Tiesa turpinās skatīt krimināllietu pret bijušo policistu par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē 13

Zemgales rajona tiesa Bauskā šodien plkst.10.30 turpinās skatīt krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu Bauskas spēļu zālē, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Iepriekš lietas izskatīšana vairākkārt atlikta liecinieku neierašanās dēļ.

Policijas pārstāve Ieva Sietniece aģentūru LETA informēja, ka kārtībnieks Bičevskis, kuru tiesa sākusi tiesāt par kautiņa neizšķiršanu pie vietējās spēļu zāles, ir atvaļinājies no darba veselības stāvokļa dēļ.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais pildīja savus policijas kārtībnieka amata pienākumus, kad saņēma rīkojumu izbraukt uz spēļu zāli, lai apturētu konfliktu, kurš bija izcēlies starp vairākiem spēļu zāles apmeklētājiem. Pret vienu no konfliktā iesaistītajām personām spēļu zāles apsargs bija pielietojis asaru gāzi.

Pēc ierašanās notikuma vietā policists, pretēji amata pienākumiem veikt pasākumus, lai novērstu un pārtrauktu noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus, neiesaistījās konflikta apturēšanā, bet atgrūda vienu no konfliktā iesaistītajiem brīdī, kad tam sita otra persona.

Saskaņā ar apsūdzību, policists nesniedza palīdzību konflikta apturēšanā un necentās aizturēt vardarbību pielietojušo personu, bet gan iesēdās dienesta automašīnā, atstājot pie automašīnas nokritušo personu. Apsūdzētais turpināja atrasties dienesta automašīnā un nepildīja viņam ar likumu uzliktos pienākumus.

Turklāt policista rīcību kāds iedzīvotājs bija iemūžinājis video, kuru vēlāk publicēja interneta vietnēs.

Prokuratūras ieskatā, ar šādu neizdarību valsts amatpersona radīja būtisku kaitējumu pārvaldības kārtībai.

Toreizējam policistam apsūdzība celta pēc Krimināllikuma 319.panta pirmās daļas par valsts amatpersonas bezdarbību. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Silva

Nosnurkusajiem,kuri sevi nemak aizstavet jasex majas,nevis spelu zale.

pirms gada, 2020.03.09 17:03

Alvis

Nu tad sēdi mājās :)

pirms gada, 2020.03.10 08:10

Elejniece

Tādiem nošņurkušajiem kas mierigi noskatās kautiņā policijā nav ko darit!

pirms gada, 2020.03.09 20:14

vecis

nesapratu, kaušļi nesēž, bet policists..tad jau visus vajadzēja tiesāt...

pirms gada, 2020.03.09 22:11

Arnis

Murgs kautkads....vairak jau darit nav ko....
Tur tie apmekletaji kas trako un kaujas vienkarsi ir pardzerusies kurus pasus jatiesa...viss ir zem kameram... un ko viens izdaris pret 8 cilvekiem...neko,pats pa muti dabus un vinjam vel Bauska jadzivo...vinjs jau domaja uz prieksu...

pirms gada, 2020.03.10 06:40

Zupa

Tad vajadzēja domāt uz priekšu un nestrādāt policijā. Kā policijas darbiniekam, tev ir PIENĀKUMS iesaistīties un risināt šādas situācijas.

pirms gada, 2020.03.10 08:08

Zita

Vajadzētu, bet nav tik vienkārši, jo lietas nav, sūdzību nav, nekā nav.. Ja policists būtu iesaistījies, tad varētu paņemt ciet par kādu punktu un tad jau sodu varētu saņemt arī kaušļi.

pirms gada, 2020.03.10 08:09

S

Tos filmetajus pasus jatiesa pasi pedejie zagleni gan jau gribeja kadu naudu izpiest.

pirms gada, 2020.03.10 20:34

Hm...

Kaut kā nesaprotu. Ja nemaldos, tad policistiem jāstrādā divatā. Kur otrs? Vai viņš viens vispār tur drīkstēja atrasties? Kur Bauskas policijas vadība skatījās? Tad jau policijas vadība nepildīja savus pienākumus un nenodrošināja policistam atbalstu. Un par to tagad sodīs nabaga policistu?

pirms gada, 2020.03.10 20:43

Hmm

Taisnība, arī vadībai vajadzēja par šo atbildēt.

pirms gada, 2020.03.11 08:26

bet

bet kam bildi jāliek? kur miljonu lietas tur visiem ģīmji aizklāti. te nobildē un ieliek, nu nav ko teikt.

pirms gada, 2020.03.10 22:08

Haris

Kā ar datu aizsardzību??? Te steidzīgi jāuzliek sods bauskas dzīvei par pārkāpumu!!! Kur ir inspekcijAS REAKCIJA???!!

pirms gada, 2020.03.19 19:31

Vietējās ziņas