Tērvetnieki iepazīst Bauskas un Iecavas biedrību darbību

Mākslas galerijā «Meistars Gothards» Bauskā piektdienas, 9. oktobra, rītā uzņēma 14 viesus no Tērvetes novada, kas pieredzes apmaiņas braucienā iepazina pilsētas un Iecavas novada biedrību darbību.

«Mūs interesē biedrību pieredze projektu vadīšanā, it īpaši – Pagalmu svētki, kas kļuvuši par tradīciju. Tērvetē organizējam līdzīgu pasākumu – Labrenča tirgu. Tas notiek saulgriežos – ziemā, Miķeļa dienā, un arī Līgo dienu svinam, reizē rīkojot tirgu,» stāsta Monta Mantrova, Tērvetes novada lauku attīstības konsultante.

Viesi pārstāvēja vairākas biedrības. Sandris Laizāns ir mājražotājs, kurš dara vīnu, savu produkciju braucis piedāvāt arī Bauskas svētkos. Viņš stāsta, ka mājražotājiem Tērvetes novadā, atkarībā no produkcijas, ir dažāda aktivitāte. Gaļas produktu gatavotāji vairākas dienas nedēļā brauc tirgoties, savukārt tie, kas ada cimdus vai auž, uz tirgiem dodas retāk.

Biedrības «Bauskas vecpilsēta» valdes priekšsēdētāja Ieva Bronko-Pastore stāstīja, ka Pagalmu svētki Bauskā ar putras godēšanu notiek jau piekto gadu. Sākuši ar deviņiem pagalmiem, tagad piedalās 20. Sarīkojums palīdz mainīt sabiedrības attieksmi pret Bauskas vecpilsētu, proti, kādreiz licies, ka tas ir asociāls rajons, uz kuru labāk nenākt, bet tagad svētkos ir daudz apmeklētāju. Pagalmu svētkos piedalās arī uzņēmumi, kas nav vecpilsētas teritorijā – Rīgas Motormuzeja Bauskas filiāle un «Rožmalas». «Ļoti labs laiks ir 90 procenti no pasākuma izdošanās,» piebilst I. Bronko-Pastore.

Galerijas «Meistars Gothards» īpašniece Indra Liepa aprakstīja Lielā Murzas skulptūras ideju un tās finansējuma vākšanai organizēto krāmu tirgu. «Kad krāmi paliek pāri, rīkojam trauku sišanu par naudu, šādi arī iegūstot līdzekļus,» saka māksliniece.

Baušķenieki novērojuši, ka izveidojusies pat zināma plaisa starp lielveikalu apmeklētājiem Bauskas jaunākajā daļā un vecpilsētu Mēmeles piekrastē. S. Laizāns uzskata – daļu cilvēku garīgās un mantiskās vērtības, kas atrodamas vecpilsētas svētkos, neinteresē, taču svarīgi darboties ar tiem, kurus šādi pasākumi saista.

Iecavā tērvetnieki tikās ar dāmu kluba «Liepas» pārstāvēm, «Bauskas Dzīvei» pavēstīja brauciena rīkotāja, lauku konsultante Raimonda Ribikauska. Biedrības dalībnieces izrādīja kluba telpas kultūras namā, kas savulaik iekārtotas projektā ar Nīderlandes fonda finansējumu, aprakstīja Dievdārziņa labiekārtošanu un stenda «Ozola acīm» tapšanu, sadarbojoties ar pašvaldību. Viesi īpaši interesējās par «Liepu» daudzpusīgo pieredzi Eiropas fondu finansējuma saņemšanā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas