Trūkst vakcīnu pret «Covid-19»; Bauskas slimnīcā rindā uz potēšanos pieteikušies 70 mediķu 23

Plašāka medicīnas darbinieku, tostarp ģimenes ārstu, vakcinācija pret «Covid-19» sākta arī Bauskas slimnīcā.

Pagājušajā nedēļā pirmās potes saņēma stomatologi, ģimenes ārsti un citi speciālisti, taču šonedēļ process apstājies, jo pieprasītās vakcīnas nav piegādātas, informēja Bauskas slimnīcas medicīniskās daļas vadītāja Zinaida Vītola.

Z. Vītola pastāstīja, ka Bauskas slimnīcā paguva vakcinēt 54 personas, rindā pieteikušies 70 mediķi, bet nav vēl zināms, kad viņus potēs, jo tuvākajā laikā vakcīnu nebūšot. Nākamnedēļ iepriekš vakcinētajiem mediķiem jāsaņem otra deva. Vakcīnu piegāde nedrīkst kavēties, pirmdien solīts tās atvest uz Bausku.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders skaidro, ka vakcīnu skaits pašlaik ir ierobežots un atlikušās «Pfizer» vakcīnas atvēlētas, lai nodrošinātu otro devu jau potētajiem, tāpēc tagad būs mazāk no jauna vakcinēto.

Savu kārtu vakcinēties gaida arī Bauskas novada ģimenes ārste Ineta Joča. Viņa apliecināja, ka noteikti vakcinēsies. «Es esmu no tiem mediķiem, kas neapšauba vakcīnas lietderību. Neesmu tiesīga noliegt tik daudzu vakcīnas izstrādē iesaistīto cilvēku darbu. Ar savu profesionālo pieredzi un zināšanām varu tikai nojaust, kāds tas ir darbs. Tagad gan ir tāds laikmets, ka viedokļi stāv pāri zināšanām. Iespējams, tā ir komercializēta sacensība, lai gūtu peļņu, es par to nespriežu. Taču mums nepieciešama aizsardzība, un tā viennozīmīgi ir vakcinācija. Drošības nebūs ne ar viena noteikta produkta ēšanu, ne ar nevakcinēšanos, ne ar gudru spriedelēšanu, šaubīšanos vai šūpošanos,» uzsver I. Joča.

Jau tagad viņai pacienti zvana un interesējas, kad varēs vakcinēties. Ārstes praksē pacienti «Covid-19» infekciju ir izslimojuši pietiekami daudz, smagas formas un hospitalizācija nav bijusi. Mediķe domā, ka mobila vakcinācijas punkta izveide atvieglotu ģimenes ārstu darbu. «Neteiktu, ka mēs neprotam vakcinēt. Man ir tā laime strādāt ar ļoti labiem palīgiem, ja vajadzēs, tiksim galā. Vakcīnas jāuzglabā īpašā temperatūrā un pēc tam īsā laikā jāizlieto, tādas kapacitātes mums nav. To es nedarīšu, bet pacientiem paskaidrošu, kāpēc to nespēju,» teic I. Joča.

Bauskas novada mediķe Marija Bosko atklāja, ka decembrī ģimenes ārstes praksē strādājošie izslimojuši «Covid-19» infekciju, tālab poti pret «Covid-19» atlikuši. To plāno saņemt pēc trim mēnešiem. Mediķe ir pārliecināta, ka vakcinēties vajag. Dzirdēti dažādi viedokļi, bet citu veidu, kā no šīs kaites tikt vaļā, viņa nezinot.

Viņasprāt, plašai iedzīvotāju vakcinācijai jābūt valsts organizētai un apmaksātai. Citādāk būšot haoss. Dakterei ir ļoti mazs kabinets, daudz cilvēku vakcinēt tur neesot iespējams. ««Pfizer» vakcīna pēc atsaldēšanas piecās dienās jāizlieto, tas nozīmē, ka man jāspēj sašpricēt simts cilvēku. Poliklīnikā esam trīs ģimenes ārsti, kuriem kabineti ir blakus. Ja mums vajag pa simts cilvēkiem īsā laikā sapotēt, vai spējat iedomāties, kas darīsies poliklīnikā? Par kādu divu metru ievērošanu varam runāt, tad vajag policiju, kas rindu regulē. Pēc potes katrs pusstundu jānovēro. Kur to darīt? Un piedodiet – kad es pieņemšu citus pacientus?» trūkumus uzskaita M. Bosko.
 
Viņa atgādina, ka ar vakcināciju gana infekciju ir uzveikts un domstarpības par to lietderību bijušas vienmēr. Piemēram, 50. gados, kad plosījies poliomielīts, cilvēki staigājuši kropli. Sāka vakcinēt, un tas pazuda. Arī difterija vairs nav tāda, kāda tā bija agrāk.

No kovidlaika dakterei Marijai Bosko patīk tas, ka cilvēkiem ir atgādināts par elementāru higiēnas ievērošanu. Beidzot iedzīvotāji sāk domāt, kā aizsargāt sevi un citus. «Tagad ar temperatūru nav tiesību iet uz skolu. Kā mums bija: atnāk skolotāja no skolas – klepus, iesnas, balss ciet – un sūkstās: «Es jau nedēļu knapi varu parunāt.» Es saku: «Un tu ej uz skolu? Ko tu gribi pēc tam no saviem 25 bērniem?!» Ja tu slims ej uz darbu, tas ir noziegums, bet līdz šim mums tas bija varoņdarbs – knapi eju, bet eju,» sašutumu par cilvēku bezatbildību pauž M. Bosko. Ar ierobežojošiem pasākumiem panākts, ka arī citi līdz šim cirkulējušie vīrusi tik plaši neizplatās, tālab nav plašas slimošanas. Atliek uzveikt arī «Covid-19».


Pievieno komentāru

Komentāri 23

ah, trūkst

Kapēc lai netrūktu, ja vakcinē grāmatvežus un juristus, vai tad tie ir dakteri, pie mums vienmēr ir blatu sistēma.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 09:42

Trakais

Kārtējais ar dzīvi neapmierinātais komentētājs. Pirms tāda komentāra lūdzu arī faktus, savādāk atkal kārtējā dīvānā pirdēja negatīvais komentētājs, bez faktiem.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 11:48

paga, paga

tiešām, Bauskas slimnīcas štatos 70 ārstu, to palīgu, māsu, feldšeru, sanitāru un vēl kāda, kas vismaz šīberi no tālienes redzējis?

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 15:16

???

Kāpēc nevar vakcināciju veikt Kultūras centrā? Zālē nolikt galdus ārstiem, bet hallē var pagaidīt 20,minūtes pēc potes.Vai arī zālē poliklinikā. Visu var izdarīt ja labi padomā.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 12:42

!!!

telpas plašas, grūti piekurināt....

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 15:12

ŪŪ

kur tad pāvļūta vakcīnas? Vīnķele vismaz maz vakcīnas atveda, bet šamais neved vispār

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 12:49

gaidis

gaidiet! Vispirms uztaisīs amatus, tad taisīs vakcinācijas biroju, tad sāks domāt kā darīt, tad sāks meklēt kuģus un droņus vakcīnu vešanai un uz jānīem dabūsiet

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 12:50

Laucinieks

Blak Līves Matter, es gribu vakcinēties !

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 15:07

...

Šorīt "dienas biznesā" rakstīts, ka Latvija covdam jau iztērējusi 3,69 miljardus eiro

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.22 21:11

jurciņa

un kapēc nevar iesaistīt medmāsas un veikt piemaksas medmāsām. Pilna Bauska un Latvija arī ar darbiniekiem ar medicīnas izglītību.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 10:11

vispār jau

par mediķiem pieņemts uzskatīt tos, kam ir vismaz zemākā medicīniskā izglītība, kā arī viņi vismaz praktizē pacientu veselības uzlabošanā. Ja jau 70 mediķi pieteikušies, tad, cik noprotams, ir vēl arī tādi, kas nav pieteikušies, tad cik "Bauskas slimnīca" štatos ir to mediķu, kas ir tieši saistīti ar slimnieku aprūpi, bez administrācijas, kas nudien nav maza?

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 10:17

!

Vai tad nebija raksts ka visiem Bauskas mediķiem pietieks vakcīnas, tagad trūkst, pat ģimenes ārstiem nav, Savādi,savādi .... var jau saukāties par dīvāna pirdējiem, bet ja tā ir taisnība ka ir vakcinēta administrācija, spriežot pēc komentāriem, tad tā ir cūcība.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 11:20

ziņkārīgais

Par vakcīnām un to devām noskaidroju, pateicoties googlei. Viss OK. Bet interesanti, kas un kur vakcinēs? Cerams, ka ne kādā mazā ūķī, kur nevar piekļūt ātrā palīdzība. Bet galvenais KAS vakcinēs? Cerams māsiņa ar stāžu, bet galvenais, kas māk reanimēt, jo blaknes ir un būs vēl lielākas. Vispiemērotākās manuprāt reanimācijas anestezioloģijas māsa un mūsu pieredzējušie feldšeri - nevis mūsdienu ārsta palīgi - kam nav nekādas pieredzes.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 12:01

Hahs

3 ārsti, 5 dienas, 100 cilvēki jāsašpricē. Viņi nevarot uzdarīt. Idioti un nekauņas. Kamēr katrs sēž pusstundu var vakcinēt nākamo. Muldētāji bauskas un Latvijas mediķi

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 13:49

Jurka

Es pagaidīšu,kad būs pieejama Krievijas Sputnik vakcīna un tad es arī potēšos. Ungārijā,kas ir ES valsts var potēties ar Sputnik,bet pie mums nē. Mirstiet nost,kamēr mūsējie vakcīnu saražos,bet tikai ne ar Krievijas ražoto!!! Es pusi no sava mūža esmu potējusies ar Krievijas vakcīnām-esmu dzīva,veselīga un būšu,jo potēšos ar Sputnik vakcīnu

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 18:53

Žmurka

Putina trollis bez dzimuma un bez goda.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 19:53

Murka

Jurka,tu esi vecis vai vecene. Varbūt abi divi?Vārds kā vecim,komentārs - vecene.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.23 19:18

Trasgenders

varbūt.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.24 20:06

Interasanti

Vakcīnu pie autoostas var nopirkt.

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.24 10:26

es

Komentāru rakstītāji ,jūs gan esiet glupi ar šaurām pierītēm .pienāks jums rinda un varēsiet vakcinēties .KO jums tie mediķiem neliek mieru .Ejiet un mācieties visi ceļi vaļā .LŪDZU .

pirms 3 mēnešiem, 2021.01.25 13:12

Vietējās ziņas