Trīs mūspuses pārstāves cīnīsies par gardākās kūkas cepējas godu Zemgalē 1

Sestdien, 4. jūlijā, Kantrifestivāla laikā Bauskā norisināsies «Rimi Latvia» rīkotā konkursa «Latvijas gardākā kūka» pirmais reģionālais pusfināls, kurā tiksies desmit labākās kūku cepējas no Zemgales, kuru vidū ir arī trīs mūspuses pārstāves – Kristīne Latve, Agnija Ruhocka un Arta Brikere, informēja SIA «Rimi Latvia» sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Bite.
 
Viņa stāsta, ka kūku čempionāta atklāšana paredzēta pulksten 12, kad pusfinālistēm tiks dota aptuveni viena stunda, kuras laikā būs sevi jāpierāda labākās un gardākās tortes izgreznošanā. Plānots, ka ap plkst. 14 jau būs noskaidrotas divas kūku meistares, kas dāvanā saņems virtuves kombainu un jau 15. augustā cīnīsies par galveno balvu – 500 eiro dāvanu karti no «Rimi» – konkursa finālā Rīgā.

Zemgales desmit gardākās kūkas Bauskā vērtēs «Rimi gardēži» – kafejnīcas «Kūkotava» bijusī īpašniece, garšu lietpratēja Liene Zemīte, šefpavārs Normunds Baranovskis, kulinārijas eksperte, mājaslapas un žurnāla «Četras Sezonas» redaktore Signe Meirāne, finansiste Ilze Jurkāne. Ekspertu vidū būs arī Bauskas novada mērs Raitis Ābelnieks. Viņi klātienē vērtēs ne vien kūku garšas bagātību, bet arī vizuālo noformējumu, kā arī Zemgales kūku cepēju meistarību.

Pasākuma laikā par muzikālo baudījumu rūpēsies grupa «Flame and the Roltones», «Sestā jūdze», «Cita diena» un Aivars Birzgalis kopā ar grupu.

Apmeklētājiem gan nav paredzēts nobaudīt konkursa kūkas. I. Bite paskaidroja, ka nolemts, ka ar tām tiks iepriecināti Bauskas novada pansionāta «Derpele» iemītnieki. Iedzīvotāji kūku čempionāta laikā varēs degustēt īpašo «Rimi» kūku, ko pagatavojuši «Rimi» konditorejas meistari.

Baušķeniece Agnija Ruhocka šajās gardēžu sacīkstēs startēs ar citronkūku «Doroteja», kuru nosaukusi par godu Dorotejai fon Mēdemai, kura dzimusi un augusi Bauskas pusē, bijusi Kurzemes-Zemgales hercogiene un hercoga Pētera Bīrona sieva. Agnija aizraujas ar vēsturisku kūku recepšu pētīšanu. Senās vēsmas iekļautas arī viņas radītajā citronkūkā. Lai gan citrusaugļi neatbilst Latvijas dabas resursiem, tie mūspusē nelielā daudzumā bijuši pieejami kopš 19./ 20. gs. mijas.

Agnija konkursā startē vien prieka pēc un īpaši nesaspringst par laureātes godu. «Uzskatu, ka jau ar nokļūšanu šajā pusfinālā visas esam uzvarētājas. Papētīju arī konkurentes un uzskatu, ka visām ir gardas, skaistas, perspektīvas kūkas,» pastāstīja A. Ruhocka. Jautājot vai laikasptākļi, kurus brīvdienās sola tveicīgus un karstus, neietekmēs kūkas garnēšanu, Agnija ir pārliecināta, ka ar viņas tortes krēma konsistenci visam esot jābūt kārtībā.

Rundāliete Arta Brikere sestdien prezentēs «Zemnieku kūku». «Mūsmājās rupjmaize jau izsenis cienīta un izmantota visās ēdienreizēs, tāpat arī svētku kūkās. Apvienojumā ar dzērveņu skābumiņu un putukrējuma maigumu šī kūka rada baudījumu visām garšas kārpiņām kā Latvijas gardākā kūka. Iesaku pamēģināt šo kūku tiem, kam apnikusi ierastā olu biskvīta torte – tas būs kas jauns,» teic A. Brikere. Viņa atklāj, ka satraukums jau manāms šajās dienās, jo konkurence liela. Visas konkursa kūkas esot greznas un gardas, pašai arī interese jau kādu recepti izmēģināt. Vairāk Arta lūkojoties meduskūku virzienā, jo tās viņas saimē arī iecienītas.

Konkursam kūku rundāliete ceps piektdien, tas esot arī labāk, jo tā pagūs ievilkties, un garša tad būšot izteiksmīgāka. Arta atzīst, ka būs grūti darboties tik plašas auditorijas priekšā, jo sākumā domājusi, ka pasākums būs slēgtāks. «Ceru, ka rokas netrīcēs un kūka izdosies tāda, kā iecerēta,» optimistiski noskaņojas Arta.

Īslīciete Kristīne Latve vērtētājiem piedāvās degustēt viņas pašas radīto meduskūku ar zemeņu pildījumu. Kristīne tortes cep vairāk nekā desmit gadu, un ģimene nevarot iedomāties nevienas svinības bez tradicionālās meduskūkas. «Medus ir viens no tiem produktiem, ar ko Latvija lepojas, kā arī viena no senākajām saldumvielām, ko izmantoja cukura vietā. Rundālē katru gadu tiek rīkotas zemeņu dienas, ar ko mūspusē arī lepojamies. Tāpēc radās šī kūka, kurā ietvertas gan zemenes, gan medus,» kūkas tapšanu raksturo Kristīne. Ilgi domājusi, vai pieteikties konkursam, līdz beidzot vīrs pamudinājis, sakot: «Visi slavē tavas kūkas, kāpēc tev nepamēģināt!?» Tā pēdējā brīdī pieteikums tapis.

Savas izredzes konkursā Kristīne vērtē piesardzīgi. Viņai neesot skaidrības, kāds ir uzstādījums. Ja meklē Latvijas garšu un pusfinālam atlasa kūku ar Indijas riekstu garšu, neesot saprotams, ko tad īsti lūkojas atrast. «Ja tā ir Latvijas garša, sastāvdaļām vajadzētu būt pašmāju. Nolikumā gan bija rakstīts, ka vajag būt kaut kam jaunam, mūsdienīgam. Sestdiena arī parādīs un atklās, kas vērtētājiem būtiskākais,» teic K. Latve.
  

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kika

Nu super! Un tik jauki, ka ari vecisiem Derpelee buus sveetki!!!

pirms 5 gadiem, 2015.07.02 14:32

Vietējās ziņas