Top noteikumi par Bauskas pašvaldības simbolikas lietošanu 1

Bauskas novada domes sēdē ceturtdien, 26. februārī, paredzēts apstiprināt saistošos noteikumus par novada simboliku. Tādējādi novadam būs sava oficiālā himna, karogs, ģerbonis.

Savi simboli būs arī novada pagastiem un pilsētai. Apvienoto komiteju sēdē deputātiem nebija principiālu iebildumu pret ideju. Neliela domu apmaiņa izvērtās par tiesībām uzņēmējiem komerciāliem nolūkiem izgatavot suvenīrus ar novada simboliku. Tāpat tika spriests, kā saistošajos noteikumos iestrādāt prasību iedzīvotājiem šos simbolus izmantot godprātīgi un ar cieņu.
 
Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāja Aija Spriņķe pastāstīja, ka izraudzīta Bauskas novada himna – Gata Zotova dziesma «Bauskai». Aptaujā iedzīvotāju atsaucība nav bijusi liela, tomēr par šo dziesmu pozitīvi izteikušies 229 balsotāji. Zināms, ka visdrīzākajā laikā taps himnas aranžējums korim.

A. Spriņķe informēja, ka pašlaik ģerboņu nav diviem pagastiem – Vecsaulei un Dāviņiem. Simboli ir izraudzīti, ieceres atbalstījuši vietējie iedzīvotāji, nedaudz kavējas mākslinieks ar skiču izstrādi. Šie ģerboņi vēl jāapstiprina Valsts heraldikas komisijā. Pilsētai un visiem citiem pagastiem ģerboņi izstrādāti un oficiāli apstiprināti agrākajos gados.

Tiek piedāvāts jauna novada karoga variants. Tas ir taisnstūrveida ar divām horizontālām joslām: augšējā – sudraba krāsā, apakšējā – zila. Karoga centrā novietots novada ģerbonis.
 
Saistošie noteikumi paredz, ka novada ģerbonis būs skatāms uz pašvaldības dokumentiem, vizītkartēm. Ģerboni attēlos pašvaldības apbalvojumos, to varēs izmantot pašvaldības telpu noformējumā, tostarp uz vietējai varai piederošajiem automobiļiem. Līdzīgi izmantojami pagastu ģerboņi. Kā vizuālo materiālu tos drīkstēs lietot pašvaldības organizētajos publiskajos pasākumos. Noformējot atļauju, šo simboliku varēs izmantot suvenīru izgatavošanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

eu!

Un kur tad varēs to karogu nopirkt, lai pie mājas izkārtu?

pirms 5 gadiem, 2015.02.25 19:28

Vietējās ziņas