Trīs mūspuses objekti iekļuvuši skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" otrajā kārtā 3

Būvniecības nozares profesionālo organizāciju rīkotās skates "Gada labākā būve Latvijā 2018" otrajai kārtai žūrija izvirzījusi 79 būves desmit nominācijās, portālu informēja Latvijas Būvnieku asociācijā. Otrajā kārtā iekļuvuši arī trīs mūspuses objekti.

Nominācijā "Restaurācija" ar citām būvēm Latvijā sacentīsies atjaunotā Bauskas muzeja ēka, savukārt inženierbūvju kategorijā izvirzīts Iecavas novada pašvaldības pieteiktais objekts - Ģedules tiltiņš, bet par gada labākās ainavas godu cīnīsies pērn izbūvētais sporta laukums pie Bauskas 2. vidusskolas.

Paredzēts, ka otrajā kārtā konkursa žūrija dosies astoņu dienu braucienos, lai uz vietas novērtētu 79 būves, tiekoties ar būvniekiem, arhitektiem, pasūtītājiem un vietējiem iedzīvotājiem.

Skates otrajai kārtai nominācijā "Publiskā jaunbūve" virzītas deviņas būves, nominācijā "Dzīvojamā jaunbūve" - sešas būves, nominācijā "Pārbūve" - 13 būves, nominācijā "Atjaunošana" - septiņas būves, nominācijā "Restaurācija" - piecas būves, nominācijā "Inženierbūve" - 11 būves, nominācijā "Ainava" - 19 būves, nominācijā "Būve ārzemēs" - viena būve, nominācijā "Koka būve" - četras būves, nominācijā "Inovācijas būvniecībā" (BIM izmantošana) - četras būves.

No otrajai kārtai izvirzītajām būvēm 32 atrodas Vidzemē, 18 - Rīgā, 11 - Kurzemē, astoņas - Latgalē, deviņas - Zemgalē, bet viena - Zviedrijā.

Žūrijas sastāvā ir 49 eksperti no 26 nozares sabiedriskajām organizācijām, publiskās pārvaldes institūcijām un augstskolām.

"Pēc dokumentu izvērtēšanas, žūrija uzskata, ka labākās Latvijas būves un to radītāji noteikti ir pelnījuši tikšanos klātienē. Skate "Gada labākā būve Latvijā 2018" ir 26 būvniecības sabiedrisko organizāciju, publiskās pārvaldes institūciju, augstskolu un viņu daudzu sabiedroto organizēti svētki visai nozarei, kurā varam lepoties ar paveikto, izteikt atzinību un celt nozares prestižu," teic konkursa "Gada labākā būve Latvijā 2018" žūrijas komisijas priekšsēdētājs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs.

Skates fināls notiks 2019.gada 20.martā Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē Ķīpsalas ielā 6, bet 28.martā Pasaules tirdzniecības centrā "Rīga" Elizabetes ielā 2 notiks skates uzvarētāju apbalvošana un konference "Droša un kvalitatīva būvniecība", kurā Latvijas un ārvalstu būvnieku, būvmateriālu ražotāji, projektētāji un inženieri dalīsies pieredzē. Abi notikumi veidos ceturto "Būvniecības dienu".

Skates mērķis ir veicināt būvniecības procesa kvalitāti, nosakot un popularizējot labākās būves un labās prakses piemērus būvniecības procesā Latvijā un ārzemēs 2018.gadā, veicināt profesionālo izaugsmi un darba kvalitāti nozarē, izteikt atzinību un motivēt nozares pārstāvjus profesionāliem izaicinājumiem akcentējot būvniecības procesa gala rezultātu - būvi.

Skati organizē Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Satiksmes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Būvniecības valsts kontroles biroju, VAS "Valsts nekustami īpašumi", Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, RISEBA, Biznesa augstskolas "Turība" Komunikācijas fakultāti, nozares žurnālu "Būvinženieris" un 18 būvniecības nozares sabiedriskajām organizācijām.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nominācija Ainava

Vai tiešām izvirzītājiem pašiem smiekls nenāk par to,ka izvirzījuši Bauskas 2 vidusskolas jauno sporta stadionu nominācija Ainava. Cilvēki paskataties uz bildi Ainava un jums smiekli nenāk?

pirms 2 gadiem, 2019.02.08 22:07

Skatitaja

Nē nenāk gan smiekli tur vasarā būs forši. Bet zem šī nosaukuma Alūksne tiks labākajā.

pirms 2 gadiem, 2019.02.09 17:03

Vietējās ziņas