Tirgū piedāvā meža ogas 1

Bauskā, Bauzes tirgū, vairākās vietās piedāvā nopirkt tepat vietējā apkaimē lasītas mellenes un meža zemenes. Mellenes pašlaik nopērkamas par četriem eiro litrā, 200 mililitru meža zemeņu maksā pusotru eiro.

Pāris kilometru no Vecumnieku novada Bārbeles kopā ar draugiem saldās meža veltes lasījis baušķenieks Ingmārs Kļava. Puisis ogo, lai iegūtu papildu naudiņu un piepildītu garās vasaras dienas. Viņš atklāj, ka no rīta plkst. 5.45 ar autobusu izbraukuši no Bauskas un atpakaļ devušies pēc 12 stundām. Šoreiz guvums nav bijis tik liels, kā cerēts – Ingmārs salasījis 1,7 litrus melleņu un vienu litru zemeņu, draugiem veicies nedaudz labāk. Puisis «Bauskas Dzīvei» atklāj, ka dažviet ogu neesot nemaz, citur tās varot lasīt gandrīz no vienas vietas. Nācies krietni papūlēties, lai būtu, ko atvest uz tirgu.

Andrejs Rozenfelds no Bauskas novada Dāviņiem stāsta, ka viņa kundze ogojot Bruknas mežos, pa dienu varot salasīt aptuveni piecus litrus. «Ogas vēl nav īsti gatavas, tāpēc jāvāc izlases veidā – nevar lasīt pilnām saujām,» teic Andrejs, «citus gadus ogu bija vairāk.»

Jau vairākus gadus dažādu iemeslu dēļ ogu raža nav ievērības cienīga. Pērn bijis vainojams kailsals un vēsais pavasaris, šogad – lielais sausums.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas