Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Testa režīmā sācis darboties Bauskas veikparks 8

Mūsas krastā Bauskā arvien vairāk interesentu «spieto» ap nesen izbūvēto veikparku. «Lidošana» virs viļņiem trosē notiek, izmantojot iekārtas testa režīmā.

Biedrības «Par aktīvu un veselu sabiedrību» pārstāvis Modris Lešinskis stāsta, ka visas iekārtas vēl darbojas testa režīmā. Ir nokārtotas drošības pārbaudes, saskaņota maksājumu iekasēšanas kārtība par sniegto pakalpojumu. Interesentiem ir iespēja izmēģināt slīdēšanu virs ūdens, upē novietota arī rampa. To izmantot var pieredzējuši veikotāji.

«Būvdarbi un teritorijas labiekārtošana pabeigta. Vēl atlikuši daži tehniski un formāli sīkumi. Ir instruktori, kas jau palīdz pirmajiem drosmīgajiem iepazīt šo aizraujošo ekstrēmo sporta veidu. Līgumā par projekta īstenošanu noteikts, ka visam jābūt kārtībā līdz 1. augustam, mums vēl nedaudz laika ir,» situāciju skaidro M. Lešinskis.

Lai arī objektā vēl veicami daži sīki darbiņi, ekstrēmo izjūtu baudītāju netrūkst. Mūsas krastā «Bauskas Dzīve» ceturtdienas, 10. jūlija, pēcpusdienā sastapa instruktoru Rihardu Zviedri. Viņš apliecināja, ka interese par objektu esot liela. Daudzi te nākot pirmo reizi un ātri vien apgūstot jauno izklaidi.

Bauskas 2. vidusskolas 12. klases audzēknis Aivis Barkovskis, tikko slapjš izkāpis no ūdens, neslēpj sajūsmu: «Forši! Galvenais – jābūt drosmei un jāklausās instruktora komandās.» Jaunietis uzskata, ka šādai izklaidei Bauskā interesentu netrūks. Arī baušķenieks Mareks Budovs pārliecināts, ka ekstrēmā ūdenssporta iekārta neizmantota nestāvēs. Dinārs Vaitaitis atklāj, ka izklaide esot droša – veikotājam galvā ir ķivere, mugurā glābšanas veste, upe šajā posmā nav dziļa. Ir jāmāk peldēt un nav jābaidās, tad būs iespēja gūt vēl nebijušas emocijas.

Strādniekam Mārtiņam Maskaitim ir 27 gadi. Pēc vairākkārtējas upes šķērsošanas viņš atzīst, ka šī nav tikai jauniešu izklaide. «Es pirmo reizi daru ko tādu un esmu sajūsmā. Tas tiešām nav nekas sarežģīts, jāklausa norādījumi, droši jāstāv uz dēļa un nav jābaidās samirkt,» veikparkā gūtās emocijas atklāj baušķenieks.

Bauskas veikparka trose pār upi stiepjas 180 metru garumā. Pieredzējušie braucēji pa ūdens virsmu traucas vidēji ar 34 kilometru ātrumu stundā. Pirms veikparka izmantošanas interesentus instruē, viņi parakstās īpašā žurnālā. Ekstrēmo atrakciju var mācīties apgūt pusaudži no 12 gadu vecuma, bet tad jābūt vecāku atļaujai. Pagaidām noteikts, ka maksa par pakalpojumu būs 15 – 20 eiro stundā un pieci eiro par inventāra nomu.

Latvijā pašlaik darbojas ap 20 veikparku, tie ir gan lielākajās pilsētās, gan mazpilsētās. Šis ekstrēmais ūdenssports kļūst arvien populārāks. Bauskas veikparka būve iespējama, izmantojot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas finansējumu. Projekta kopējās izmaksas ir 28 333 eiro. ELFLA finansē 25 500 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Bauskas makšķernieks

Kāpēc Bauskas dome deva atļauju privātam biznesam norobežot kustību publiski pieejamai pēc Latvijas likumdošanas Mēmeles upes vietai,kura atrodas pilsētas robežās??? Ābelniek,KĀPĒC TU NACIONĀLIST,KURŠ ATTEICIES NO SAZIŅAS KRIEVU VALODĀ,TAGAD DOD ZAĻO GAISMU LATVIEŠIEM BRĪVI PĀRVIETOTIES PAR SAVU DZIMTO UPI'??? nACIONĀĻI TIKAI VĀRDOS IR PAR LATVIEŠIEM,BET DARBOS IEROBEŽO VIETĒJOS!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 00:56

tu

idiots ne makšķernieks.. paej piecus soļus tālāk un makšķerē....

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 06:33

copmanis

ej tak pie Mēmeles un pikšķerē...kas liedz...šitas pasākums ja kas ir Mūsā..īdētājs

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 08:59

nesapraša

Vai tev sagribējās tieši tajā vietā , kur veikparks,krieviski ar sevi parunāt?

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 16:05

heh

HAHA. Es no smiekliem apkritu. Kas Tev, Bauskas makšķerniek, upes par maz? Trase aizņem 180m, Mūsa Latvijas teritorijā aizņem 20kilometrus. Tev vēl nepietiek vietas?

pirms 6 gadiem, 2014.07.22 10:53

www

Priecājies ka jaunieši kaut ko dara ,nevis pīpē spaisu.Upi un upes krastu arī sakopa.Losis!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 09:50

īstā vieta aktivitātēm

krastu jau sakopa, bet tieši šajā vietā no krastā esošās kanalizācijas notekūdeņu pārsūknēšanas punkta šad tad Mūsā ieplūst neattīrīti ***,un to nu nekādi nevar satīrīt, vienīgi ar ātru sērfošanu nedaudz uzmaisīt...

pirms 6 gadiem, 2014.07.13 10:29

Mūsa

Visi, izņemot mani, kas komentē šeit ir lohi.

pirms 6 gadiem, 2014.07.15 00:32

Vietējās ziņas