Tiešsaistes čempionātā dambretē uzvar Reinis Štāls un Keita Enija Platā

Izmantojot gan visas iespējas, ko dod atvieglotie «Covid-19» ierobežošanas noteikumi, gan arī tehnoloģijas, sacensības turpina aizvadīt dambretisti un šahisti – tiekoties gan klātienē, gan tiešsaistē. Tā aizvadīts pirmais Bauskas novada tiešsaistes čempionāts 64 lauciņu dambretē (krievu dambretē).

Bauskas novada tiešsaistes čempionātu krievu dambretē 20. novembrī rīkoja biedrība «Bauskas prātnieks» sadarbībā ar sporta centru «Mēmele». Sacensību dalībniekus šoreiz vērtēja četrās grupās, dalot pēc vecuma un dzimuma – juniori un pieaugušie.

Par Bauskas novada absolūtajiem čempioniem kļuva un čempionu kausus saņems Reinis Štāls un Keita Enija Platā. Saņems tāpēc, ka tiešsaistes turnīros apbalvošanu uz vietas grūti sarīkot un attiecīgi godalgas plānots piegādāt nedēļas laikā.

Vīru grupā uzvarēja Jānis Štāls, otrais – Kaspars Priedols, trešais – Ģirts Dubinskis. Sieviešu grupā šoreiz veiksmīgākā bija Sandra Arāja, otrā – Sarmīte Poškus, trešā – Madara Zvejniece. Šeit jāatzīst, ka dalību tiešsaistes turnīros ietekmē arī tehniskās iespējas un interneta potenciālās problēmas, kuru dēļ diemžēl dažiem dalībniekiem piedalīties nesanāca.

Junioru grupā uzvarēja Reinis Štāls, otrais – Roberts Maikūns, trešajā vietā Ričards Ceruss. Meitenēm bija ļoti sīva konkurence, kur labākā atkal bija Keita Enija Platā, otrā – Elīna Arāja, trešajā vietā Zane Lea Zunda.

Turpinās Latvijas Dambretes federācijas rīkotie rudens tiešsaistes turnīri 100 lauciņu dambretē, kur piedalās Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skola. Pēc ceturtā posma kopvērtējumā U8 grupā ceturtā ir Rēzija Rīna, sestā – Rūta Arāja. U13 grupā astotā ir Zane Lea Zunda, un septītais starp puišiem ir Jurģis Stīpnieks. Trešā U19 grupā ir Z. L. Zunda, savukārt jauniešu vidū astotais ir E. R. Lepsis. Šīs sacensības vēl turpināsies šonedēļ, kad aizvadīs pēdējo, piekto posmu.

Rīgā 21. novembrī notika Latvijas komandu čempionāts 100 lauciņu dambretē, kur piedalījās arī vienība no Bauskas «Bauskas prātnieks», kur spēlēja Laimonis Zālītis, Gunārs Zālītis, Guntars Purviņš un Jānis Štāls. Baušķenieki bija reāli pretendenti uz medaļām, bet vienā no mačiem iznāca piekāpties jauniešu komandai «Dobeles prāta spēles», kas pārsteidza visus un beigās izcīnīja trešo vietu, bet baušķeniekiem šoreiz ceturtā vieta turnīra tabulā.

Biedrība «Bauskas prātnieks» Bauskas novadā turpina rīkot šaha un dambretes tiešsaistes turnīrus. Vairāk var lasīt biedrības mājaslapā bauskaspratnieks.lv un biedrības facebook.com lapā. Sadarbībā ar sporta centru «Mēmele» biedrība plāno arī sacensības klātienē – paredzēts Bauskas novada krievu dambretes čempionāts 11. decembrī. Iespējams, notiks arī šaha čempionāts, bet pagaidām biedrības pārstāvji kopā ar sporta centra «Mēmele» speciālistiem skaidro, vai «Covid-19» ierobežojumu laikā šīm sacensībām būs pietiekams skaits spēlētāju. Līdz šim šahā Bauskas novadā aktivitātes bija mazāk nekā dambretei, un tas rada šaubas par potenciālo dalībnieku aktivitāti.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas