Tieneši neapmierināti ar iecerēto algu samazinājumu 8

Neizpratne par iecerēto algu samazinājumu, nepavaicājot viedokli - tāds ir pamata iebildums, ko izplatījusi Latvijas tiesnešu biedrības (LTB) priekšsēdētāja, Bauskas rajona Tiesas vadītāja Iveta Andžāne.Satraukuma iemesls ir valdības iecere 2010. un 2011.gadā samazināt tiesnešu un zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu darba samaksu vēl par aptuveni 12 procentiem. Spriests un diskutēts par to netiek publiski, bet lēmumus pieņem lielā steigā un slepenībā. „Bauskas Dzīvei" I. Andžāne pastāstīja, ka par grozījumu projektu uzzinājusi 21.oktobra darba dienas beigās. LTB vadītāja izteica neizpratni, kāpēc tiesneši nav pieaicināti projekta apspriešanā, viņiem nav bijis iespējams paust savu viedokli. „Ja ar mums būtu runājuši, mēs ieklausītos argumentos, iespējams, rastu kādu kompromisu. Tieneši līdz šim bijuši ļoti pacietīgi, lai gan ekonomiskā krīze skārusi arī mūs. Algas šogad jau tika samazinātas, lai gan pirms bija solījumi to nedarīt," tā I. Andžāne.Viņa arī skaidroja, ka pagaidām nav lemts, kāda varētu būt tiesnešu atbildes reakcija. Biedrības valdes sēde paredzēta 6. novembrī. Tad par šo jautājumu varētu izvērsties diskusijas. Iespējams, tiesneši individuāli varētu vērsties Satversmes tiesā, aicinot izvērtēt valdības lēmumu tiesiskumu. I. Andžāne izteica viedokli, ka šī brīža atalgojuma politika neveicina jauno juristu vēlmi kļūt par tiesnešiem. Darbu uzsākušam rajona tiesas tiesnesim, kurš amatā nav nostrādājis trīs gadus, alga nepārsniegs 550 latus. Ir institūcijas, kur jurista atalgojums ir krietni prāvāks. Tāpat I. Andžāne kritizēja ieceri iekļaut tiesnešus vienotajā valsts pārvaldes atalgojuma sistēmā: „Atbalstīt šādu ieceri varētu tikai tad, ja sistēmā tiktu iekļauti arī Saeimas un pašvaldību deputāti, Latvijas Bankas, un Finanšu un kapitāla tirgus komisija."Aģentūra LETA izklāsta tieslietu ministra Mareka Segliņa viedokli, ka tiesu darbinieku atalgojums jau patlaban ir zems. Vēl lielāka atalgojuma samazināšana nav iespējama, turklāt tas varētu apdraudēt tiesu darbu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Juris

Super tipiskais gadījums.Taupīt vajag, samazināt vajag,bet tikai lai tas neskar pašu personīgi[šinī gadījumā tiesnešus].

pirms 11 gadiem, 2009.10.27 10:26

Trakā

Ko var pīkstēt, ...tāpat badā nemirs!!! Nav jau tie tiesneši labāki par citiem!

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 15:51

piekrītu upa

Bauskas tiesneši ož pēc pelējuma, pārāk ilgi aizsēdējušies, ja visiem samazina algas, kāpēc tad viņiem lai nemazina, ir ko jau arī mazināt.

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 14:44

DEFAKTO

Runājot par ZG tiesnešiem vismaz Bauskā, tad tie netur nekādu kritiku, jo stiprinot lietas nevadās pēc likumiem, tādēļ, ka tos nelasa vai arī lasa, bet neprot izprast.

Savukārt daži BT tiesneši, būtu labāk atturējušies no iebildumiem par algas samazināšanu, jo arī viņu lauciņā varētu iemest vairākus melnus akmeņus. Nav jau tā, ka cilvēks nav tiesīgs kļūdīties, bet ja cilvēks iespējams „apzināti” pieļauj kļūdas savā darbā, tad tas vedina uz nelabām aizdomām par personas kompetenci un godīgumu.

pirms 11 gadiem, 2009.10.26 10:40

kaladū,kaladū!

jusi pekonen,izskatās,ka lapas grābjot un traķī kratoties esi smadzenes atsaldējis!

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 18:57

jusis pekonens

tā viņiem vajag.lai iemācās kārtrīgi un atbildīgi strādāt.es vispār tiesnesei ribinai noņemtu viena mēneša atalgojumu par tiesvedības procesu, kuru par jaunu aizkraukles apgabaltiesa atmeta atpakaļ iztiesāšanai citā sastāvā.sūdu no viņas piedzīsi naudu par nobraukto degvielu un izniekoto laiku.

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 18:40

upa

Visiem griež,kas tad jūs par izņēmumiem?Mums katru algas reizi pa 10 Ls pazūd,un neko neizdarīsi!

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 17:07

zinu

ka grutupa kafiju dzersana, Riga Stabu 54, ipasniekam parvertas īpašuma pazaudešanā.Krāpnieki Tihanova piemēram ka jādalās, 30 000 ls, samaksaja bulcinām.Bauskā nav dzirdēti tādi piemēri.

pirms 11 gadiem, 2009.10.25 11:49

Latvijā un pasaulē