Tirgū samazinās ābolu cenas

Augustu var saukt par ābolu mēnesi. Šajā laikā tirgū tie atrodami gandrīz uz katra galda, neatkarīgi no tā, vai ir ābolu gads.

Bauzes tirgū Bauskā kopš augusta pirmajām dienām dažādas agro ābolu šķirnes piedāvā Uzvaras zemnieku saimniecības «Īrumnieki» pārstāve Viviāna Brūvere.

Tirgotāja teic, ka pieprasījums pēc agrajiem āboliem neesot liels, jo šogad tie rotā gandrīz ikkatru dārzu. No «Īrumniekiem» uz Bauzes tirgu atvesti rožāboli, cukuriņi un piecu veidu baltie dzidrie āboli. Pa dienu var pārdot aptuveni desmit kilogramu, stāsta V. Brūvere.

Tirgotāja teic, ka ar agrajām šķirnēm lielas peļņas nav: «Cenas krītas pa dienām. Sākumā kilogramu ābolu pārdevu par 50 santīmiem, tagad prasu 20 santīmus. Ja visus neizdodas pārdot, tad atdodam par velti.» Tirgū labāk pērkot vēlo šķirņu ābolus – antonovkas, serinkus un pepiņus. Tos pircējiem piedāvās septembrī un oktobrī.

Saimnieces pūrā nav īpašas receptes, kā izaudzēt veselīgas ābeles, kas katru gadu dod ražu. Mūžsenās ābeles pat bez mēslošanas un sevišķas uzraudzības dāvājot krietnu augļu birumu.

Bauzes tirgū nopērkamās dārza veltes iecienījusi netālu dzīvojošā Laura Savko. Brīvdienu rītos gluži kā savdabīgs rituāls Laurai izvērties gājiens uz tirgu. Viņa atzīst, ka pašlaik nav liela ābolu pircēja. Taču, laikam ieejot rudens ciklā, nekur citur kā tirgū tos nepirkšot, lielveikalā piedāvātajiem neesot tādas garšas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas