Tuberkulozes dienā aicina pārbaudīt veselību

24. martā ik gadu tiek atzīmēta Pasaules tuberkulozes diena. Šonedēļ Bauskas novada «HIV un atkarību profilakses centrs» no 25. līdz 29. martam rīko atvērto durvju dienas Dārza ielā 12b, portālu informēja centra sociālā darbiniece Tatjana Kalniņa.

Ikvienam būs iespēja saņemt informāciju par tuberkulozi, bez maksas veikt krēpu testu, HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestu, saņemot speciālistu konsultāciju pirms un pēc testa. Katrs interesents varēs iepazīties ar informatīviem materiāliem par tuberkulozes profilaksi, kā arī šaubu gadījumā par saslimšanu būs iespējams aizpildīt tuberkulozes simptomu aptaujas anketu. Veicot testus, konfidencialitāte esot garantēta, un to varēs darīt anonīmi, apliecināja T. Kalniņa.

Otrdien, 26. martā, pulksten 9 Bauskas poliklīnikas zālē interesenti aicināti uz bezmaksas informatīvu lekciju par tuberkulozi.
Slimību profilakses un kontroles centra infekcijas slimību monitoringa dati liecina, ka saslimstība ar tuberkulozi Latvijā turpina samazināties. Tomēr speciālisti uzsver, ka mūsu valstī saslimstības rādītāji vēl joprojām ir vieni no augstākajiem Eiropas Savienībā, un aicina iedzīvotājus nepieciešamības gadījumā nekavēties un veikt veselības pārbaudes.

Vietējās ziņas