Trofeja pretendē uz sudrabu 27

Jau ziņojām, ka Vecumnieku pusē, pamanot sniegā iebristas vilku pēdas, piektdien, 21. novembrī, medībās devušies 19 mednieku. No septiņiem ielenktajiem vilkiem, kuri, iespējams, visi bija vienas ģimenes pārstāvji, no 170 metru liela attāluma raidītā vītņu stobra medību karabīnes šāviņa pieveikts tika tikai tēviņš. To kā trofeju ieguva Vecumnieku un Vecsaules mednieku kluba dalībnieks Ēriks Rubaņiks. Kaut ar savu guvumu mednieks ir ļoti apmierināts, Ērikam ir nācies arī saskarties ar nesapratni. Ē. Rubaņiks uzskata, ka citiem vajadzētu apzināties, ka vilku populācija ir jāierobežo, jo citādi tie savairojas un ēstgribas dēļ var nodarīt lielus kaitējumus zemnieku saimniecībām, kā arī kļūt par draudu cilvēkiem apdzīvotās vietās. Pirms vairākiem gadiem Vecumnieku pagastā, pieaugušajiem vilkiem apmācot savus mazuļus, tikuši nokosti aptuveni desmit pieķēdēti suņi. Turklāt pelēči, tāpat kā citi meža dzīvnieki, bieži pārnēsā tādas slimības kā trakumsērgu. Vidēji katrā metienā vilku mātei piedzimst četri līdz seši kucēni, kas izaugot kļūst par agresīviem plēsoņām. Medījums svēršanai un trofejas sagatavošanai pirmdien, 24. novembrī, uzticēts Zemgales virsmežniecības speciālistam Edgaram Piķelim. Vēlāk vilks tiks izbāzts, lai to varētu izrādīt izstādē. «Ar 32 kilogramu lielo svaru vilku tēviņš varētu pretendēt uz sudraba medaļu,» uzskata E. Piķelis.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

IVARSS

Labrīt, suņus jau sen medī, dzīvnieku patversmes ir pilnas ar sunīšiem, patrioti jūs, paņem kādu no patversmes nevis muldi par to, no kā neko nesajēdz!

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 21:37

lasitajs

man jau shkjiet, ka statistika liecina, ka latvijaa noteikti maajas suni ir vairaak sakodushi cilveekus, kaa vilki, moska mediijam arii sunjus?.....

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 16:19

Hallo, atlaucās tie lauku iedzīvotāji, kuriem pēdējos 3 gados vilki ir veikuši kādus postijumus......

pirms 12 gadiem, 2008.11.28 12:00

ja tagad jau es redzu cik cilveeku ir,kas neko nesaprot no taa kaadu ljaunumu sagaadaa vilki... un zheelojaas veel par kkaadiem postiitaajiem

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 17:48

Egons

Jāizšauj tie, kuri savairojušies. Tāpēc jau ir meža dienests, kas regulē limitus. Tāda bābu prātošana šeit komentāros parādās.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 15:23

Ritvars

Kad kādai pakaļā ieķersies vilks, tad redzēs kā gauduļot par šīs populācijas saglabāšanu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.27 15:22

Anta

Kāda runa ižšaut tikai! Kas būs, ja reiz kādam bērnam laukos uzbruks?

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 14:33

hmm un citiem pārējiem

Jā , šajos komentāros izpaužas tiešām baušķenieku ļaunā un nenovīdīgā daba. Piekrītu Ivaram- ja tiem gudrajiem būtu jāsatiekas aci pret aci ar vilku,tad bikses būtu pilnas un jāmazgā ilgi ,lai nesmirdētu. Vilks nav istabas mīlulītis, bet kaitīgs zvērs ,kurš laukos pēdējā laikā izdara daudz ļaunuma un daļa ir jāiznīcina.Protams, pilsētā istabā viņš neies,tādēļ daži te ir briesmīgi vareni. Palasiet speciālo literatūru un tad nosodiet.

pirms 12 gadiem, 2008.11.26 09:08

Zinātājs

Vilks pie mums ir pietiekoši izplatīta dzīvnieku suga, un līdz šim nav bijusi nepieciešams veidot īpaši aizsargājamas teritorijas, kā tas ir noteikts ES valstīs. Bija laiks, kad vilki brīvi klejoja pa Eiropu, taču 19.gadsimta otrajā pusē ar ieročiem un indēm tie tika padzīti, izņemot dažus, kam izdevās palikt Spānijā, Portugālē un Itālijā. Tagad, pateicoties Biotopu direktīvai, kuru ES izstrādājusi Eiropas dabas mantojuma saglabāšanai, vilki pārceļas un tiek pārcelti atpakaļ uz savām tradicionālajām mājvietām.

Vilku kopskaits Eiropā dažādos aprēķinos svārstās no 12 līdz 18 tūkstošiem, bet pateicoties medību liegumiem, to skaits strauji vairojas. Itālijā likumi pat paredz sodu par vilku nogalināšanu, tomēr pierādījumu trūkuma dēļ pēdējo 30 gadu laikā sodīts neesot neviens. Atsevišķas valstis pamanījušās vilku svītrot no stingri aizsargājamo dzīvnieku saraksta, piemēram, Spānija, kur aitu ganībās kalnos drīkst medīt tos vilkus (pavisam valstī 2 tūkstoši), kuri pārkāpuši noteikto augstuma atzīmi.

Francūži ar lielu lepnumu sabiedrībai ziņo, ka vilki pirms 8 gadiem tika atvesti no Itālijas uz Merkantūras nacionālo parku, un tagad to jau ir 50 visā valstī! Septiņdesmitajos gados Pireneju kalnos bija tikai daži lāči, bet tagad jau esot 12! Lūši ir apmetušies Juras masīvā, franču Alpos un tika ievesti Fosgē kalnos. Klapē mežu masīvā 7,5 tūkstošu hektāru platībā Gardonas upes krastā ir pat dažas bebru ģimenes!
Latvija uz Eiropas fona izceļas ar vairāk kā 600 vilku populāciju (Salīdzinājumam: mežainajā Somijā ir tikai ap simts vilku). Tāpēc Francijai kā ES dibinātājvalstij grūti saprast Latvijas pozīciju pret plēsīgajiem meža zvēriem, prasot izņēmumu ES direktīvu ieviešanā, kas pilnībā aizliedz vilku, lūšu medības.

Kāds vilku skaits, kas Latvijā svārstījies no trim līdz deviņiem simtiem, ir pietiekams? Valsts meža dienesta medību daļas vecākais referents, bioloģijas zinātņu doktors Jānis Ozoliņš par optimālu neuzskata kādu konkrētu ciparu, bet tādu vilku skaitu, kas nerada postījumus lopkopībai. Nav precīzas uzskaites zaudējumiem, tomēr radies priekšstats, ka gadā vilku (vai klejojošu suņu) zobos nokļūst divi līdz trīs simti mājdzīvnieku. Vislielākais vilku uzbrukums piedzīvots Mores pagastā 1998.gadā – kad vasaras sākumā nošāva vilku māti – bars nogalināja 53 mājlopus.
Ik pavasari katrai vilcenei atskrien vidēji pieci vilcēni. Tieši medības regulē vilku pārmērīgu vairošanos. Jo vilkam dabisku ienaidnieku nav. Medību upuru kompensēšana jau ierakstīta gēnos.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 13:49

Juris

Valsts meža dienests noteicis lielāko pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu /limitu/ 2008./2009. gada medību sezonai – 150 (simts piecdesmit) dzīvnieku. Vilks, kā tagad saka, jāmedī ilgspējīgi. Līdz ar to nepieciešama informācija par nomedīto vilku vecumu, pieaugumu un auglību. Šobrīd varu teikt, ka vilku daudzums Latvijā ir stabils. Mūsu valstī varbūt pat vilku skaits nedaudz palielinās, jo igauņi šos dzīvniekus medī ļoti maz. Igaunijas populācija rada še savu ietekmi, jo ienāk arī pie mums.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 13:45

Ketija

LV vilku vairs nav tik daudz, lai šādas ekstras darītu ...
Es nevis priecājos,BET NOSODU ....
LV kopā ir TIKAI ap 600, nu tagad jau 599 vilku ...

