Topošie pirmklasnieki satiekas nometnē

Bauskas 2. vidusskolas topošie pirmklasnieki šonedēļ pulcējas nometnē «Čaklās bitītes». Šādā veidā topošie klasesbiedri var satikties un sadraudzēties jau tad, kad vēl nav sēdušies skolas solā.

Skolēnu ģimenēm tā nav spiesta lieta, taču vairākums no topošo pirmklasnieku vecākiem šādu pasākumu uzskatījuši par lietderīgu. Augustā nedēļu kopā pavada 58 bērni, vairāk nekā desmit no topošajiem pirmklasniekiem izvēlējušies nometnē nepiedalīties.

Pirmdien pirmklasniekiem pārsvarā bija radošās nodarbības, saistītas ar mūziku, krāsām un pirkstiņu aktivitātēm, savukārt otrdien – sporta un mūzikas diena.

Jau otrajā dienā bērniem ir savs viedoklis par pieredzēto, un tas ir ļoti pozitīvs. «Skola ir smuka, un man patīk dejošanas nodarbības,» saka Ēriks Jancāns. «Man garšo tas, ko dod ēst. Un patīk sporta nodarbības,» vērtē Jūlijs Ķikurs. «Skola ir ļoti skaista un laba,» stāsta Madara Fratovčana. Savukārt Samantai Lorbergai ļoti labā atmiņā palikušas pirmdien nodarbībās izgatavotās bitītes no ļoti dažādiem materiāliem.

Kopumā bērni sarunās atzīst, ka viņiem patīk darboties sporta aktivitātēs, dejot, izmēģināt jaunas spēles. Daži gaida ķīmijas nodarbību «Flaberītis» pie skolotājas Anita Zibolas, kur plānots radīt mūsdienās bērnu vidū populāros «slaimus». Daži no topošajiem skolēniem gan atzina, ka jau esot mēģinājuši tos gatavot, savulaik citi stāstīja, ka vecākās māsas jau vairākus tādus radījušas.

 Dziedāšanas nodarbībās ar bērniem strādāja skolotāja Diāna Siliņa, deju un ritmiku pasniedza Lidija Dāvide, savukārt sporta aktivitātes nodrošināja Jeļena Vederņikova un Elvis Simanovičs.

Piektdienas pēcpusdienā paredzēts lielais noslēguma pasākums, kuru apvienos ar koncertu. Uz noslēgumu aicināti arī bērnu vecāki, lai parādītu nedēļas laikā iegūtos sasniegumus – būs gan darbiņu izstāde, gan koncertā paredzēta popiela un dažādu citu apgūto prasmju parādīšana. «Lai arī nometne katru dienu ilgst astoņas stundas, bērniem ļoti patīk. Dažiem pat vakarā mājās negribas iet,» smaida nometnes vadītāja Kristīne Hutornaja.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas