Tiesas sēdi bijušā policista Jēkaba Bičevska lietā atliek ceturto reizi 4

Zemgales rajona tiesā Bauskā otrdien, 26. novembrī, plkst. 10.30 bija paredzēts skatīt krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu pie Bauskas spēļu zāles.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Bija ieradies apsūdzētais Jēkabs Bičevskis, cietušā pārstāve un divi liecinieki. Arī apsūdzētā aizstāvis advokāts Ainārs Vīnkalns bija atbraucis. Prokurore izsauca ieradušos lieciniekus uz papildu nopratināšanu.

Pirmais tika izsaukts liecinieks, kurš 2017. gada maijā pie spēļu zāles Bauskā bijis iesaistīts konfliktā un fiziski cietis. Vispirms tika jautāts, vai policijas darbinieki viņam piegāja un piedāvāja palīdzību. Jaunais vīrietis atbildēja, ka pēc tik ilga laika vairs nevarot to atcerēties. «Neesmu pārlasījis iepriekšējo liecību,» atzina vīrietis. Esot rakstījis, ka nav piedāvāta palīdzība. Advokāts iebilda – viņš savos materiālos atzīmējis, ka toreiz liecinieks esot teicis, ka nezina. Pēc tam vairākkārt esot zvanījis policijai.

Nākamā nāca lieciniece – draudzene puisim, kas nofilmēja video ar policijas auto un ielika internetā. Viņa sāka ar to, ka J. Bičevska pāriniece toreizējā izsaukumā esot draudējusi draugam ar vārdiem: «To tā neatstāšu, jums nāksies to nožēlot!» Šāda vārdu apmaiņa esot notikusi vienu reizi.

Kautiņa dienā lieciniece atradusies mašīnā iepretim spēļu zālei, kur toreiz bijuši izvietoti karuseļi, kurus apsargājis liecinieces puisis un viņa draugs. Kāpuši no automobiļa ārā, lai uzpīpētu. Iepriekšējais liecinieks vēl pirms incidenta «labā reibumā» nācis no puiša kaut ko prasīt, iespējams, cigareti. Tad viņš aizgājis uz spēļu zāli atpakaļ, un pēc 5 – 10 minūtēm noticis konflikts, kura laikā policists J. Bičevskis, uz kuru lieciniece norādīja arī tiesas zālē, esot nevis palīdzējis tam, kuru sit, bet vēl viņu pagrūdis. Kad vīrietis nokritis, neviens viņam neesot palīdzējis. Policijas mašīna esot aizbraukusi prom. Vēlāk piekautais piecēlies un aizgājis. «Ātrā palīdzība» esot bijusi pirms sišanas. Tad sākās liecinieces minējumi par to, kas un kāpēc, iespējams, noticis. Tiesnese un advokāts uzsvēra, ka viņa aicināta stāstīt tikai to, ko pati redzējusi. Uz jautājumu, kā radusies ideja filmēt notiekošo, lieciniece nespēja atbildēt.

Sievietes puiša draugs, kam kā lieciniekam arī bija jāierodas, kam iepriekšējā tiesas sēdē bija ierosināta piespiedu atvešana, atkal nebija ieradies. Kad policija aizbraukusi pakaļ, viņš neesot bijis dzīvesvietā, bet, kad sazvanīts, esot atbildējis, ka ieradīšoties. Tomēr solījumu neizpildīja. Prokurore uzturēja lūgumu par šī liecinieka nopratināšanu tiesas sēdē. Tiek nolemts par atkārtotu piespiedu atvešanu. Tādējādi tiesas sēde atlikta. Nākamā tiesas sēde šajā lietā paredzēta 2020. gada 9. martā plkst. 10.30.

Vairāk par tiesas sēdi lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» piektdien, 29. novembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

++++

Tak saucat lietas īstos vārdos - uz tiesas sēdi nebij ieradies Jānis Bernāts. Tas pats, kuru policija nevar aizturēt - minētā persona ir izsludināta policijas meklēšanā....Bernāts staigā pa Bausku poličiem gar degunu. Smiekli nāk!!!

pirms gada, 2019.11.26 22:23

Siāma

Policistu patvaļai nav robežu. Uzskatu, ka sods ir jāsaņem. Diemžēl neticu, ka būs taisnīgs spriedums.Varbūt arī ministrs Ģirģens varētu pakontrolēt?

pirms gada, 2019.11.26 23:11

Vilis

Nu neīdi, nu neīdi! Baigie jau cietēji tagad. Nabadziņi pie spēļu zāles dabūja pa muti. Tagad policis vainīgs. Parasts dzērāju kautiņš. Atriebības vadīti cietēji tagad poličiem visu dzīvi sačakareja.

pirms gada, 2019.11.27 06:29

Albīns

Te vispār nebija ko ierosināt. Tagad, kad ir ierosināts ne par ko faktiski, tiesas ļurkāšanās aizies kārtējo reizi, ja ne 10 gadu garumā, tad piecu vismaz, lai beigu beigās būtu kā vienmēr Zemgales pusē - PĻURKŠ.

pirms gada, 2019.11.27 08:45

Vietējās ziņas