Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa skata spiegu pildspalvas un ieroču arsenāla glabāšanā apsūdzētā "pērkoņkrustieša" Šiškina krimināllietu 3

Šodien tiesa skata krimināllietu, kurā nacionālradikālās biedrības "Gustava Celmiņa centrs" vadītājs, "pērkoņkrustiešu" ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins apsūdzēts iespaidīga ieroču arsenāla, tostarp spiegiem paredzētas pildspalvas, glabāšanā.

Bauskas rajona tiesas kancelejas vadītāja Agrita Leveika aģentūru LETA informēja, ka 29.augustā no prokuratūras saņemto krimināllietu Igora Šiškina apsūdzībā pēc Krimināllikuma 237.1.panta tiesa plāno skatīt 27.septembrī, plkst.10.

Kā ziņots, vīrietis apsūdzēts par sprāgstvielas un spridzināšanas ietaises iegādāšanos bez attiecīgas atļaujas, kā arī par šaujamieroča un munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas, aģentūrai LETA pavēstīja Prokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga.

Saskaņā ar apsūdzību vīrietis bez attiecīgas atļaujas iegādājās svaidošu sprāgstošu vielu saturošu degauklu un divus elektriskos detonatorus, kas nesaturēja sprāgstvielas, kā arī iegādājās divas brizantas sprāgstošas vielas spridzināšanas briketes.

Turklāt apsūdzētais bez attiecīgas atļaujas iegādājās un glabāja savā automašīnā un dzīvesvietā divus revolverus, divas pneimatiskās šautenes, četras bises, mašīnpistoli un vairāk nekā 1600 dažāda kalibra patronu.

Tāpat šī persona savā dzīvesvietā glabāja pildspalvu ar iebūvētu videokameru un mikrofonu, kas ir uzskatāma par speciāli radītu un izmantojamu sevišķā veidā veicamajiem operatīvās darbības pasākumiem.

Šiškinu aizturēja pagājušā gada oktobrī.

Jau ziņots, ka Šiškins iepriekš vairākkārt nonācis tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā.

Deviņdesmito gadu beigās viņš kopā ar vairākiem citiem "pērkoņkrustiešiem" tika notiesāts tā dēvētā Uzvaras pieminekļa spridzināšanas lietā. Tolaik Šiškins pāris gadu pavadīja cietumā, līdz 2001.gadā tika atbrīvots.

Pēdējos gados viņš ir bijis regulārs viesis nacionālradikāļu publiskajos pasākumos. Drošības policija (DP) atzinusi, ka biedrība "Gustava Celmiņa centrs" ir "pērkoņkrustiešu" piesegorganizācija, kuras ideoloģijas pamatā ir baltās rases pārākums pār citām, un tā ir naidīga demokrātiskas valsts vērtībām. DP norāda, ka Šiškins gan mutiski, gan ar plakātu palīdzību dažādos publiskos pasākumos paudis antisemītiskus uzskatus.

Saskaņā ar savulaik iztiesātās krimināllietas materiāliem nelegālā "Pērkoņkrusta" organizācija tika izveidota 1995.gadā. Tās biedri trīs reizes organizēti spridzināja Pieminekli padomju armijas karavīriem, Padomju Latvijas un Rīgas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem Uzvaras parkā Rīgā, pēdējā spridzināšanas reizē 1997.gada 5.jūnijā divi organizācijas biedri gāja bojā.

Krimināllieta pret "pērkoņkrustiešiem" tika ierosināta pēc pēdējā sprādziena pie pieminekļa, taču izmeklēšanas laikā noskaidrojās, ka nelegālās organizācijas biedri veikuši arī citus noziegumus - divas reizes spridzinājuši "Rīgas siltuma" siltumtrases, lai pazeminātu tarifus, fiziski izrēķinājušies ar vairākiem vīriešiem, izplatījuši uzsaukumus ar pretvalstiskiem un nacionālu un rasu naidu veicinošiem tekstiem.

Šiškins tika notiesāts par draudiem vai vardarbību pret amatpersonu un par nacionālo un rasu vienlīdzības pārkāpšanu un mudināšanu uz to. Šiškins tika uzskatīts par vienu no nelegālās organizācijas vadītājiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 3

piškins

Nu žēl ka čaļiem toreiz tā nepaveicās. Būtu viss sanācis nebūtu kur tagad okupantu un līdzskrējēju pūļiem savu nomadu bezkulturālo uzvedību izrādīt.

pirms 6 gadiem, 2013.09.30 19:49

tiškins

Raksts pēc padomjlaika labākajiem paraugiem uzrakstīts....uzņēmuma darbaļaudis izteica nosodījumu...u.t.t, vo ne?

pirms 6 gadiem, 2013.09.30 19:52

miškins

Ko vispār DP var atzīt, viņai ir kādas juridiskas tiesības dot vērtējumu, tas viss neož pēc padomju totalitārisma?

pirms 6 gadiem, 2013.09.30 19:54

Vietējās ziņas