Tīra strūklaku dīķus Bauskā 7

Šodien, 30. jūlijā, SIA «Vides serviss» vīri pļāva vilkuvāles un citus ūdensaugus Karpa (Korfa) dārza dīķī Bauskā. Strādnieki Ivars un Sergejs naski darbojās. Viens ar rokām rāva zāles uzkalniņos, kur slīpumā rokas izkapts netiek, otrs pļāva.

Vīriem bija arī čakli palīgi – skolēni Sergejs Kristiāns Gončaruks, Pilsrundāles vidusskolas absolvents, un Santis Mediņš, Jelgavas tehnikuma audzēknis, kas dzīvo Bauskā. Puišiem darbā «Vides servisā» tūlīt būs paskrējis mēnesis, rit pēdējās darbdienas. Jaunieši ir apmierināti ar piedāvāto darbu uzņēmumā, lai arī šodienas pienākumi esot mazliet «kaitinoši», jo grābt slapjos ūdensaugus neesot nemaz tik patīkami. Kristiāns Sergejs Saulainē izglītosies ēdināšanas specialitātē, savukārt Santis apgūst programmēšanu. Puiši teic, ka visapkārt ir tik daudz atkritumu urnu, bet tomēr kādi iemanījušies dīķī iesviest gan guašas trauciņus, gan ābolu serdes, gan plastmasas glāzītes, tādējādi gandējot vidi un necienot citu darbu.

Raimonds Bitins, SIA «Vides serviss» labiekārtošanas un būvniecības nodaļas vadītājs, stāsta, ka plānots tīrīt arī dīķi pie otras strūklakas pāri Mūsas tiltam, kur esot zemūdens zāles. Darbus iecerēts pabeigt dienas laikā, tomēr, vai tas tik raiti vedīsies, uzreiz nav pasakāms. «Ūdenszāles pūst, atņem zivīm skābekli, dīķis aizaug,» darbu nozīmi ieskicē R. Bitins. Ik gadu dīķi tiek tīrīti, pērn gan tas bijis augustā, šogad mazliet ātrāk. Šie darbi nenoliedzami uzlabos arī vizuālo skatu. Sagrābtie ūdensaugi tiks aizvesti uz izgāztuvi.

«Bauskas Dzīve» skaidroja, kādām tieši zivtiņām nu būs labāka dzīve strūklaku dīķos. Uz šo specifisko jautājumu atbildi zināja Valērijs Gabrāns, Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības priekšsēdētājs. Dīķī aiz Mūsas tilta ielaisti divi milzīgi baltie amūri – katrs bijis ap 15 kilogramu. Tur ir arī lielas karpas, kā arī orfas jeb zelta ālanti, kas sarkanīgām mugurām priecē vērotājus. Peldas arī mazie baltie amūri, kas ielaižot svēruši vien 200 gramu. Ir arī platpieri. «Lai regulētu aizaugumu, ir baltie amūri, kas ēd zāli un aļģes jeb barojas ar zaļo masu, savukārt platpieriem patīk mikroorganismi, planktons,» stāsta V. Gabrāns. Viņš uzsver, ka precīzi minēt visus ūdens iemītniekus nav iespējams, jo vide mainās, ar ūdensputnu gādību ūdeņos nonāk arī citas zivis. Visticamāk, dīķī varētu būt arī karūsas.

Arī Karpa (Korfa) dārza dīķī ir ielaisti amūri, platpieri, noteikti gan jau esot arī karūsas un, iespējams, vēl kādas sugas, vērtē V. Gabrāns. Tīrīšana dīķiem nākot par labu, tā sekmējot ūdens kvalitāti, jo pašattīrīšanās notiekot tikai lielajos dīķos – ap 4 – 5 hektāru. Citiem nepieciešama regulāra kopšana un ūdens nolaišana, kur iespējams.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

linda

Kāpēc pati Lindiiņ nepakustini resno pakaļu?

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.30 18:17

Linda

pakaļa man nav nemaz tik resna

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.30 19:35

Ggg

Kāda Linda? Sen jau vairs nav

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.31 07:19

Mūžīgi pālī

es tur mīzu, es tur ***u es tur pievēmu un aizgāju

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.31 08:48

Nu visi jau nevar būt tik ideāli...

pirms 10 mēnešiem, 2020.07.31 10:15

Vietējās ziņas