Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Top divas grāmatas par Rundāles novadu 1

Šogad plānots izdot divas grāmatas par Rundāles novadu. Pašlaik to izstrāde ir procesā un notiek darba grupu tikšanās,portālu  informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Kociņa. 
 
Ģimenes krāsojamo grāmatu plānots prezentēt jau maijā, otro – Rundāles novada fotostāstu – novembrī. Šopiektdien, 7. martā, Rundāles novada domē būs tikšanās, kurā piedalīsies novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, Rundāles pils muzeja direktors Imants Lancmanis, pašvaldības un pils muzeja speciālisti. Viņi vērtēs krāsojamās grāmatas izstrādi.

Šī būs jau otrā darba grupas tikšanās. «Iepriekšējā reizē esam vienojušies par sadaļām un objektiem, kas tiks attēloti grāmatā,» stāsta idejas iniciatore, kultūras darba speciāliste Lilita Lauskiniece.

«Grāmata būs kā aizraujošs ceļojums visai ģimenei pa mūsu novadu. Tās galvenais varonis – Rundāles novada simbols lauvēns – grāmatā izzinās, kādas balles bijušas Rundāles pilī, ko šai laikā darījuši hercogi un hercogienes, kādas ir bijušas brīvā laika pavadīšanas iespējas 18. gadsimtā,» stāsta L. Lauskiniece. Ilustratīvo materiālu papildinās izzinošs stāsts par objektiem mazā lauvēna acīm. Tas bērniem un vecākiem palīdzēs izzināt novada bagātības.
 
L. Lauskiniece informē, ka ideja par šādu grāmatu, kas paredzēta visai ģimenei, radusies jau sen: «Ceļojot pa Vīni, kādā apskates objektā ieraudzīju līdzīgu materiālu. Tas šķita interesanti, tāpēc līdzvērtīgu ideju ieteicu Rundāles novada domei.»

Paredzēts, ka grāmatā tiks atainoti nozīmīgākie novada kultūrvēsturiskie pieminekļi, īpaši uzmanību veltot Rundāles pils ansamblim. Plānots iekļaut ilustrācijas, kurās attēlots Mežotnes pilskalns, Mazmežotnes muiža un Svitenes muiža.

Otram novada reprezentācijas materiālam – Rundāles novada grāmatai fotoattēlos – joprojām tiek meklētas un šķirotas bildes.
Darba grupas otrā tikšanās būs šoceturtdien, 6. martā. K. Kociņa atklāj, ka novada vietējie fotoentuziasti rādīs, kādus attēlus ir atraduši, un prezentēs, kādās tematiskajās nodaļās tos sakārtot. «Tiks apzināti «tukšumi» jeb tēmas, kuras bildēs nav attēlotas,» teic speciāliste.

Jau ziņojām, ka iedzīvotāji ir aicināti iesūtīt bildes astoņās tematiskajās sadaļās. Grāmatā plānots atainot visas novada bagātības – dabu, cilvēkus, kultūrvēsturiskās vērtības un pieminekļus, tradicionālos pasākumus un tūrisma piedāvājumus.

Lai projekta tapšanā iesaistītu vairāk iedzīvotāju, plānots izmantot sociālo interneta vietni draugiem.lv, kur novadnieki var iesūtīt katrai nodaļai paredzētās fotogrāfijas tiešsaistē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas