Topošo Bauskas bibliotēkas ēku nodod pašvaldībai 2

Ministru kabinetā pieņemts lēmums par ēkas Bauskā, Uzvaras ielā 3, nodošanu Bauskas novada pašvaldībai. Par to Bauskas novada domes deputātus finanšu komitejas sēdē informēja Bauskas novada izpilddirektors Jānis Kalinka.

Cīņa par namu Uzvaras ielā 3 bija ne tik daudz sīva, cik neskaidra. Nespējot īstenot jaunas Bauskas Centrālās bibliotēkas ēkas būvniecību, Bauskas novada dome interesējās par iespēju pārņemt namu Uzvaras ielā 3. Šī procesa gaitā pavisam negaidīta bija ziņa, ka šo pašu namu pieprasījusi Tieslietu ministrija. Beigās panāca vienošanos, ka Tieslietu ministrijai varētu atvēlēt pašreizējo SIA «Vides serviss» biroja ēku Bauskā, pārceļot uzņēmumu pilnībā uz Biržu ielu, kā arī atradīs vietu visiem, kas pašlaik atrodas namā. Tomēr arī pēc vienošanās ēkas nodošana aizkavējās, līdz 18. februārī saņemta ziņa, ka nams nodots pašvaldībai.

Bauskas novada 2020. gada budžetā topošās bibliotēkas ēkas projektēšana iekļauta kā viena no projekta prioritātēm, bet beigās finansējumu tam neparedzēja. J. Kalinka skaidroja, ka ieildzis pārņemšanas process, kuram sekos iepirkums, kurš arī nenotiks ātri. Rezultātā projektēšanu varētu sākt šogad, bet maksāt par to jau no nākamā gada budžeta.

Iemesls, kāpēc Bauskas novada dome cenšas atrast jaunas telpas bibliotēkai, ir fakts, ka bibliotēka jau savulaik pārcelta uz pašreizējā kultūras centra trešo stāvu kā pagaidu variants, kas ieildzis jau vairāk nekā 50 gadus. Turklāt telpas ir sliktā stāvoklī – pa blakus esošo A7 ceļu katru dienu pārvietojas smagās automašīnas, kuras rada pastiprinātas vibrācijas, un no tām savukārt cieš nams. Bauskas novada dome mēģināja iegūt līdzfinansējumu vairākas reizes jaunas ēkas būvniecības projektam, kas neizdevās. Tagad mēģinās izbūvēt Centrālās bibliotēkas ēku Uzvaras ielā 3.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

***

Tātad cilvēki ar kustību traucējumiem vēl pāris gadus nevarēs lasīt periodiku un grāmatas. Skumji.

pirms 3 dienām, 2021.02.23 09:19

precizēsim

Vēl jau nekas netop. Nodos ēku Uzvaras ielā 3, un tad varbūt tā kādreiz taps par bibliotēku.

pirms dienas, 2021.02.24 16:03

Vietējās ziņas