Tiesa turpinās skatīt Bauskas kautiņa lietu 1

Zemgales rajona tiesa Bauskā šodien no plkst.10.30 turpinās skatīt krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē, noskaidroja aģentūra LETA.

Zemgales rajona tiesas priekšsēdētāja Līga Ašmane skaidroja, ka krimināllietā tiesa nopratinājusi visus prokurora aicināmo personu sarakstā norādītos cietušo pārstāvjus un lieciniekus. Taču tiesas sēde tika atlikta līdz šodienai, jo prokurore lūgusi aicināt uz tiesas sēdi aculiecinieku, kurš pirmstiesas procesā nav pratināts un par kuru prokurorei nav bijis zināms.

Savukārt policijas pārstāve Ieva Sietniece informēja, ka kārtībnieks Bičevskis, kuru tiesa sākusi tiesāt par kautiņa neizšķiršanu pie vietējās spēļu zāles, ir atvaļinājies no darba veselības stāvokļa dēļ.

Ģenerālprokuratūras izplatītājā paziņojumā presei norādīts, ka Bauskas rajona prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu par to, ka valsts amatpersona tīši neizdarīja darbības, kuras tai pēc likuma un uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts pārvaldības kārtībai un ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm. Prokuratūras ieskatā ar šādu neizdarību valsts amatpersona radīja būtisku kaitējumu pārvaldības kārtībai.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais pildīja savus policijas kārtībnieka amata pienākumus, kad saņēma rīkojumu izbraukt uz spēļu zāli, lai apturētu konfliktu, kurš bija izcēlies starp vairākiem spēļu zāles apmeklētājiem. Pret vienu no konfliktā iesaistītajām personām spēļu zāles apsargs bija pielietojis asaru gāzi.

Pēc ierašanās notikuma vietā policists, pretēji amata pienākumiem veikt pasākumus, lai novērstu un pārtrauktu noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, neiesaistījās konflikta apturēšanā, bet atgrūda vienu no konfliktā iesaistītajiem brīdī, kad tam sita otra persona. Saskaņā ar apsūdzību, policists nesniedza palīdzību konflikta apturēšanā un necentās aizturēt vardarbību pielietojušo personu, bet gan iesēdās dienesta automašīnā, atstājot pie automašīnas nokritušo personu. Apsūdzētais turpināja atrasties dienesta automašīnā un nepildīja viņam ar likumu uzliktos pienākumus.

Tādējādi apsūdzētā rīcība radīja būtisku kaitējumu pārvaldības kārtībai, jo viņa kā amatpersonas bezdarbība minētās konfliktsituācijas atrisināšanā notikuma vietā tika fiksēta no sabiedrības pārstāvja puses, nofilmējot to notikuma vietā un publicējot video ierakstu interneta vietnēs.

Paziņojumā skaidrots, ka ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja mazāk smagu noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 319.panta pirmajā daļā, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Jau vēstīts, ka pērn maijā sociālajā tīklā "Facebook" tika ievietots video, kurā bija redzami trīs, acīmredzot, konfliktējoši vīrieši stāvlaukumā Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi - civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis nokautēja otru, kurš palika guļam uz asfalta auto stāvvietā. Video bija redzams, ka sitējs pameta notikuma vietu un pievienojās grupiņai citu cilvēku.

Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību nokautētajam, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, ka policijas auto būtu pametis notikuma vietu, tomēr komentāros pie video policistam tika veltīti pārmetumi par neiesaistīšanos konflikta atrisināšanā. Video nebija redzams, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas