Tradicionālais «Pulkveža Dalbiņa kauss» turpinās; jaunsargu sacensībās Bauskā piedalās septiņas komandas 1

«Pulkveža Jura Dalbiņa kausa» izcīņas sacensības Bauskā jaunsargiem jau ir tradīcija – par to šajā nedēļas nogalē sacentās 14. gadu.

Sacensības, kā ierasts, sastāv no divām kārtām – pirmajā jaunsargi sacenšas Bauskas Valsts ģimnāzijas stadiona šķēršļu joslā, bet otrā kārta ir uzdevumi apvidū. Šogad par kausu cīnījās septiņas komandas no Ventspils, Ikšķiles, Rīgas, Bauskas, Smiltenes un Ozolniekiem.

Bauskas jaunsargu vienības instruktors seržants Raivis Naumovs atklāja, ka viņa paspārnē sacensības ir trešo gadu. «Kausa izcīņu atstājām tādā pašā formātā kā pagājušajā gadā. Vien pēdējā brīdī saņēmām atļauju sacīkstes rīkot, tāpēc nekādas izmaiņas nebija ne pirmajā, ne otrajā kārtā. Lielu atbalstu sniedza Iecavas zemessargu Inženieru rota un Zemessardzes Bauskas 53. kājnieku bataljons,» atklāja sacensību organizators, «protams, priecātos, ja sacīkstēs piedalītos vairāk komandu, bet pēc pašreizējā nolikuma paredzēts, ka tajās iesaistās 10 – 12 komandas. Saprotams, septembris instruktoriem ir aizņemts mēnesis, jo ir jānokomplektē grupas, grūti izveidot komandu. Tālākā vienība atbraukusi no Ventspils, jo ar Ventspils jaunsargu vienības instruktoriem un jaunsargiem iepazinos kursos, radās kontakts.»

Jaunsargu instruktors atklāja, ka sacensību tradīciju nelauzīs un plāno mačus rīkot arī nākamgad. Šogad izgatavots jauns ceļojošais kauss, jo iepriekšējā gada uzvarētāji kausu paturēja sev tāpēc, ka laurus plūca trīs gadus pēc kārtas, atklāja R. Naumovs.

Bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris pulkvedis Juris Dalbiņš «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka svarīgākais ir šo sacensību tradīciju nepazaudēt. «Sākumā komandu skaits bija stipri lielāks, šogad kvalitāte ir acīmredzama – var redzēt, kā jaunsargi gatavojas un ar kādu mērķi viņi uz Bausku ir atbraukuši. Grūtos laikus jaunsargi ir pārdzīvojuši, un sacensības veiksmīgi tika noorganizētas. No organizatoru puses svarīgi būtu pārskatīt vietas iekārtojumu – šķēršļu joslu, jo ne visi var ar tādu strādāt. Sadarbībā ar Jaunsardzes centru nepieciešams atjaunot virsmas,» teic J. Dalbiņš. Viņš atzīmē instruktoru, organizatoru Bauskā ieguldīto darbu.

Sacensībās uzvarēja Ikšķiles jaunsargu vienība, kas sacīkstēs piedalās pirmo reizi. «Esam lepni. Centīsimies pierādīt, ka esam labākie arī nākamgad. Visvairāk pārbaudījumus sagādāja uzdevums «Atslēgas», kur bija nepieciešams no maisa izvilkt pareizo atslēgu. Lai pie atslēgām tiktu, vajadzēja kāpt klintī. Galvenais ir ticēt saviem spēkiem, ticēt un būt saliedētiem!» par savu komandu stāsta Ikšķiles jaunsargu vienība. Viņi esot saliedēti, jo teju visa komanda arī ārpus Jaunsardzes esot kopā.

7. vietu ieguva komanda no Ozolniekiem, 6. vietu – «Smiltene-1», 4. un 5. vietu dalīja Bauskas jaunsargu vienība un Ventspils jaunsargi, 3. vietā ar 20 sekunžu atpalikšanu no 2. vietas bija komanda no Rīgas, 2. vietā bija «Smiltene-2», bet uzvarēja Ikšķiles jaunsargu vienība.

Jaunsardzes kustība
Jaunsardze ir Aizsardzības ministrijas organizēta un vadīta jauniešu interešu izglītības forma, kuras mērķis ir jaunatnes izglītošana valsts aizsardzības jomā, patriotisma, pilsoniskās apziņas, biedriskuma, drošsirdības, fizisko spēju un disciplīnas sekmēšanā. Vienlaikus Jaunsardzes uzdevums ir ieinteresēt jauniešus par militāro dienestu, tādējādi paplašinot motivēta profesionālā dienesta personālsastāva atlases iespējas.
Avots: jc.gov.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas