīgākais pēc reitinga. Līdz pusfinālam vecsaulietis nokļuva samērā viegli, bet tur pretim nāca zviedrs Kristians Samuelsons, kurš bija iekļuvis turnīrā pēc organizatoru ielūguma. Trīs setu mačā M. Podžus tomēr uzvarēja – 7:6 (4), 6:7 (2) un 6:3. Jāteic, ka šajā turnīrā reitinga spēcīgākajiem spēlētājiem gāja grūti. Piemēram, pirmo numuru francūzi Baptistu Krepati apspēlēja igaunis Daņils Glinka, kurš turnīrā iekļuva, uzvarot kvalifikācijas spēlēs. Tomēr M. Podžus spēja uzvarēt finālā Somijas spēlētāju Patriku Niklāsu Salminenu ar 5:7, 6:3 un 6:2.

Pasaules Tenisa profesionāļu asociācijas reitingā M. Podžus pašlaik atrodas 488. vietā, savukārt dubultspēļu reitingā – 404. pozīcijā. Savukārt J. Podžus pašlaik ir augstākajā vietā karjerā dubultspēļu reitingā – 547. vieta. 2019. gadā M. Podžus pagaidām ir panākumiem bagātākais – izcīnītas divas uzvaras individuālajos turnīros un trīs uzvaras dubultspēļu turnīros.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas