Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesvedību pret Modri Mākulēnu nesāk 35

Bauskas novada administrācija un deputāti sapinušies juridisko normu tulkojumos. Skaidrība netika rasta arī 29. decembra novada domes sēdē.

27. oktobrī deputāti ar savu balsojumu uzdeva izpilddirektoram Jānim Kalinkam piedzīt no juridiskās nodaļas vadītāja Modra Mākulēna teju 27 000 eiro. Pildot amatpersonas pienākumus un noformējot bijušās Vecsaules pagasta pārvaldes vadītājas Laimdotas Kolbergas atlaišanu no darba, viņš pieļāvis rupju neuzmanības kļūdu. Pašvaldībai tā varētu radīt prāvus zaudējumus, tādēļ šo summu nolemts piedzīt no M. Mākulēna.

Novembra beigās M. Mākulēns savā iesniegumā J. Kalinkam rakstīja, ka sevi par vainīgu neuzskata un pašvaldībai naudu nemaksās. J. Kalinka deputātiem lūdza no pašvaldības budžeta nepilnus četrus tūkstošus eiro. Šī nauda būtu vajadzīga tiesvedības sākšanai pret M. Mākulēnu. Bija doma sludināt iepirkumu ārpakalpojuma iegādei juridisko darbību veikšanai. Likt juridiskās nodaļas darbiniekiem gatavot materiālus pret savu nodaļas vadītāju nebūtu korekti. Iesniedzot tiesā civilprasību, pašvaldībai jāiemaksā 1325 eiro liela valsts nodeva.
Finanšu komitejas sēdē 22. decembrī deputātu vairākums neatbalstīja šādu ieceri. Diskusijas par to izvērtās arī 29. decembra domes sēdē. Domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks, arī M. Mākulēns skaidroja, ka decembrī nākusi klajā jauna informācija. Esot sākts kriminālprocess pret L. Kolbergu un viņas pārstāvēto arodbiedrību par iespējamo dokumentu viltošanu. Ja dokumentu viltotāju iespējamo vainu izdosies pierādīt, no M. Mākulēna 27 tūkstoši eiro nebūs jāpiedzen.

Vairākiem deputātiem šāds priekšlikums nešķita pieņemams. «Noraidot lūgumu par finansējuma piešķiršanu ārpakalpojumam, mēs atzīstam, ka 27. oktobra lēmums par juridiskās nodaļas vadītāja vainu nav vairs spēkā. Sanāk, ka neviens nav vainīgs,» pauda deputāts Aleksandrs Novickis. R. Ābelnieks atzina, ka tas varētu būt iespējams un janvārī deputātiem var nākties lemt par 27. oktobra lēmuma atcelšanu.

Šāds secinājums nešķita pieņemams deputātiem Jurim Landorfam, arī Verai Grigorjevai. «Rodas iespaids, ka administrācija mūs apzināti maldina. Viņi, tostarp juridiskās nodaļas vadītājs, manipulē ar deputātiem, lai panāktu sev vēlamo,» tā V. Grigorjeva. J. Landorfam šāda rīcība, šķiet, laika vilcināšana. Tiesāsies, tad netiesāsies, tad vēl kaut ko nogaidīs. Ir bijis pārkāpums, personu atbrīvojot no darba, iespējamas nelikumīgas darbības, bet vainīgs neviens nav.

Līdzīgu domu pauda arī deputāte Aivija Kursīte, aicinot padomāt par juridiskās nodaļas darbinieku un vadītāja kompetenci, ja pat viena cilvēka atbrīvošanu no darba viņi nav spējuši noformēt tā, lai nebūtu pamats tiesvedībai.

Deputāte Mārīte Ķikure atzina, ka jau sākotnēji nav bijis prātīgi visu vainu uzvelt tikai juridiskās nodaļas vadītājam, liekot viņam vienam samaksāt 27 000 eiro. «Ja bija aizdomas par vainu, vajadzēja sodīt citādāk, nevis piemērot tādu naudas sodu, kuru cilvēks nav spējīgs samaksāt,» sprieda M. Ķikure. Līdzīgu domu pauda deputāts Uldis Kolužs, atzīstot, ka ar šādu finansiālu sodu pret personu nedrīkst spēlēties. M. Mākulēns tomēr esot pildījis deputātu norādījumus.

Klausoties sava darba vērtējumu, M. Mākulēns izteicās, ka viņam nav pieņemama tāda kritika, un lūdza atļauju atstāt sēžu zāli. Domes priekšsēdētājs ļāva juridiskās nodaļas vadītājam iet laukā. Dažiem deputātiem tas šķita nepieņemami. «Tā ir ļoti nekorekta rīcība. Ar šādām replikām atstājot zāli, jurists apliecina savu nostāju, necieņu pret deputātiem. Iznāk, ka mēs viņam nedrīkstam izteikt nekādus pārmetumus!» uzskatīja deputāte Inita Nagņibeda.

Balsojumā par finansējuma atvēlēšanu tiesvedības sākšanai bija deputāti A. Novickis, A. Kursīte, Rudīte Čakāne, J. Landorfs un I. Nagņibeda. Piecu balsu bija par maz, lai lēmumu pieņemtu. Tādējādi nav skaidras atbildes, vai kāds ir vainīgs vai tomēr nav pašvaldībai radīto zaudējumu nodarīšanā. Par šo un citām juridiskās rīcības niansēm deputāti, iespējams, atkārtoti spriedīs janvāra komiteju un domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 35

OMG

Cirks aizbraucis, bet Bauskas Domes klauni palikuši ...

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 09:35

dalībnieks

Juridiskās nodaļas vadītājs:alga 2016 gada janvāris:1448 EUR ;2017 gada janvāris -1546 EUR
Jūs ko tai pelēkā mājā lietoja??????

pirms 3 gadiem, 2017.01.06 09:24

GMO

"...jurists apliecina savu nostāju, necieņu pret deputātiem. Iznāk, ka mēs viņam nedrīkstam izteikt nekādus pārmetumus!"
Cieņa vispirms ir jānopelna, cien.deputātes kundze! Un šādi lēmumi, kad par kopēju atbildību tiek sodīts viens, cieņu neveicina!

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 10:09

jap

kam vajadzīgi deputāti , kas nevienu lēmumu nevar pieņemt bez juristu palīdzības... laiks butu Bauska rikot jaunas vēlēšanas

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 10:16

tieši tā

Labāk lai deputāte skolā izlieto savu enerģiju un dara to kas patiešām viņai padodas...cieņa atgriezīsies

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 20:20

Āksti

Ne jau Modris nobalsoja, bet paši deputāti pacēla rociņas par L.K. atbrīvošanas. Dumaķ vajag, Fedja, dumaķ, pirms balso. Tā jau vai salemt sazinko. Paši vainīgi un nu Modri zvetē.

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 10:46

jap

to ka Bauskas dome strādā pēc saviem likumiem , kas krasi atšķiras no Latvijas valsts likumiem ir redzams atbildēs , ko sniedz Bauskas domes administrācija saviem vēlētājiem(ja nav draugos ar kādu vietnieku ) Jurists izdomā jaunus likumus , kas atbilst deputātu vēlmēm , lai izpalīdzētu sev un saviem draugiem

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 11:04

Līga

Uzskatu, ka domes priekšsēdētājam Ābelniekam un viņa vietniekam Feldmanim jādemisionē. Ja nav, tad lai nav, neatceros nevienu tik nekompetentu un (diemžēl, lai nebūtu jātiesājas, nevaru rakstīt, kādu vēl) domes vadību, kāda ir šobrīd. Valda haoss un visatļautība, nodokļu maksātāju nauda tiek tērēta, piemēram, plastmasas ledum, trokšņu slāpētāja vaļņa celtniecībai privātai šautuvei, mazu ieliņu (kuras izmanto pārdesmit iedzīvotāju) bruģēšanai, burtiski izķērnāta debiliem projektiem. Ceru, ka cilvēki to neaizmirsīs līdz jūnijam un vēlēšanās šie darboņi cietīs pelnītu sakāvi.

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 12:57

Līgai

Līga, ja reiz šitā ķengājies, tad varbūt kādu racionālu graudu ar pasaki. Kāda tad ir tā ideālā saimniekošana? Gadu nedara neko, tikai krāj un tad izveic vienu mega projektu, bet viss pārējais pa tai starpai iet postā? Vai tie cilvēki, kas mazajās ieliņās dzīvo nav cilvēki? Ieliņa pie ieliņas un galu galā visa pilsēta būs sakārtota. Vai tie bērni un jaunieši, kas joprojām aktīvi izmanto slidotavu, to nav pelnījuši? Slāpētāja vaļņa celtniecība nomierināja iedzīvotājus, kam troksnis traucēja un šautuve var turpināt darboties. Kāds tad ir pašvaldības uzdevums galu galā? Vai tad ne strādāt uz visām iedzīvotāju grupām un meklēt zelta vidusceļus. Pirms citu darbu par debilu saukt, liec priekšā savu supergudro investīciju plānu, kā tad būtu jāsaimnieko, lai mednis kokā un zīle rokā, lai vilks paēdis un kaza dzīva. Baigi gudrā esi par lēmumiem, tad jau tur pat vien grozies. Nāc klajā ar idejām!!! Pašvaldība ir deķītim pa vidu un visi stūrīšus rauj uz savu pusi.

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 15:11

upsī Līgai

domes somaiņu kompānijas galva sāk atpelnīt savu amatu, kurā tika vispār bez konkursa

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 15:28

domas

Vispār jau vajadzīgs novadā ievēlēt vienu mēru, kas lemj un atbild par izdotajiem rīkojumiem un darbiem, deputāti novadā nav nepieciešami, partiju cīņas novados nav nepieciešamas. Novados jādara saimnieciskie darbi balstoties uz likumiem un Ministru kabineta noteikumiem, pašvaldību saistošie noteikumi nav vajadzīgi un tie likumiski nav saistoši. Nav mums vajadzīgi deputāti, kas ir apmaksāts štats, gribat palīdzēt cilvēkiem novadā palīdziet, kā Sarkanais krusts vai Pestīšanas prmija.

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 11:47

tiesa

Beidzot deputātiem nav jāpieņem nepārdomāts lēmums - tiesa nospriedīs vai ir viltoti paraksti, un tad arī būs skaidrība par vainīgo! ....tikai nevar saprast, kādēļ tiesvedība tik ilgi velkas?????

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 11:53

de jure

kārtējais Mendelsona murgs, kuru mēģina ietirgot saviem aprobežotajiem pozicionāriem

pirms 3 gadiem, 2017.01.06 09:36

slota

Turpinam dancot pēc Ābelnieka, Felmaņa un Koluža stabules.
Vai kāds izvērtēja M.Mākulēna atbilstību Juridiskās nodaļas vadītāja amatam un piedzina no viņa pašvaldības budžetam nodarītos zaudējumus pilnā apmērā saistībā ar zaudēto tiesvedību un darbinieku atlaišanu Izglītības pārvaldes likvidācijas procesā?

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 12:55

spainis

Toreiz politiskā angažētība ņēma virsroku un taisnība netika noskaidrota (NEPĀRSŪDZĒT) .. tā ka liecies mierā ... slota

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 18:48

spainim

pūles liekot + vai - tavas karjeras BEIGAS neattālinās!! Tā kā klabini vesels ja paliek vieglāk!!

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 20:41

***

OMG kas par pārīti bildē ! Kā kulaks uz acs!

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 13:01

žēl gan

diemžēl novads vairs nevar sadalīties sīkāk, lai visiem ar "savu taisnību" startējošiem sanāktu svarīga amatvieta, varbūt vadīt novadu uzticēt kādai autoritārai sievasmātei?

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 13:38

r

Labāka Vecsaule bija Laimdota... Līga , kas tagad sēž neprot normāli runāt ar cilvēkiem

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 14:25

r

Labāka Vecsaule bija Laimdota... Līga , kas tagad sēž neprot normāli runāt ar cilvēkiem

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 14:25

?

Varētu padomāt, ka Laimdota mācēja!

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 19:17

sviesc

Darba likums paredz atlaižamajam darbiniekam rakstiski pieprasīt informāciju par esamību arodbiedrībā un rakstiski saņemt atbildi. Kāda te jēga viltotiem parakstiem un ekspertīzēm. Jurists nezin elementāras lietas.

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 13:42

margarīns

tiešām izskatās, ka tā pasaka par krimināllietu ir izdomāta, lai novilktu laiku un durītu jau tā lielo baru deputātu no kluba "zems IQ", un jūnijā pēc jaunajām vēlēšanām ievēlētajiem būs "ne līdz Modrim"

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 15:32

margarīns

varbūt iecitēsi??? Darba likuma normu, par kuru runā..?

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 18:46

Livingstons

Es gan neesmu šis komentētājs, bet tomēr - likumā kaut kas līdzīgs ir.

101.pants. Darba devēja uzteikums
(6) Pirms darba līguma uzteikšanas darba devējam ir pienākums noskaidrot, vai darbinieks ir darbinieku arodbiedrības biedrs.

Pieļauju, ka tam diez vai jānotiek sarunas formā: "Tu esi kaut kur biedrs? Neesi? Tad labi!"

pirms 3 gadiem, 2017.01.05 08:54

jptvmķ !

Visi tie Domes jefiņi rupji pinas savā stulbumā.

pirms 3 gadiem, 2017.01.03 18:55

re

Tā Naģibeda gan izaugusi un palikusi gudra, agrāk tikai lēkāja, nu jau spriež citiem tiesu.

pirms 3 gadiem, 2017.01.04 18:55

vēlētājiem nesaprast

pēc kādiem noteikumiem darbojas novada Dome, to nesaprast, tāpat kā eiropietim braukšanas stilu dienvidaustrumāzijas valstīs

pirms 3 gadiem, 2017.01.04 11:11

saprast

kurš pie ruļļiem, tas nosaka braukšanas stilu, jo kā teikt stilam nav nozīmes, visu izšķir slāpes...

pirms 3 gadiem, 2017.01.06 09:38

Vietējās ziņas