Tiesas sēdi bijušā policista lietā atliek sesto reizi

Zemgales rajona tiesā Bauskā trešdien, 13. martā, plkst. 10.30 turpināja skatīt krimināllietu pret bijušo policistu Jēkabu Bičevski par kautiņa neizšķiršanu pie Bauskas spēļu zāles. Tā jau bija sestā tiesas sēde. Ārkārtas situācijas dēļ tiesas sēdē varēja piedalīties tikai iesaistītās personas.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Bija ieradies apsūdzētais Jēkabs Bičevskis, viņa aizstāvis advokāts Ainārs Vīnkalns un cietušā pārstāvis.

Kā «Bauskas Dzīve» uzzināja Zemgales rajona tiesā, cietušā pārstāvis vēlējās iepazīties ar aizstāvja iesniegtajiem materiāliem un apsūdzētā rakstveida runu. Tamdēļ tiesas sēde atkal tika atlikta. Atklāta nākamā tiesas sēde šai lietā plānota 15. oktobrī plkst. 10.30.
Jau vēstīts, ka 2017. gada maijā sociālajā tīklā «Facebook» tika ievietots video, kurā bija redzami trīs konfliktējoši vīrieši stāvlaukumā Bauskas centrā. Viens no vīriešiem bija tērpts policijas formastērpā, bet divi – civilā. Kādā brīdī viens civilā tērptais vīrietis iesita otram, kurš palika guļam uz asfalta autostāvvietā. Aptuveni minūti garajā video vīrietis policijas formastērpā nevis izšķīra konfliktu, pēc sitiena aizturēja sitēju vai sniedza tūlītēju palīdzību, bet gan iesēdās policijas automašīnā. Video nebija redzams, kā konflikts izvērsies pirms sitiena un kā situācija risinājusies pēc tā.

Bijušajam policistam inkriminēti Krimināllikuma 319. panta pirmajā daļā minētie pārkāpumi par valsts amatpersonas bezdarbību, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas