Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Trīs Bauskas mākslinieki satiekas pēc 90 gadiem

Piektdien,  27.aprīlī, Bauskas muzejā atklāta ļoti interesanta izstāde „Atkal Bauskā pēc 90 gadiem”. To varēs skatīt vēl visu maiju.

1928. gadā Bauskā notika trīs baušķenieku, māksla studentu Arnolda Nulīša, Viļa Lingas un Pētera Zuša gleznu izstāde. Pagājuši 90 gadi, un muzejs atkal aicina ielūkoties šo mākslinieku daiļradē, kas ir bijusi daudzpusīga un radoša  glezniecībā,  lietišķajā mākslā un  scenogrāfijā.

Trīs nepelnīti aizmirsti un talantīgi gleznotāji, ar kuriem Bauska patiesi var lepoties. Izstādes atklāšanā klātesošos ar gleznotājiem, viņu daiļradi iepazīstināja muzeja speciāliste Agnija Ruhocka.

Arnolds Nulītis /1896-1988/. No 1931. līdz 1944.gadam strādājis par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju Valsts Bauskas ģimnāzijā, 1945.gadā emigrējis uz Kanādu. Viņa agrīnie darbi ir liels retums. Arnolds Nulītis miris 1988.gadā Kanādā, apbedīts Toronto kapsētā.

Vilis Linga  /1899 – 1962/ -  Arnolda Nulīša brālēns, 1931.gadā beidzis V.Purvīša dabasskatu glezniecības meistardarbnīcu. Savu diplomdarbu viņš gleznojis Bauskas apriņķa Ziedoņu tuvumā. Strādājis par zīmēšanas un mākslas vēstures skolotāju Valsts Bauskas ģimnāzijā. Strādājis arī Bauskas 2.vidusskolā un Bauskas Vakara vidusskolā. Bauskā, Rīgas ielā, atvēris gleznošanas studiju amatieriem, kurā pats bijis pasniedzējs. Vilis Linga miris 1962. gadā, apbedīts Rundāles novada Važītes kapsētā.

Pēteris Zutis  /1905 – 1944/. Dzimis Bauskā, mācījies I.Kļaviņas ģimnāzijā. 1933.gadā beidzis R. Zariņa grafikas meistardarbnīcu. Par izcilajām spējām visu studiju laiku saņēmis valsts stipendiju un bezmaksas apmācību skolā. „Bauskas Vēstnesī" ievietoti daudzi mākslinieka zīmējumi un šarži. 1928.gadā kopā ar A.Nulīti, V.Lingu piedalījās grupas izstādē Bauskā. Pēteris Zutis pazudis Jelgavā cīņu laikā 1944.gadā, piemiņas akmens atrodas Rundāles novada Važītes kapsētā.

Izstādes idejas autore ir „Meistara Gotharda” pārstāve Inga Krolle kopā ar muzeja darbiniekiem.  Atklāšanā piedalījās gleznotāju tuvinieki, muzicēja Aigars Urtāns un Raitis Sirmanis, uzrunu teica novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Vairāk lasiet „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā 3.maijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas