Topošajai sporta hallei Skaistkalnē – spāru svētki 2

Pagājušajā nedēļā Skaistkalnes vidusskolas sporta hallei nosvinēti spāru svētki.

Izglītības iestādes direktore Svetlana Vāverniece ilgi lolotai būvei bija sarūpējusi iespaidīgu kroni, kas, sirsnīgu aplausu un ovāciju pavadīts, tika uzcelts celtnes topošā jumta korē.

Klātesošo pulks nebija liels – Bauskas novada pašvaldības iestādes «Vecumnieku novada dome» izpilddirektore Aiga Saldābola, Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece un sporta skolotājs Vladimirs Asrijans, kā arī būvnieki – SIA «Bildberg» valdes loceklis Gatis Bērziņš un būvniecības projektu vadītājs Toms Kondratjevs. Taču pasākums izvērtās aizkustinošs un sirsnīgs.

Ar košu puķi S. Vāvernieci steidza sveikt Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā, jo direktorei un Skaistkalnes vidusskolai divkārši svētki – ļoti veiksmīgi noslēgusies skolas akreditācija. «Tagad sešus gadus varam turpināt strādāt un īstenot visas mūsu programmas, plānus un sapņus,» priecājās S. Vāverniece. Pelēkajā un miglainajā pēcpusdienā bija daudz pozitīvu emociju – skolas direktore pateicās būvniekiem par ciešo un produktīvo sadarbību, bet vēsturisko mirkli fotogrāfijās iemūžināja Skaistkalnes pagasta novadpētniecības centra «Novadnieki» krājumu glabātāja, lauku tūrisma speciāliste Laima Indriķe.

SIA «Bildberg» būvniecības projektu vadītājs Toms Kondratjevs «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka darbi rit pēc plāna. Kaut arī lietainās dienas tos mazliet kavējušas, plānojot un organizējot darbus, visu var izdarīt raiti. «Ja mūs nepārsteigs liels aukstums un lietus, līdz gada nogalei halle būs zem jumta, un varēsim sākt iekšdarbus. Pagaidām ne laika apstākļi, ne «Covid-19» mūs nav traucējuši,» atzīst T. Kondratjevs.

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka Skaistkalnē top aptuveni 1000 kvadrātmetru liela sporta halle. Tajā vienlaikus varēs sportot divas skolēnu vai sportistu grupas, tā būs piemērota arī sacensībām.

Skaistkalnieši jau vairāku paaudžu garumā – 60 gadu – sapņojuši par sporta halli un cīnījušies par ieceres realizāciju. Sporta halles celtniecība sākās šī gada 2. augustā. Zinību dienā, 1. septembrī, būves pamatos ievietota kapsula ar skolas, kā arī atsevišķu tās klašu, Skaistkalnes un Vecumnieku pagasta vēstījumu. Kapsulā ielika arī Skaistkalnes vidusskolas žetonu, izglītības iestādes fotogrāfiju, lineālu un pildspalvu ar skolas logo.


FAKTI
Skaistkalnes sporta halles būvniecībai finansējums rasts no līdzekļiem «Covid-19» krīzes seku likvidācijai Bauskas novadā.

Būvdarbu izmaksas atbilstoši tehniskā projekta finanšu tāmei ir 1 725 865,71 eiro ar PVN, 15% no šīs summas ir pašvaldības līdzekļi.

Būvniecības beigu termiņš noteikts nākamā gada septembra beigās.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

!!!

Kādreiz aktieris E.Liepiņš teicis, ka vajag tik rakt un izdosies. Skolas direkorei un viņas atbalstītājiem tomēr būs izdevies piepildīt 100 gadu ilgu sapni - sportam paredzēto zāli, jo tas iesākās no laika, kad skola sāka darboties šajā vietā. Jaunie, novērtējiet! Tas ir veselībai un ilgam mūžam! Paldies sapņa īstenotājiem un direktorei, atbalstītājiem!

pirms 12 dienām, 2021.11.25 13:20

.?

Lai veicas, bet bērnu un jauniešu ir tik maz, ka drīz stāvēs tukša

pirms 12 dienām, 2021.11.25 15:19

Vietējās ziņas