Tiesa skatīs lielsaimniecības «PS Līdums» lietu

Bauskas rajona tiesa šodien plkst.14 atkārtoti skatīs pieteikumu par SIA "PS Līdums" tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna grozījumu apstiprināšanu.

Kā ziņots, Augstākās tiesas (AT) Senāts 10.jūnijā atcēla Bauskas rajona tiesas lēmumu daļā, ar kuru noraidīts "PS Līduma" pieteikums. AT Senāts skatīja Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētāja Zigmanta Genca protestu.

AT pērn decembrī tika saņemts "PS Līduma" iesniegums ar lūgumu iesniegt protestu par spēkā stājušos tiesas lēmumu. Protests tika iesniegts, jo Bauskas rajona tiesa pērn 22.novembrī noraidīja pieteikumu par tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna grozījumu apstiprināšanu.

Iepriekš Bauskas rajona tiesai bija jāizbeidz ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process un jāpasludina uzņēmuma maksātnespēja, tomēr iesniegtā protesta dēļ tas nenotika. Kā toreiz norādīja uzņēmuma advokāte Anete Bergmane, tiesas lēmums atlikt maksātnespējas pieteikuma izskatīšanu ir pamatots, jo tādējādi "PS Līdumam" tiek dota iespēja pabeigt ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesu un atjaunot maksātspēju.

Bauskas rajona tiesā pērn oktobrī tika saņemts administratora Raivja Stumberga pieteikums par aizsardzības procesa izbeigšanu un maksātnespējas procesa pasludināšanu, kurā norādīts, ka sabiedrība nav izpildījusi tiesiskās aizsardzības pasākumu plānā paredzētās saistības pret AS "Swedbank" par 3 800 000 latu samaksu 2012.gada oktobrī.

Tikmēr advokāte toreiz norādīja, ka vairāk nekā 95% uzņēmuma kreditoru uzskata, ka "PS Līdums" ir izpildījis ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu un ir atjaunojama uzņēmuma maksātspēja. Tāpat uzņēmums cer, ka Senāts "labos pirmās instances tiesas pieļauto kļūdu".

"Tā kā ar "Swedbank" bija panākta vienošanās par parāda - 3,8 miljonu latu - atmaksas termiņa pagarināšanu, bija nepieciešams formāli grozīt plānu. Tikmēr Bauskas rajona tiesa ar 22.novembra lēmumu atteicās apstiprināt "PS Līduma" iesniegtos plāna grozījumus. Līdz ar to administratora pieteikumu par maksātnespēju uzskatām par nepamatotu, jo uzņēmums ir veicis kreditoriem visus tos maksājumus, kuru izpildes termiņš iestājās ĀTAP laikā," toreiz norādīja advokāte.

Kā ziņots, lauksaimnieku organizācijas "Zemnieku saeima" pārstāvji laikrakstam "Latvijas Avīze" pauduši aizdomas, ka notiek mēģinājums ar apšaubāmiem līdzekļiem pārņemt saimniecību.

Kopš 2010.gada pavasara tiek īstenots "PS Līduma" ārpustiesas tiesiskās aizsardzības process. Saimniecība visas saistības kārtojusi, un šogad bija paredzēta procesa pasākumu plāna īstermiņa pagarināšana uz pusgadu, kam piekrita 95% kreditoru, tostarp lielākais - "Swedbank".

Tomēr Bauskas rajona tiesa noraidīja pieteikumu par ĀTAP plāna grozījumu apstiprināšanu. Kā vienu no šī lēmuma argumentiem tiesnesis Aigars Sniedzītis minējis iespējamību, ka ĀTAP plāna grozījumi varētu būt pretrunā ar "Swedbank" interesēm, vēsta "Latvijas Avīze".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas