Tirgotāji un pircēji Vecumnieku tirgū cenšas ievērot piesardzības prasības

Vecumnieku gadatirgus sestdien, 14. novembrī, bija kupli apmeklēts. Zemnieki un mazdārziņu īpašnieki no apcirkņiem un pagrabiem laukā bija cēluši augļus un dārzeņus, savu preci slavēja arī amatnieki un mājražotāji, taču šoreiz «Bauskas Dzīve» nevērtēja preču klāsta bagātīgo piedāvājumu, bet lūkoja, kā ļaudis sadzīvo ar prasību tirdzniecības vietā ievērot nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežošanai.

Ingus Liepa, tirgus pārvaldnieks, «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka tirgotājiem un pircējiem ir zināms, kā «uzvesties» valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā un visi cenšas noteikumus ievērot, taču drošības labad ik pa laikam atskaņoto šlāgeru bezrūpīgos meldijus pārtrauca balss ziņojums, kas neuzbāzīgi atgādināja par nepieciešamību lietot sejas aizsegus, ievērot 2 metru distanci un rūpēties par higiēnu.

«Bauskas Dzīve» novēroja, ka likumpaklausīgāki pircēji ir gados vecāki ļaudis, kuriem pārsvarā visiem bija sejas aizsegs; viņi arī ilgāk uzkavējās katrā tirdzniecības vietā, rūpīgi izvēloties nepieciešamo. Jaunie kovidsituāciju uztver daudz optimistiskāk, turklāt uzskata, ka tirgū pavadītais laiks ir pārāk īss, lai «ar maskām ākstītos» – ātri iegādājoties vajadzīgo un steidzas tālāk.

Anda no kaimiņpagasta teic, ka sejas aizsegu lieto vien veikalos – lai apsargi «nepiesienas». Viņasprāt, situācija ar vīrusu ir stipri pārspīlēta un atgādinot «lielu teātri», acīmredzot kādam ir izdevīgi cilvēkus piespiest mainīt savus paradumus un degradēt sabiedrību ar ierobežojumiem, piemēram, attālinātu mācību procesu, no kā cieš gan bērni, gan vecāki. Kāda cita sieviete atzina, ka negribot «cepties par niekiem», tāpēc ievēro valdības sludināto kārtību. Viņa ir pārliecināta, ka nākamgad «šis trakums» visiem jau būs aizmirsies.

«1970. gadā gripa no kājām bija nogāzusi visu manu ģimeni. Kurš gan tagad to vairs atceras?! Nāks nākamie s…, šitie aizmirsīsies!» ir pārliecināta tirgus apmeklētāja, kura sejas aizsargmaskas dēļ esot spiesta staigāt aizsvīdušās jeb, kā viņa smej, tonētās brillēs. Uztraucot vienīgi tas, ka kovidkrīzes dēļ cieš veselības aprūpes sistēma un cilvēkiem esot ierobežotas iespējas saņemt nepieciešamos ikdienas pakalpojumus.

Tomēr ievērojamai daļai sabiedrības ir cits viedoklis. Gaida Jēkabsone pati uzšuvusi sejas aizsegu un atklāj, ka arī meita Vita, kura dzīvo Amerikas Savienotajās Valstīs, maskas darina gan sev, gan draudzenēm. «Sejas aizsegs ir kā modes aksesuārs, ko dāmas pieskaņo jakām, kleitām, šallēm, cepurēm. Tur cilvēki esot šausmīgi bailīgi; ja pastaigas laikā parkā pamana pretim nākam vēl kādu, uzreiz uzvelk masku un met lielu līkumu,» meitas sacīto atstāstīja pensionāre.

«Sejas aizsegs ir jālieto. Tirgus ir publiska vieta, kur sabrauc sveši un satiekas savējie. Es valdības noteiktās prasības pildu un tas būtu katra pienākums,» atzina pensionāre Jana Avota. Viņa, šķiet, bija viselegantāk tērptā dāma sestdienas tirgū.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas