Tiesa lemj par sliktu neapmierinātajām pašvaldībām 15

Satversmes tiesa lēmumu par tiesvedības izbeigšanu ar novada karti neapmierināto pašvaldību lietā, kuru rosināja arī mūsu rajona piecas vietējās varas, pieņēma vakar, 20. janvārī, informē Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētāja palīdze Līna Kovalevska. «Pirmo reizi dzirdu. Cilvēks var vērtēt informāciju, kad saņem kādu dokumentu,» no komentāra atsakoties, sacīja Īslīces pagasta padomes priekšsēdētāja Vera Purmale.  Gailīšu vietējās varas vadītājs Valdis Veips teica: «Izlasīsim lēmumu. Ja tur viss tā būs rakstīts, protams, ka iesaistīsimies Bauskas novada projekta izstrādē.» «Bauskas Dzīve» atgādina, ka pēc palīdzības ST bija vērsušās Vecsaules, Codes, Mežotnes, Gailīšu un Īslīces pašvaldība.ST lēmumā uzsver, ka administratīvi teritoriālā reforma atzīstama par svarīgu un nozīmīgu valsts un sabiedrības dzīves jautājumu, kas bija jāizlemj likumdevējam, proti, Saeimai. Tiesnešu kompetencē nav vērtēt reformas politisko lietderību, proti, tiesa konkrētu lietu ir tiesīga izvērtēt tikai tiktāl, ciktāl uz to iespējams attiecināt juridiskos argumentos, tos atdalot no tiesībpolitiskiem argumentiem. Eiropas vietējo pašvaldību hartā iekļautais subsidiaritātes princips, kura mērķis ir tuvināt lēmumu pieņemšanu iedzīvotājiem, ir primāri politisks princips. Tā kā reforma tieši neietekmē pašvaldību funkcijas, tad šajā lietā tiesai nav pamata vērtēt atbilstību subsidiaritātes principam. Turklāt funkciju sadale starp valsti un pašvaldībām var mainīties saistībā ar valsts pārvaldes uzdevumiem, politiskām prioritātēm, pārvaldības zinātnes atziņām. Tādējādi funkciju noteikšana un to pārdale par labu vietējām pašvaldībām pamatā ir politisks jautājums, kurā dominē politiskās lietderības apsvērumi.ST lēmumi ir galīgi un nepārsūdzami. To publicēs laikrakstā «Latvijas Vēstnesis» un ST mājas lapā www.satv.tiesa.gov.lv sadaļā «Lietas».

Pievieno komentāru

Komentāri 15

es

Mežotne jau sen būtu pelnījusi citu vadību!!! Ceru ka beidzot tas notiks!

pirms 12 gadiem, 2009.01.30 13:35

mežotnes pagasta iedzivotāja

Nu smiekligi klausīties visas šīs nejēdzības.Ja jūsu izglitība un saprašana nespēj vairāk, kā tikai zākāties,tad man ir kauns par to, ka mēs dzivojam vienā pagastā.Tas par kultūru,
Nākošais, tas ir pats sāpīgākais ,ka šādi cilvēciņi nespēj domāt par to, kā pagasti attīstīsies tālāk,vai tie cilvēki,kuri dzivo tādās pagasta vietās,kur nekad nav bijis asfalts līdz mājas durvīm, un bērni uz skolu vienmer briduši zābakos, un tagad, ja esat pamanijuši, ari mazās skoliņas tik slēgtas,ko jūs liekat priekšā šiem vecākiem,arī viņi maksā nodokļus,vai viņiem nav tiesību dzivot kā jums,cienījamie.
Runa jau neiet par personālijām,var būt,ja Mežotnes pagasts būtu savienots ar Codes pagastu,pagastu vadītu kāds no codiešiem,bet tas būtu lauksaimnieku pagasts,ne Bauskas attālākais nostūris,jo Mežotnes pagasts nebeidzas Karogā un Mežotnes centrā....Tā lūk.Vienu reizi mēs bijām ļoto laimģi,kad tikām vaļā no SLAVENĀS SIS,un jūs mūs nevarējāt izlaupīt.Tagad talkā ir nākusi vara.Tikai neaizmirtiet,ka jūsu pensijas tiek maksātas arī no mūsu nodokļiem...Lai jums laba dzivošana jaunajā novadā,tikai tur samazgas un žulti vajadēs vairāk......lai varētu apzākat citus

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 16:49

gruums

Pievienojos Netijai par visiem 100%. Es arī ceru un ļoti sagaidu, ka I.Dombrovska & Co nākotnē paliks aiz borta. Ne personīgo ambīciju dēļ, bet tamdēļ, ka jēgas no šī "sastāva" nav un nebūs.

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 15:14

Atbilde vēlreiz

Mana dzīve atšķirībā no jūsējās nesākas un nebeidzas TIKAI gultā, man šajā dzīvē arī gribās, lai pagastu priekšnieki ( un pārējie vēlētie) ARĪ manus nodokļus netērētu TIKAI SAVU bērnu vizināšanai, ārzemju ceļojumiem, u.t.t.. Ja viņi/as ir apņēmušies šo darbu, tad dara to priekš visiem nevis tikai sev un saviem tuviniekiem. Bet pagastā visi ir iedomājušies ka debīlā tauta varētu drāzties kā trusīši un par pārējo neliktos ne zinis, to 13.janvārī vēlējās arī valdošā blice. Un redzi, ja man trūktu mīlestības un nodarbotos ar tās meklēšanu, nevis ar sabiedrisko problēmu risināšanu.

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 14:08

Atbilde

Lai sniegtu un saņemtu mīlestību jau nav jādzīvo, jāstrādā pašvaldībā, nav jābrauc ārzemju ceļojumos!To taču var saņemt savās mājās!
Man žēl to cilvēku, kuri raksta šīs jēlības, jo cilvēkam, kurš saņem visāda veida mīlestību, nemaz nav laika katru dienu meklēt un radīt negatīvas emocijas!
Palūdz, lai kāds Tevi samīļo un pasaule šķitīs skaista!

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 13:22

Holē

Redziet pagasta darbinieki (jo to raksta kāds no jums), mūs ir kas mīl, bet jums izskatās, ka ar to mīlestību, ir tā pašvaki. Jo ja nenokaisītu celiņu vietā, uz kuriem var nolauzt kaklu, jūsu kvēlākā vēlēsānās ir, lai jūs mīl. Tad to arī novēlu, ka pēc vēlēšanām jūs KĀDS mīlētu, jo siltās un naudīgās, eksotisko zemju ekskursiju apmaksātās vietiņas būs citu īpašums.

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 10:27

Alē

Vai kā man patīk šie jaukie cilvēciņi, kuri prot tikai aiz stūra riet, bet acīs skatoties ir par gļēvu, lai izteiktu savu viedokli.
No sirds vēlu, ja Netijai nav nekā jauka ko vēlēties, piemēram, lai kāds Tevi mīl vai Tu kādu mīli, tad, lai piepildās Tava kvēlā vēlēšanās!

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 09:45

Bauskas cilvēks

Neticu,ka jaunā novada vadība vispirms lems par novada iedzxīvotāju interesēms. Pirmais būs lielas algas,dienesta auto,dažādas ppiemaksas par labu darbu,zelta apdrošināšanas polises ut.t. Protrams pie vadības tiks Bauskas "" gudrie"" ne jau no pašvaldību darbiniekiem.

pirms 12 gadiem, 2009.01.23 08:48

Hmm

Cerams, ka kāds tur pagastos arī sadzirdēs Jūsu sacīto:)

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 16:24

Rita K

Es arī priecājos, ka tā varbūt Īslīcē kaut kas mainīsies uz labo pusi.

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 13:24

ZaigaP

Personīgi jūtos par šādu lēmumu gandarīta,jo beidzot ir cerība,ka Gailīšos'varenie'sapratīs,ka viņi barojās no mirstīgo ļaužu nodokļiem.Tik tālu vara no tautas nav pat valsts mērogā.

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 12:50

Es gan esmu pret šādām reformām, jo diezin vai Bauskas deputātiem daudz rūpēc tie cilvēku, kas ir palikuši novada tālākajos stūros, jo pašvaldības par tiem zināja un rūpējās, bet kā būs tad.Kam tas viss vajadzīgs?Jau tā valstī iet traģiski, kur vēl tāda reforma, tie nabaga cilvēki pat palīdzību nekādu nesaņems.Jo tālāk, jo trakāk.Jāprasa kas vēl mūs sagaida?

pirms 12 gadiem, 2009.01.22 08:40

Netija

Nevaru spriest par citām pašvaldībām,bet mani kā Mežotnes pagasta iedzīvotāju ļoti apmierina šāds tiesas lēmums.Protams,pieļauju,ka kopējā novadā nebūs ideāla dzīve,tomēr sliktāk,kā tagad ar mūsu "strādīgajiem" un "kompetentajiem" I.Dombrovsku &Co.,nebūs 100%.Ceru viņus nekad neredzēt nākamajā domes sastāvā.

pirms 12 gadiem, 2009.01.21 19:36

Vietējās ziņas