Kas būs pēc 1 gada ???!!!

ATTOPIETIES - TIE IR MEŽĀ SANITĀRI ....

Ai, nav jau jēgas te rakstīt, es tā pat neko nevaru mainīt
:( :( :(

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 13:38

Mednieks

Arī medniekiem, protams, ir emocijas, bet, ja padomā, cilvēks zvērus ir medījis jau ļoti senā pagātnē un darīs to arī nākotnē. Iešanu medībās var dēvēt par vaļasprieku, bet to var uzskatīt arī par profesiju, kas saistīta ar tradīcijām. Mednieka dzīve nav iedomāja bez medījuma sadales, kopīgas aknu cepšanas, bez stiprāka graķīša.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 12:50

Hmm

Nedomāju, ka te ir ar ko lepoties.. ar nogalināšau, lai ko un kā nogalinātu, nudien nav jālepojas.. redz - ielenkuši .. nogalinājuši!!! Uhtiii, kādi varoņi!! pretīgi ... savām sievām variet dižoties, saviem bērniem .. savā starpā mērīt, mērīties, svērt un svērties, kuram garāks un smagāks TAS.... .. bet ne publiskā telpā

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 12:42

ivarss

Ja vilks atnāks uz mājām, iespējams to redzēsi vienīgo reizi, un sunīšiem galvas vien palika pie ķēdes pēc vilku apciemojuma, pilsētnieki ,protams, ka neko nesajēdz. Un vilku nošaut ir ļoti grūti, pats pārliecinājos, iespējams pat uz šī paša mīlulīša! Malacis Ērik!

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 12:13

Nemednieks

Vairākkārt esmu medniekiem uzdevis jautājumu, kāpēc jums tā patīk šis process - iet medīt: atbilde, 60%, vienmēr ir bijusi - mēs izstaigājamies svaigā gaisā, slēpnī sēžam un gaidam zvērus, nopēta tos, bet pēc tam pif-paf. Johaidī, paņemiet fotoaparātu un fočējiet, nevis šaujiet! Sorry, bet es domāju, ka medniekiem piemīt slepkavas instinkti.
Vēl nekad neesmu dzirdējusi, ka kāds vilks būtu nokodis suņus vai nācis uz mājām u.t.t. Lapsas gan esmu redzējusi, bet vilkus nē.

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:56

Bārbeles mednieks

Apsveicu tiešām laba trofeja, daudzi mednieki šādu zvēru gribētu nošaut.

Super, tas nozīmē, ka mūsu apkaimē arī kādam ir jābūt.

pif paf un gatavs:)

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:36

ha

tapēc jau tie ir profesionāli mednieki un viņi zinās vislabāk ko jādara mežā ar katru no tā iemītniekiem!!!Ļausim katram darīt savu darbu!

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 11:14

veģetāriete

Interesanti gan, kas tad ir nežēlīgāk: medīt meža zvērus, kas cilvēku jau tīri instinktīvi sajūt kā ienaidnieku, vai nokaut mājas cūciņu, kuru nokauj tās barotājs (sivēntiņš/cūciņa viņu visu laiku sagaida kā draugu un labvēli)???

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 10:22

lasiitaajs

Sasodiits!!!!!!! Tiesaam nelabi paliek lasot so rakstu!
Baigie varoņi atradušies!!!!! Baigie mednieki, trofejas savajadzeejushaas vinjiem, tiesaam, cilveekiem aiz nava ko dariit jālepojas par to, ka dziivniekus nogalina. Bilde izdevusies tiesaam neetiska, zeel tos nogalinaatos, galvenais jau ka varonji pirmaama kaartaam lepojas par trofeju, nevis par to, ka izniidee it kaa biistamos dziivniekus.... Ja jau taadi mednieki esat, tad pasi izaudzeejiet vilku baru, palaidiet aplokaa un apsaujiet un priecaajaties par jauko nodariijumu....

pirms 12 gadiem, 2008.11.25 09:19

Vietējās ziņas