Trīs ģimenes Vecumnieku novadā saņem 500 eiro

Šomēnes trīs Vecumnieku novada daudzbērnu ģimenes saņēmušas pārsteigumu no konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» lieldrauga – tirdzniecības centra «Alfa». Dāvinājums papildinājis katras saimes bankas kontu par 500 eiro, portālu informē Ilze Aizsila, sabiedrisko attiecību aģentūras «Nords Porter Novelli» projektu vadītāja.

Jau vēstīts, ka pērn 16. decembrī ar svinīgu sarīkojumu noslēdzās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras rīkotais konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019». Apbalvošanas ceremonijā Latvijas Mākslas akadēmijā tika paziņoti konkursa rezultāti: galveno balvu un titulu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2019» ieguva Līvānu novada pašvaldība, savukārt titulu «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» Zemgales plānošanas reģionā – Iecavas novada pašvaldība. Vairākām vietvarām piešķirtas balvas citās nominācijās, savukārt konkursa atbalstītāju, tostarp lieldrauga sarūpētās veltes saņēma piecas pašvaldības, starp tām arī Vecumnieku novads.

Konkursā «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» Vecumnieku novads finālā netika, taču, novērtējot ieguldījumu ģimenēm draudzīgas dzīves vides veidošanā un godinot pašvaldības centienus ceļā uz ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā, konkursa lieldraugs t/c «Alfa» tai piešķīra īpašu balvu. «Augstu vērtējam Vecumnieku novada pašvaldības rūpes par daudzbērnu ģimenēm un iesaisti Eiropas ģimeņu tīklā. Ar lielu prieku atbalstījām šo konkursu, jo iestājamies par pasākumiem, kas var veicināt ģimeņu labklājību Latvijā. Tirdzniecības centrs «Alfa» atbalstu 1500 eiro apmērā piešķīra Vecumnieku novada trīs daudzbērnu ģimenēm – katrai 500 eiro. Esam par kuplām un laimīgām saimēm un ceram, ka mūsu ieguldījums palīdzēs īstenot kādu sen lolotu ieceri!» stāsta t/c «Alfa» vadītāja Liene Apine.
Vecumnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Kalniņš pauda prieku, ka konkursa žūrija un sadarbības partneri ir pamanījuši un novērtējuši pašvaldības centienus veidot labvēlīgu dzīves vidi un apstākļus ģimenēm ar bērniem, jo īpaši daudzbērnu saimēm. «Neesam ļoti bagāti ar ģimenēm, kas audzina četrus un vairāk bērnu, tāpēc esam gandarīti, ka pamanītas vecāku rūpes par savām atvasēm. Kopā mēs varam atdzīvināt Latvijas sabiedrības pārliecību par ģimenes tradīciju, kuplu saimju veidošanu,» uzsver G. Kalniņš.

Vecumnieku novada pašvaldība izvirzīja trīs ģimenes t/c «Alfa» balvas – 500 eiro – saņemšanai: Vietnieku, Otomeru un Jansonu ģimenei. Pārsteigums visām ģimenēm, uzzinot par šo atbalstu un saņemot to, bija neaprakstāms.

Sešu bērnu mamma Iveta Vietniece: «Mūsu ģimene ir ļoti pateicīga par šāda veida atbalstu! Emocijas bija grūti valdīt. Mūsu ģimenē četri bērni ir padziļināti apguvuši mūziku. Ir spēlētas klavieres, pūsta trompete un skartas kokles stīgas. Vecākā meita Mūzikas un mākslas skolā apmeklēja klavieru klasi, bet mēs sākumā nevarējām atļauties iegādāties instrumentu. Viņa bija sazīmējusi uz lapas notis – tā notika pirkstu treniņš bez skaņas. Vēlāk nopirkām sintezatoru. Gan koklētāja, gan trompetes spēlētājs lietoja sintezatoru, taču tas savu laiku jau ir nokalpojis. Arī mūsu deviņus gadus vecā meita ir izvēlējusies spēlēt klavieres. Ar t/c «Alfa» atbalstu viņai būs iespēja iegūt digitālās klavieres ar pedāļiem. Lai veicinātu ģimenes saliedētību, beidzot varēsim apmeklēt ūdensatrakciju parku. Pateicamies arī pašvaldībai par sagādāto pārsteigumu, izvēloties mūs šai balvai. Ir patīkami apzināties, ka mūsu ieguldījums bērnos ir novērtēts. Pasākumi, kāds ir konkurss «Ģimenēm draudzīgākā pašvaldība», ir ļoti atbalstāmi arī tāpēc, ka rada iespēju pārņemt citu pašvaldību pieredzi.»   

Septiņu bērnu tētis Roberts Otomers: «Bijām ļoti pārsteigti par šādu negaidītu dāvanu! Liels prieks, ka t/c «Alfa» novērtē lielas ģimenes un tās atbalsta. Sakām paldies par to, ka guvām iespēju visai ģimenei noorganizēt kopēju atpūtas braucienu, dodoties ar prāmi ceļojumā uz Zviedriju, ko tik sen jau bijām vēlējušies!»    

Sešu bērnu mamma Ildita Jansone: «Mūsu ģimene pašlaik būvē māju, tādēļ visi līdzekļi tiek novirzīti tās celtniecībai. Kad bērni runā par saviem sapņiem un vēlmēm, viņiem nākas dzirdēt atrunu: «Kad uzcelsim māju.» Tas ir ilgs process, tādēļ dažreiz sāp sirds par bērnu nepiepildītajiem sapnīšiem. Šis t/c «Alfa» atbalsts mums ļāva īstenot dažas no bērnu vēlmēm. Mēs visi kopā pavadījām neaizmirstamu dienu t/c «Alfa», apmeklējām kino (parasti tas notiek ļoti, ļoti reti) un iegādājāmies nepieciešamas lietas. Lai arī tās ir ikdienišķas, mums tās bija ļoti vajadzīgas: vecākās māsas tika pie jaunām kleitām – koncertiem mūzikas skolā un bērnudārza izlaidumam –, arī brāļi ieguva jaunus kreklus. Ziemassvētkos vecākais brālis saņēma skūteri, jaunākajam būtu bijis jāgaida līdz nākamajiem Ziemassvētkiem, taču nu šo sapni izdevās piepildīt jau tagad! Bērni ir lieli lasītāji, tādēļ iegūto naudu atvēlējām arī grāmatām un dažām galda spēlēm. Atlikusī nauda tiks tērēta dēliem, lai iegādātos trompetes; lai arī lietotas, tās tik un tā nav lētas. Mūsu ģimene ļoti pateicas par šo iespēju, it īpaši – mūsu laimīgie bērni!»

Konkurss «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība» norisinās kopš 2017. gada. Tā mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas