Tiesu izpildītāji bez maksas konsultēs iedzīvotājus par vecāku un bērnu saskarsmes tiesībām 1

5. martā iedzīvotājiem būs iespēja klātienē tiesu izpildītāju birojos visā Latvijā saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par saskarsmes īstenošanu ar tiesu izpildītāju palīdzību. Tāpat konsultācijas varēs saņemt pa tālruni, zvanot uz tiesu izpildītāju birojiem, portālam pavēstīja projekta sabiedrisko attiecību konsultants Jānis Basevičs.

Viņš skaidro, likums paredz, ka bērnam ir tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar jebkuru no vecākiem arī gadījumos, ja vecāki vairs nedzīvo kopā. Šķirti dzīvojoši vecāki par saskarsmes tiesību īstenošanu ar bērnu savā starpā var vienoties paši, bet strīda gadījumā, piemēram, ja otrs vecāks liek šķēršļus un izvirza nepamatotus nosacījumus, saskarsmes tiesību izmantošanas kārtība nosakāma tiesā un tās nolēmumu palīdz īstenot tiesu izpildītāji. Katram vecākam ir ne vien tiesības, bet arī pienākums uzturēt ar bērnu personiskas attiecības.

20200304-0759-lzti-saskarsmes-istenosanaInteresenti tiek aicināti bezmaksas juridiskajām konsultācijām pie interesējošā tiesu izpildītāja pieteikties iepriekš. Visu tiesu izpildītāju biroju adrešu un tālruņu saraksts pieejams Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes interneta vietnē.

Bezmaksas konsultācijām pie zvērināta tiesu izpildītāja iespējams pieteikties gan zvanot, gan sūtot e-pastu. J. Basevičs uzsver, ka ikvienam interesentam iespējams pieteikties pie jebkura tiesu izpildītāja. Piemēram, ja cilvēks dzīvo Rīgā, viņam nav obligāti jādodas pie tiesu izpildītāja galvaspilsētā, bet intereses gadījumā var apmeklēt arī jebkuru tiesu izpildītāju ikvienā citā Latvijas pilsētā. Tāpat interesenti var zvanīt jebkuram tiesu izpildītājam visā Latvijas teritorijā. Bauskā strādā divas tiesu izpildītājas – Zane Trasūne un Aelita Meimere.

Tiesu izpildītāju dienas ir Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes 2016. gadā aizsākta iniciatīva. To mērķis ir dot iespēju cilvēkiem bez maksas saņemt juridiskās konsultācijas, kā arī uzzināt vairāk par tiesu izpildītāju darbu Latvijā.

Tiesu izpildītāji ir valsts amatpersonas, kuru pienākums ir panākt tiesu spriedumu izpildi aizskartās puses, valsts un sabiedrības interesēs. Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pienākums ir rūpēties par nozares pārstāvju profesionalitāti un publiski pārstāvēt viņu viedokli.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

xc

šitā zarazas ,kā suga ir jālikvidē ne jāreklamē un tiesnesīši nav labāki .
https://pietiek.com/raksti/tiesnesi_vai_bendes

pirms gada, 2020.03.04 08:56

Vietējās ziņas