Terorakti Parīzē satrauc arī mūsu novadu sabiedrību 13

Piektdienas, 13. novembra, vakarā Parīzē notikušie terorakti, kuros gājuši bojā 129 cilvēki un ap 300 ievainoti, satrauc arī mūsu novadu sabiedrību. Pirmdien, 16.novembrī, visā Latvijā izsludinās oficiālo sēru dienu un klusuma brīdi pulksten 13 kopā ar visām Eiropas valstīm, informē Valsts kanceleja. Latvijas iedzīvotāji aicināti karogus izkārt sēru noformējumā.

Novados valsts svētku sarīkojumi nedēļas nogalē sākās ar klusuma brīdi, sociālajos tīklos cilvēki pauž līdzjūtību un solidaritāti ar frančiem, daži iecavnieki sestdien bijuši pie Francijas vēstniecības Rīgā, lai noliktu ziedus un iedegtu svecītes.

Bauskas novada Mežotnes pagasta zemnieki Anita un Ziedonis Vismaņi savas izjūtas «Bauskas Dzīvei» atklāja pirms uzstāšanās ar ansambli Ceraukstes pusē un Strēlnieka kultūras centrā: «Teroristu mērķis ir destabilizēt situāciju Eiropā. Cilvēciski mums ir bail par savu un ģimenes drošību, taču jādomā, ka Latvija pagaidām aiz lielo, ekonomiski pievilcīgo valstu muguras ir lielākā drošībā. Mums ir bažas, ka teroristi mūsu valstī nonāks kopā ar bēgļiem. Kad skatāmies sižetus televīzijā, var atšķirt dažādus bēgļus. Vieni ir izmisuši, nomākti, var ticēt, ka cilvēki bēg no nāves un meklē patvērumu. Otra grupa ir jauni vīrieši ar pašpārliecinātu izturēšanos un nekaunīgiem žestiem, vairākiem tūkstošiem eiro kabatā. Viņos saskatām līdzību ar savu dēlu, kas ir profesionāls karavīrs – spēcīgs, trenēts. Viņi izmanto iespēju nokļūt Eiropā, bet vai tie patiešām ir bēgļi? Domājam, ka robežas ir jāslēdz un jāatjauno rūpīga kontrole. Parīzē notikušais aptumšo valsts svētku svinēšanu, taču mums jāturas kopā, lai nosargātu savu sabiedrību.»

Valsts prezidents Raimonds Vējonis sestdien sasauca Nacionālās drošības padomes sēdi, pēc kuras žurnālistiem apliecināja – terorisma draudu risks Latvijā nav pieaudzis. Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis Latvijas Radio 1 sacīja, ka mūsu valsts drošības iestādes uztur kontaktus ar Francijas un pārējo Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu dienestiem, lai spētu operatīvi analizēt situāciju.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs norādījis, ka nav darīts pietiekami gan ES, gan citviet pasaulē, lai cīnītos ar teroristisko grupējumu «Islāma valsts» un terorismu kopumā. Ministru prezidente Laimdota Straujuma atzina, ka uzbrukums Parīzē apdraud Šengenas zonas turpmāku pastāvēšanu, jo situācija liek atjaunot drošības kontroli uz robežām.

Vairāki politiķi pauduši, ka notikušais ir uzbrukums Eiropas sabiedrības dzīvesveidam, vērtībām un mieram. Latvijas musulmaņu pārstāvji uzsver – teroristu mērķis ir diskreditēt šīs ticības kopienas un sēt naidu starp cilvēkiem. Latvijas amatpersonas paudušas līdzjūtību Francijas tautai.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Sarmīte

Nevajag jaukt bēgļus ar teroristiem, bēgļi ir nelaimīgi cilvēki, kuri bēg no kara šausmām(sievietes, bērniņi un veci cilvēki, arī vīrieši, kuri negrib karot), teroristi noziedznieki un slepkavas. Līdzjūtība visām tautām un cilvēkiem, kuri ir cietuši no terorisma šaumām!

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 20:55

jums derētu papētīt

Kā vārdā un kāpēc pastāv tāda reliģija kā islāms?
Visi teksti par humānismu, attiecībā pret sērgu, kas veļas pāri robežām, ir noželojami, jo beigās mēs, eiropas iedzīvotāji, savās azotēs būsim izaudzējuši čūskas, no kuriem pēc tam dabūsim galu.

pirms 5 gadiem, 2015.11.16 15:51

vai ne

vajag arī atcerēties, cik "humāni" Latvijas teritorijā ienāca kristietība....

pirms 5 gadiem, 2015.11.16 21:55

jā gan

vai ne pareizi raksta, jo arī es atcerējos inkvizīciju laikus, kad kristietība nesa ''savu gaismu''..
un ir jābūt galīgi stulbam, lai nesaprastu, ka šie ļautiņi dzīvos Eiropā, bet galvā darbosies programa zem nosaukuma ''Islāms''..sekas mēs visi baudīsim uz savas ādas.

pirms 5 gadiem, 2015.11.17 11:37

Vērotāja

Bēgļi, cien. Sarmīt, ir ļoti dažādi. Un viņu pulkā noteikti ir arī teroristi. Neesmu TV sižetos bēgļu vidū redzējusi necik daudz Jūsu pieminētos vecos cilvēkus, pārsvarā gan ir jauni vīrieši, kas vien jau ir aizdomīgi.

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 21:31

asd

Tieši tā, piekrītu vērotājai, skatoties šos bēgļu video 90% tur esot vīrieši.

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 21:36

Petuhs

Un kad Kenijā teroristi nogalināja 147 studentus, mūsu novadu tas neraustija.

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 22:11

vai ne

tas jau tālu, un viņu tur daudz, par ko satraukties (ironija, protams)

pirms 5 gadiem, 2015.11.16 21:59

tā lūk

ziņās dzirdēju, vakar vakarā franči bombija Sīrijas kara bāzes, cerams, ka visas bumbas nokrita tur kur tām bija jānokrīt un neviens nevainīgs cilvēks neaigāja bojā. Tas ir skumji, gan no vienas puses, gan otras, kad iet bojā nevainīgi cilvēki, un galvenais bērni. Man skumji par tiem latviešiem, kas kurina naidu un agreiju. Miers ceļ, naids posta. Mēs esam tauta, kura ir daudz cietusi no nepamatotas nicināšanas un agresijas. Nevar visus cilvēkus bāzt vienā maisā. Piekrītu, ka jābūt stingrai un pat ļoti stingrai pārbaudei, kādi cilvēki un kāpēc migrē. Es esmu par mieru un katrai tautai būtu tiesības dzīvot savā valstī brīviem nebaidoties tapt nogalinātiem ne no teroristiem ne no aviācijas bumbām.

pirms 5 gadiem, 2015.11.16 07:19

jā lūk

tāpēc jau nav jānesās uz Latviju, ja blakus esošās valstis aicina palikt pie viņiem, tā ka lai tie bēgļi dodās vien prom, bet vēl labāk lai pat neienāk

pirms 5 gadiem, 2015.11.19 16:57

t

Žēl , ka mūs uztrauc tikai Francijas nelaime, bet citas nē, it kā to nebūtu bijis.

pirms 5 gadiem, 2015.11.16 11:10

Uķi puķi

Tun kasta tev par nelaimīti? Zobu norāvi ?

pirms 5 gadiem, 2015.11.16 22:18

Vērotājs

Kad noskatīsieties šo video un palasīsiet subtitrus sapratīsiet par ko iet runa
http://spoki.tvnet.lv/video/Patiesiba-par-begliem/776574?utm_source=tvnet.lv&utm_medium=news-widget&utm_campaign=Links-from-our-channels

pirms 5 gadiem, 2015.11.19 09:53

Vietējās ziņas